Kam vyrazit na Silvestra
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
30.12.2018
Vánoce v Praze

Kam vyrazit na Silvestra

Kam vyrazit na Silvestra
Silvestr, tedy poslední den roku, připadá letos na pondělí. A protože se jedná o pracovní den, má spousta kulturních institucí otevřeno. Můžete tak svůj poslední den v roce strávit klidně v divadle nebo kině... Pro ty z vás, kteří ještě nemáte na zítřek program, jsme našli akce, na kterých můžete přivítat příchod nového roku.

Silvestr, tedy poslední den roku, připadá letos na pondělí. A protože se jedná o pracovní den, má spousta kulturních institucí otevřeno. Můžete tak svůj poslední den v roce strávit klidně v divadle nebo kině... Pro ty z vás, kteří ještě nemáte na zítřek program, jsme našli akce, na kterých můžete přivítat příchod nového roku.

Silvestr na Houseboatu U Bukanýra 

Na téhle párty se vám boky budou pohupovat samy, protože se odehraje na legendě všech hausbótů Vltavy – U Bukanýra. Řídit ji budou DJs 2K, Da Moon, Kim Pixa a další. Jak pořadatelé radí – kapacita, při níž se loď ještě udrží na hladině, je omezená. Takže kdo dřív přijde, ten dřív paří. A jestli pro vás tráva a přivázaný hausboat nejsou dost sexy, kupte si místo třeba na parníku.

Cena: 200 Kč

22:00

Maso a kouř

Maso a kouř vás lákají hlavně na all you can eat! Slibují welcome drink, půlnoční přípitek, raut, půlnoční kýtu s čočkou, každou hodinu tombolu a lahev prosecca, hudbu a nebude chybět ani ohňostroj.

Kde: Žufanova 1714/28

Cena: 790 Kč

17:00–03:00

Silvestrovská Burlesque Show v Royalu

Víte, co jsou to pasties? Jestli ne, měli byste se to naučit na burlesce v klubu Royal. Narozdíl od biflování, které vás čeká v lednu, bude tohle učení veskrze příjemné. Budete totiž sledovat slečny postupně odhazující kousky oblečení, až jim na těle zůstanou skoro jen ty pasties. Vlastně se zase jedná o americký výmysl, protože právě tam dostala burleska ve dvacátých letech dvacátého století svoji kabaretní podobu.

Kde: Vinohradská 2165/48, Praha 2

Cena: 1490 Kč

od 22:00

Silvestr na střeše Lucerny

To by snad ani nebyl Ondřej Kobza, kdyby na střeše Lucerny na Silvestra nevymyslel nějakou akci. V tento den otevře střechu Lucerny veřejnosti a potěší návštěvníky Rybovkou, a to hned dvakrát – ve 14:00 a 16:00. K výhledům vám kouřostrojem začoudí, abyste si připadali jako v opravdovém lese a k dostání bude také pravý šípkový čaj z kotlíku nad ohněm nebo svařák. Rybovu Českou mši vánoční vám odehrají sólisté pod taktovkou dirigenta Libora Sládka. Můžete si vzít vlastní hudební nástroje a klidně se přidat.

Kde: Štěpánská 61, 11000 Praha

Cena: 100 Kč

13:00–19:00

Silvestr v Aeru 

Na Silvestra si pro vás v Aeru vždycky připravují nějakou specialitku. Ani letos to není jinak a mají pro vás nachystanou exkluzivní předpremiéru filmu s Penélope Cruz a Javierem Bardemem, který zahájil letošní festival v Cannes. Když dáte bacha na koberce, tak si už odpoledne můžete dát zahřívací kolo bowlingu s Dudem Lebowskim. A poslední projekcí v roce nebude nic jiného než osmdesátkový party starter s Jennifer Beals a kbelíkem vody, po které bude následovat večírek.

Kde: Biskupcova 31, Praha 3

15:00 Big Lebowski
17:30 Všichni to vědí
20:30 Flashdance

Silvestr v oblacích

Chcete mít přehled o všech ohňostrojích, které osvítí Prahu poslední noc v roce? Nechte se vyvézt výtahem buď 66 metrů nad zem do restaurace Oblaca v Žižkovské televizní věži, nebo do observatoře v 93 metrech. Večer proběhne ve stylu electro swingu a živé hudby. Těšte se na ohňovou a světelnou show, silovou akrobacii, mikromagii nebo taneční vystoupení. A jestli se vám nechce platit vůbec, vydrápejte se na Vítkov, Vyšehrad nebo Parukářku.

Kde: Mahlerovy sady 1, Praha 3

Cena: od 4500 Kč

19:00

Silvestr v Divadle Bez Hranic 

Skvělou britskou komedii Raye Cooneyho můžete znát také pod názvy Nerušit, prosím nebo Dvouplošník v hotelu Westminster. Komedie o ministrovi, tajemníkovi, vdané milence, protivném číšníkovi a jedné mrtvole nenechá na Silvestra vaši bránici v klidu. Po představení se můžete těšit na silvestrovský raut a společný půlnoční přípitek v divadelním klubu.

Kde: Křesomyslova 14, Praha 4

19:30 až 1:00

   Fotografie: Unsplash.com