Jste na Palmovce a nevíte, kam jít na kafe? Zkuste Light Roast Coffee
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
05.09.2018

Jste na Palmovce a nevíte, kam jít na kafe? Zkuste Light Roast Coffee

Jste na Palmovce a nevíte, kam jít na kafe? Zkuste Light Roast Coffee
Novostavby na Palmovce rostou jako houby po dešti, ale lidé tu často neví, kde si dát dobrou kávu nebo kam jít na jídlo během obědové pauzy. Light Roast Coffee je ideálním řešením. Dopřejte si chvilku klidu nad odpolední kávou nebo limonádou, kterou si můžete ve větším balení koupit i domů. Navštivte s námi stylovou kavárnu u Libeňského mostu.

Novostavby na Palmovce rostou jako houby po dešti, ale lidé tu často neví, kde si dát dobrou kávu nebo kam jít na jídlo během obědové pauzy. Light Roast Coffee je ideálním řešením. Dopřejte si chvilku klidu nad odpolední kávou nebo limonádou, kterou si můžete ve větším balení koupit i domů. Navštivte s námi stylovou kavárnu u Libeňského mostu.

Smrčkova 4, Praha 8 – Palmovka

PO–PÁ 7:30–18:30

Co se dobré kávy týče, Palmovka má rozhodně co nabídnout. Až příště pojedete z Holešovic a budete mířit na druhou stranu řeky, vystupte z tramvaje hned na zastávce Libeňský most, seběhněte schody do Voctářovy ulice a při první příležitosti zahněte doleva do Smrčkovy ulice. Právě tady najdete moderní budovu, která vám svým tvarem může připomínat katamarán. 

Light Roast Coffee je kavárna s výběrovou kávou, domácím občerstvením, stylovým interiérem i s výhledem do doků. Budova, ve které se nachází, je známá nejen díky svému ekologickému přístupu, který se zaměřuje například na šetrné hospodaření s vodou, ale také díky tomu, že skutečně má připomínat katamarán kotvící v přístavu. 

Za vznikem této designové kavárny s občerstvením stojí firma My Gastro, která se specializuje na prodej kvalitní horké čokolády, výběrové kávy, čajů, ale také na výrobu domácích sirupů pro jejich vlastní limonády. „Všechno začalo před 13 lety čokoládou. Tenkrát jsem se v keckách vydal s dodávkou do Itálie pro jejich dezertní čokoládu s přesvědčením, že co se mi vejde do auta, to přivezu do Čech. Italská čokoláda měla ohromný úspěch a velice rychle se stala nejoblíbenější horkou čokoládou na tuzemském trhu. Pak už se k čokoládě přidala také káva,“ říká jednatel firmy My Gastro Jan Podešva.

Po dlouholetých zkušenostech v oblasti gastronomie se loni rozhodli pro další krok – vytvoření a realizaci vlastního kavárenského konceptu. Kavárna prý nebyla úplně plánovaná, všechno se stalo klasicky náhodou. „Zavolal mi můj známý s tím, že ví o skvělém prostoru na kavárnu, a jestli bychom tu nechtěli otevřít vlastní podnik. Tenkrát jsem o nic podobného vlastně neměl velký zájem, ale on mě přesvědčil, ať se jedu na místo podívat. Na první pohled se nám zalíbil celý koncept „zelené“ budovy a řekli jsme si, proč ne,“ říká Jan Podešva. 

Chtěli vytvořit něco jiného, designového, a tak to také pojali. Na návrhu interiéru sice spolupracovali s interiérovým architektem, ale sami měli vlastní představu o výsledném vzhledu, proto vše diskutovali a konzultovali, aby tyto představy co nejvíce naplnili. Musíme říct, že za nás je výsledek výborný. Industriální vzhled vůbec nepůsobí studeně, ale je útulný. Možná je to díky tomu, že je tu spousta dřevěných prvků a zelených pokojovek, mezi kterými se cítíme jako ryby ve vodě. 

Veškerý nábytek byl vyrobený na míru a nechybí tu ani pohodlná křesla, ze kterých už nebudete chtít vylézt, holandská designová světla nebo obraz z Japonska. Na některých stěnách například visí kovové desky, které dovezli až z Asie, kde se na nich dříve míchala malta.

Light Roast Coffee není jen kavárna, ale můžete sem zajít i na lehčí oběd. Můžete si ho dát přímo tady nebo vzít v krabičce s sebou, což je ideální hlavně pro lidi, kteří pracují v okolí. Každý den tu na vás čeká chlebák – obložený sendvič (80 Kč) nebo salát dle denní nabídky (115 Kč), ale také nabídka koláčů a dortů (60 Kč). My jsme ochutnali těstovinový salát s trhaným vepřovým masem a zeleninou. Porce byla opravdu velká a nám by vystačila klidně na oběd a večeři v jednom, ale rozhodně jsme si na ní pochutnali. 

K tomu jsme vyzkoušeli jejich filtrovanou vodu a ze záplavy široké nabídky limonád jsme si vybrali tu z černého bezu (55 Kč) a byla úžasná. Rozhodně jsme ale museli ochutnat také místní kávu. Jak nám chutnala? 

V Light Roast Coffee se propojují dva odlišné kávové světy – ten hipsterský, který si častěji žádá ovocnější (nebo chcete-li kyselejší) výběrovou kávu, a ten tradiční, který upřednostňuje sladší italskou kávu. Jsou tak schopni uspokojit širokou klientelu kávových nadšenců. Italský roast má příjemnou oříškovou až čokoládovou chuť a dováží ho z menší rodinné pražírny přímo v Itálii. Ochutnali jsme ho v podobě cappuccina (60 Kč), na které se rádi vrátíme znovu. 

Kromě toho je v nabídce již zmiňovaná výběrová káva. Jedná se o jejich vlastní směs, kterou pro ně připravil jejich zkušený barista František Roháček. Snažil se ji připravit tak, aby se jednalo o příjemný přechod mezi tradiční a sladší italskou kávou a tou ovocnější výběrovou. Sice nemají vlastní pražírnu, ale mají přístup do pražírny Coffee Source, kde připravují svou směs nejen do jejich pražské kavárny, ale i k prodeji dalším podnikům. V Praze je Light Roast Coffee ovšem jediným místem, kde můžete tuto ovocnou výběrovku ochutnat. 

Samozřejmě jsme vyzkoušeli také espresso z výběrové kávy (45 Kč). Naše chuťové buňky asi více fandí sladším kávovým tónům, ale tato ovocná varianta pro nás byla příjemnou změnou. „Je zajímavé, že když jsme otevírali, návštěvníci spíše preferovali italský roast. Kdybych to měl vyjádřit poměrově, tak to bylo asi 70:30. Teď je to ale úplně naopak a 70 % hostů si u nás dává výběrovku,“ říká Jan Podešva. 

Cafe Latte vás tu vyjde na 70 Kč, flat white také na 70 Kč, ale můžete si tu dát také Batch Brew (55Kč/65 Kč), V60 (60 Kč), Cold Drip, originální belgickou horkou čokoládu (60 Kč), krémovou italskou čokoládu (50 Kč), kávu z French Pressu nebo Aeropressu (obojí 60 Kč) nebo výborný Milk Shake (55 Kč). Nabídka nápojů je zde opravdu široká a vybere si tu každý. Pokud vám zdejší káva zachutná, můžete si ji klidně koupit a připravovat si ji ráno tak, jak to máte rádi. Light Roast Coffee je totiž zároveň showroomem My Gastro produktů.

Celé léto jste si tu mohli k obědu dát polévku dne. Od 3. září se těšte na novinky, které si tu pro vás připravili. V pondělí a ve středu bude pokračovat polévkování, ale do toho se postupně začne s novou nabídkou, což bude thajské jídlo. V úterý a ve čtvrtek si můžete pochutnat na thajském menu, které pro ně připravuje Thai Father. Středy pak budou zasvěceny sushi. Jiří Franěk z Umami restaurant pro ně navrhl originální sushi boxy, které můžete ochutnat ode dneška. 

Na závěr musíme určitě zmínit zdejší milý personál, na který jsme se těšili už po pouhé telefonické rezervaci. Právě díky nim se tu budete cítit skvěle a rádi sem přijedete, i když máte Palmovku trošku z ruky. 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová