Kam se vydat na nejlepší plzeň
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
09.10.2018

Kam se vydat na nejlepší plzeň

Kam se vydat na nejlepší plzeň
Česká republika dlouhodobě vede žebříčky největších pijáků piva na světě. Se svými 138 litry na hlavu patříme spolu s Německem a Rakouskem mezi světovou špičku. Zda na to máme být hrdí nebo nikoli, necháme na jiných, ale ruku na srdce, takové správně načepované studené pivko k obědu nebo po práci s partou kamarádů je prostě bezva. My jsme vám dali dohromady seznam míst, kde mají podle nás tu nejlepší plzeň v Praze. A co vy, máte rádi pivo? A kam na něj nejraději chodíte?

Česká republika dlouhodobě vede žebříčky největších pijáků piva na světě. Se svými 138 litry na hlavu patříme spolu s Německem a Rakouskem mezi světovou špičku. Zda na to máme být hrdí nebo nikoli, necháme na jiných, ale ruku na srdce, takové správně načepované studené pivko k obědu nebo po práci s partou kamarádů je prostě bezva. My jsme vám dali dohromady seznam míst, kde mají podle nás tu nejlepší plzeň v Praze. A co vy, máte rádi pivo? A kam na něj nejraději chodíte?

Ještě než se pustíme do našich tipů, určitě by nebylo od věci vysvetlit si pár názvů, abyste už nikdy na výčepáka nekoukali vyjeveně – na co že se vás to vlastně ptá. Správný výčepní je schopný vám během večera načepovat až 4 různé chutě, i když se jedná pořád o ten samý druh. Jak je to možné? Rozdíl je ve stylu čepování. Každé totiž dodá pivu trošku jinou chuť. Začneme od toho nejběžnějšího – od hladinky. Hladinka je základní styl, kde se naplno projeví umění výčepního. Dostanete tedy velké pivo s pěnou až po okraj sklenice, čepované na jeden zátah. Výsledkem je pivo o perfektní teplotě, se správným poměrem piva a krémové pěny.

Další je šnyt neboli košt. Ten si dopřává výčepák po naražení nového sudu, aby si ověřil jeho kvalitu. Dřív býval oblíbený u štamgastů, kteří si ho dávali před odchodem z hospody domů. Dnes si ale znovu získává své místo mezi pivaři. Karel Čapek o šnytu už v roce 1936 v Lidových novinách napsal: „Piják piva, když se nechce napít, nýbrž toliko se zavlažit, nedá si třetinku, za niž by se jaksi před celým světem styděl, nýbrž šnyt.“ My doporučujeme šnyta především těm z vás, kdo pivo pijí pomalu. Na objem je to stejné jako malé pivo, ale protože tam je hodně pěny, nezvětrá a hlavně nezteplá tak rychle.

Teplé pivo je horší než studená Němka.

Jára Cimrman

Velmi svérázným způsobem čepování je mlíko. Pivo na první pohled připomíná sklenici mléka, protože půllitr je plný krémové až smetanové pivní pěny. Kouzlo mlíka se projeví, když se vypije na ex. Po napití překvapivě ucítíte pivo, které je však jemnější a především sladší. „Mlíko je oblíbené mezi ženami nebo štamgasty, které si ho dají po čtvrtém, pátém pivu místo panáka, protože pěkně probere,“ dodává Lukáš Svoboda, mistr výčepní restaurací Lokál.

Čochtan naopak nemá pěnu žádnou. Úkolem výčepního je naplnit sklenici až po okraj pouze pivem. Výhodou čochtana je, že obsahuje 100 % přírodního oxidu uhličitého, díky kterému se zdá, že má nezvykle vysoký říz a sytost. Není to o tom, že by se výčepní snažili napodobit britský styl, čochtan je ideální na zahnání žízně, ale protože ho nechrání žádná pěna, musí se vypít opravdu rychle, jinak vám zvětrá.

A ještě jedna poučka na závěr, abyste si už nikdy v pivnici neuřízli ostudu. Pivo se netočí, pivo se čepuje! Tak na zdraví!

U Kruhu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tomáš Ďurčo (@durco.tomas) on

Proč sem: Ideální zastávka, když dostanete chuť na jedno čepované uprostřed Václaváku. Tahle hospůdka rozhodně nepřetéká davy turistů. Neméně lákavé je i to, že vám pivo načepuje Monika Nápravníková – jedna z finalistek pražského kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, kterou každoročně pořádá Pilsner Urquell.

Cena za půllitr: 47 Kč

Adresa: Palackého 723/6, Praha 1

Lokál

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Andrea Koucká (@andy.koucka) on

Proč sem: Abychom byli přesní, Lokálů je po Praze hned několik. Pokud sem půjdete večer, asi bude chvilku trvat, než se vám podaří urvat místo k sezení, ale pivo mají prostě vynikající, skvěle ošetřené a užijete si jeden z nejlepších servisů vůbec. Lhostejno, jestli půjdete do Bílé kuželky na Malou Stranu, do karlínského Hamburku, do Stromovky nebo do Dlouhé. Na kvalitu piva ve všech Lokálech dohlíží Lukáš Svoboda, který je nejen dvojnásobným vítězem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, ale stal se i vítězem celosvětové soutěže v čepování piva.

Cena za půllitr: 52 Kč

Adresa: dle jednotlivých provozoven, více zde

U Kašpárka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alina (@travalina_ru) on

Proč sem: Příjemná rodinná hospůdka v pražských Strašnicích – jen kousek od metra Strašnická. Plzeň tu dostanete jak jinak než z tanku a když vás popadne hlad, místní kuchyně vás také rozhodně nezklame. Doporučujeme využít posledních pár teplých dnů. Mají tu totiž naprosto bezvadnou zahrádku. 

Cena za půllitr: 46 Kč

Adresa: Dubečská 4/74, Praha 10

U Bansethů

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Klárka Stavinohová (@stavinohovaklarka) on

Proč sem: Podle rodinné tradice pochází slavný rod kuchařů Baštů z hloubětínské usedlosti čp. 19. Jeden z jejich předků připravoval krmi i pro habsburského císaře Rudolfa II. Až sem půjdete na pivo, rozhodně si nesmíte nechat ujít také místní pečenou kachnu, která je uvnitř plněná lokšemi (bramborovými plackami) a je opravdu vyhlášená. Navíc se kachna peče v troubě se skleněným oknem hned u vchodu, takže se vám zaručeně začnou sbíhat sliny, sotva do podniku vstoupíte.

Cena za půllitr: 44 Kč

Adresa: Táborská 49, Praha 4

U Kocoura

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Matous Forman (@sommelier.unplugged) on

Proč sem: Typická malostranská pivnice, kde rozhodně neočekávejte žádný luxus, to ale neznamená, že nedostanete prvotřídní pivo. Navíc za velmi příznivou cenu. Pokud vám lezou krkem davy turistů všude kolem, vyhněte se profláklým plzeňským franšízám a raději zaběhněte sem. Až vám u piva vyhládne, zkuste poctivého utopence nebo nakládaný hermelín.

Cena za půllitr: 37 Kč

Adresa: Nerudova 205/2, Praha 1

U Glaubiců

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kim.jenny8.happy on

Proč sem: Kromě velmi příznivé ceny určitě stojí za to sednout si na pivo do jejich 700 let starého sklepa. Staré malostranské domy nabízejí opravdu netušené poklady a byla by velká škoda je neobjevit. A vsaďte se, že v tom sklepě bude pivo chutnat zase trošku jinak!

Cena za půllitr: 36 Kč

Adresa: Malostranské náměstí 266/5, Praha 1

U Hrocha

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tom Dosk (@tom.dosk) on

Proč sem: Nečekejte vyvoněnou restauraci, hospoda U Hrocha taková rozhodně není. Za dob, kdy se všude běžně kouřilo, jste ode dveří sotva viděli k výčepu, i když je to jen pár kroků. Teď už výčep uvidíte spolehlivě, cigaretový dým vyvanul, ale jedinečná atmosféra naštěstí zůstala. Většinou je tu narváno, ale na pivko se sem vždycky vmáčknete, ať už k nějakému stolu nebo jen tak na stojáka k výčepu pod gotickou klenbu.

Cena za půllitr: 40 Kč

Adresa: Thunovská 178/10, Praha 1

U Zlatého Tygra

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @pure.boar on

Proč sem: Jedna z vůbec nejznámějších pražských pivnic. Sedávali zde Karel Hynek Mácha, Josef Kajetán Tyl nebo historik František Palacký. Ovšem největším štamgastem byl asi Bohumil Hrabal. Ten se U Tygra dokonce setkal i s Havlem a Clintonem. Tahle hospoda si zachovala jedinečnou atmosféru z dob dávno minulých, kdy u jednoho stolu sedí politik nebo přední ekonom a pije pivo s dělníkem. Nikomu to nepřijde divné a všichni jsou spokojení.

Cena za půllitr: 48 Kč

Adresa: Husova 17, Praha 1

 

Konvikt

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivanka Zitnik (@ivanka_zitnik) on

Proč sem: Název pochází z latinského slova „convivere“ = „společně žíti“ a vztahuje se k době, kdy tu společně bydleli a stravovali se mladí bohoslovci – jezuité, převážně šlechtického původu (od 17. st.). Dnes se zde stravují a hlavně osvěžují všechny společenské vrstvy a dost často se vám stane, že zde potkáte moc zajímavé lidi. Zatímco z výše zmíněných podniků vás vyhodí nejpozději kolem půlnoci, v Konviktu vás v klidu nechají posedět až do 4 do rána. Pivo je bez chybičky a kuchyně je otevřená až do půlnoci!

Cena za půllitr: 48 Kč

Adresa: Bartolomějská 11, Praha 1

U Dvou koček

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dcera výčepu (@dcera_vycepu) on

Proč sem: I když je U Dvou koček i malý pivovar,  nejvíce se tu prodává Prazdroj, kterého se tu vypije ročně 3700 hl. Co je to oproti 38 sudům z roku 1726! Labužníky sem však láká i výborná kuchyně, na pivnici s neobvykle bohatým sortimentem. K specialitě patří několik rožněných jídel a maďarský vepřový špaček „Puszta“. A na ten se to pije! Za redakci můžeme doporučit i pečené vepřové koleno. Mňam!

Cena za půllitr: 44 Kč

Adresa: Uhelný trh 415/10, Praha 1

 

 Fotografie: Instagram