Miroslav Kalina a jeho originální pojetí tradiční české kuchyně na Kampě
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
16.01.2019

Miroslav Kalina a jeho originální pojetí tradiční české kuchyně na Kampě

Miroslav Kalina a jeho originální pojetí tradiční české kuchyně na Kampě
Kalina Kampa je jedním z podniků, o kterých se zatím v Praze příliš nemluví. Až ho ale navštívíte, zůstane vám rozum stát nad tím, jak je možné, že jste v něm ještě nebyli. Tak jsme to alespoň měli my. Miroslav Kalina je skutečně kulinářský mistr, který ví, co svým hostům nabídnout. Jsou to zajímavě a hravě pojaté recepty, které vychází z tradiční české kuchyně. Co jsme ochutnali a jaké akce tu v blízké době chystají? Čtěte dál. 

Kalina Kampa je jedním z podniků, o kterých se zatím v Praze příliš nemluví. Až ho ale navštívíte, zůstane vám rozum stát nad tím, jak je možné, že jste v něm ještě nebyli. Tak jsme to alespoň měli my. Miroslav Kalina je skutečně kulinářský mistr, který ví, co svým hostům nabídnout. Jsou to zajímavě a hravě pojaté recepty, které vychází z tradiční české kuchyně. Co jsme ochutnali a jaké akce tu v blízké době chystají? Čtěte dál. 

Říční 563/1, Praha 1

PO–NE 11:00–23:00

Teprve nedávno na nás na Instagramu vyskočila fotka místa, které jsme si okamžitě museli uložit do hledáčku. Upoutalo nás díky svému čistému a prozářenému interiéru, ale když jsme zjistili, že se jedná o novou restauraci šéfkuchaře Miroslava Kaliny, bylo rozhodnuto – tento podnik nesmíme minout. Jakto, že se o něm zatím příliš nemluví?

„Ačkoliv máme oficiálně otevřeno od září 2018, zatím jsme dali věcem volný průběh. V létě jsme zahájili omezený provoz, kdy bylo možné posedět na zahrádce, ale uvnitř ještě probíhala rekonstrukce. Vyvíjel se nejen vzhled, ale také celkový koncept restaurace včetně menu, proto jsme nechtěli tlačit na pilu a věřili, že si nás návštěvníci postupně najdou,“ říká provozní restaurace, Martin Králik

Kalinův první podnik v Dlouhé ulici se rychle dostal do povědomí pražských labužníků. Po jeho zavření si velká část stálých hostů zvykla chodit do nového podniku v prostorách Národní galerie v Anežském klášteře. Kalina Anežka je o několik měsíců starší sestrou restaurace Kalina Kampa. Na sestavení menu se v obou dvou podnicích podílel přímo pan Kalina. Klade důraz na tradice české kuchyně, ale snaží se je pojmout jinak, originálně a hravě. 

„Co se týče naší kuchyně, rádi používáme termín Nová Pražská Kuchyně, která vychází z našich originálních receptů a také z tradičních receptů, které přetváříme do moderní verze za použití nových technik přípravy pokrmů. Náš koncept je vcelku jednoduchý - dělat obyčejné věci neobyčejně dobře a dotáhnout je do absolutní dokonalosti za použití lokálních surovin,“ říká Miroslav Kalina.

V těchto prostorách byla dříve uzbecká restaurace, která byla pravým opakem toho, jak to tu vypadá v současné době. Z temné kobky za pouhé 3 měsíce vznikl prozářený podnik, kterému vládne bílá a zlatá barva. Za designem interiéru stojí studio Qarta architektura, které dostalo při realizaci návrhu volnou ruku a myslelo především na vizuální stránku (ta praktická prý občas pokulhává, ale my jako běžní návštěvníci si ničeho takového nevšimli). Vzhled restaurace prošel zpočátku také několika změnami. Původně měl být uprostřed velký stůl pro sdílené sezení. Měl korespondovat s prvotním návrhem konceptu – nějakou dobu si totiž pohrávali s myšlenkou, že Kalina Kampa bude spíše bistro. Nakonec se ovšem ustálil v podobě restaurace. 

Kuchyni zde vládne šéfkuchař Svatopluk Hemmer, který spolu s majitelem vymýšlí také týdenní obědová menu. Ta se skládají vždy z polévky (85 Kč) a ze čtyř hlavních chodů, mezi kterými si vyberou milovníci masa, těstovin, ryb i vegetariáni. Cenově se tato jídla pohybují od 165 Kč do 225 Kč. 

Stálé menu postupně vykrystalizovalo do současné podoby, ale nabídka se bude měnit vždy podle sezóny. Právě teď zde chystají zimní menu, ale několik nejoblíbenějších pokrmů samozřejmě zůstane. Doufáme, že to bude také výtečný předkrm, který jsme při naší návštěvě ochutnali. Uzený pstruh s Waldorf salátem (195 Kč) je jemně předuzený už v kuchyni, ale finální uzení probíhá přímo před vašima očima. Ten okamžik, kdy odkryjete pokličku a vyvalí se na vás voňavý dým, je k nezaplacení. 

Mezi nejoblíbenější hlavní chody patří perlička na paprice s krupicovými noky a dušeným pórkem (325 Kč), která je zajímavější variací na tradiční kuře na paprice. Kalina Kampa možná není místem, kam byste chodili dvakrát týdně na večeři, ale ceny obědů se tu podle našeho názoru pohybují v rozumné rovině a nedokážeme si představit lepší místo, kam jít na slavnostní posezení s rodinou nebo na romantickou večeři.

Kromě krásného interiéru a výborného jídla musíme vyzdvihnout také profesionalitu a milý přístup všech členů týmu – od servisu na place po samotného šéfkuchaře. Všichni se snaží, abyste odcházeli s perfektním gastronomickým zážitkem. Samozřejmě tu nechybí ani kvalitní vína. „Co se nabídky vín týče, jasnou převahu u nás mají vína francouzská. Dokážeme vám připravit večer s vinným párováním, ale mimo jiné pořádáme také degustace s odborníky. Právě teď připravujeme srovnávací degustaci odrůdy Riesling s Ivo Dvořákem, která proběhne 24. ledna,“ říká Martin Králik. 

Neodolali jsme ještě další specialitě podniku, kterou je kanec pečený na jablkách s červeným zelím a plněným bramborovým knedlíkem (325 Kč). Upřímně musíme říct, že na otázky personálu, jestli je vše v pořádku a jak nám chutná, už jsme přestávali odpovídat. Jen jsme přivírali oči nadšením a naprostou spokojeností. Víc slov ke kanci není třeba!

Sladkou tečkou na závěr byla (netradičně) tradiční krupicová kaše s nugátovým krémem, rozinkami a šlehačkou z medoviny (125 Kč). Ti z vás, kteří krupicovou kaši od dětství milují, budou mít při volbě dezertu určitě jasno. Ti, kteří ji nikdy zrovna nemuseli, změní názor. Tohle totiž rozhodně nechutná jako obyčejná kaše – je báječně jemná a smetanová. Šéfkuchař Svatopluk Hemmer nám totiž prozradil, že je na závěr rozmixovaná. Proto byste přítomnost krupičky odhalili jen stěží. 

Restaurace má také soukromý salonek, který je ideální pro větší skupiny nebo firemní posezení. Celková kapacita prostoru je 60–70 lidí. Přes léto funguje i zahrádka, která bude pro letošní sezónu otevřena přibližně od dubna. Od 1. do 3. února tu proběhne další lákavá akce, kterou budou vepřové hody. Během těchto tří dnů se můžete těšit na zajímavé variace tradičních zabijačkových pokrmů. Budete moct ochutnat například tlačenku s husími játry, smažená vepřová ouška nebo selečí kotletu s kapustou, opečeným škubánkem a omáčkou z hrubozrnné hořčice. 

Kalina Kampa je prakticky u vody, a také proto chtějí do menu zařadit víc rybích pokrmů. My na ně rádi zajdeme - takové posezení na zahrádce se pstruhem na talíři zní podle nás skvěle! Na závěr jsme se zeptali, co je podle majitele restaurace zásadní při otevření nového podniku? „Trpělivost, naslouchat zákazníkům a věřit svému konceptu,“ říká Mirek Kalina. Věříme, že si restaurace na Kampě brzy získá svou stálou klientelu. Je to totiž místo, kde lidé dělají jídlo s láskou a nadšením, což se pak přenáší i na zákazníky. 

 

Už jste restauraci Mirka Kaliny na Kampě navštívili? Napište nám, jak vám chutnalo.

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz