Kam v Praze za sportem? Nevzdávejte se letních aktivit ani v zimě
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
06.02.2018

Kam v Praze za sportem? Nevzdávejte se letních aktivit ani v zimě

Kam v Praze za sportem? Nevzdávejte se letních aktivit ani v zimě
Taky už nedočkavě koukáte na své milované in-line brusle v koutě nebo odpočítáváte dny, než budete moct skočit do písku s volejbalovým míčem? Pokud vám chybí léto, teplo a typicky letní sporty, věřte, že nemusíte čekat na oteplení. V Praze je hned několik možností, jak si léto přivolat i v zimě. Jaké letní aktivity si můžete užívat i v únoru a kam na ně?

Taky už nedočkavě koukáte na své milované in-line brusle v koutě nebo odpočítáváte dny, než budete moct skočit do písku s volejbalovým míčem? Pokud vám chybí léto, teplo a typicky letní sporty, věřte, že nemusíte čekat na oteplení. V Praze je hned několik možností, jak si léto přivolat i v zimě. Jaké letní aktivity si můžete užívat i v únoru a kam na ně?

Beach volejbal 

Slunce, pláž, písek a samozřejmě plážový volejbal! Kvůli beach volejbalu nemusíte v zimě pořizovat letenky do teplých krajů, stačí si zarezervovat jeden z pražských krytých kurtů. V letních měsících je tento sport natolik populární, že umělé pláže s volejbalovými kurty praskají ve švech. Venkovních kurtů v Praze najdete desítky, ale kde si můžete s partou zahrát beach i v zimě?

Vyzkoušejte Beach Praha Arenu. Čeká tam na vás pevná sportovní hala s vyhřívaným pískem i přetlaková hala, která zakrývá venkovní hřiště, aby je hráči mohli využívat v průběhu celého roku. Navštívit můžete také sportovní areál Hamr Braník, kde jsou v zimě čtyři kurty, které jsou kryté nafukovací halou. Další skvělou volbou je Beach Klub Ládví, tady je k dispozici 9 kurtů krytých dvěmi nafukovacími halami. 

Cena: od 210 Kč/ 1 hod

In-line bruslení

Praha je v zimě plná kluzišť, která všichni milujeme, ALE... kolečka jsou kolečka. Jestli máte radši in-line bruslení, pak nesmutněte, že na něj ještě není počasí. Hledáte nějakou halu, kde byste si mohli užívat na in-linech? Máme pro vás tip! Inlineškola.cz totiž nabízí také zimní tréninky a ježdění na in-line bruslích v rozlehlé hale ve výstavním areálu v Letňanech (Hala 2). Tréninky budou rozděleny podle několika úrovní a jsou určeny pro děti, dospělé začátečníky, ale i pro zkušené bruslaře, kteří můžou vyrazit na trénink free-stylu a rychlobruslení.

Cena: 200 Kč/ 1 lekce

Indoor golf

Chybí vám zelené plochy golfového hřiště? I v zimě je potřeba trénovat správné odpaly. K tomu je ideální Indoor Golf Dejvice, což je jeden z největších a nejmodernějších indoor golfových areálů v České republice. Ať už jste golfový profesionál nebo s golfem teprve začínáte, zaručeně si zde svůj trénink užijete. Najdete tu čtyři Full Swing Golf simulátory s 3D grafikou, dvanáct elektronických drivingů a tréninkové plochy pro krátkou hru – skutečný písečný bunker, čtyři klasické drivingové kóje s hrou do sítě, rovný putting green a zvlněný putting s chippingem.

Cena: od 150 Kč

Lezecká stěna

Na lezení po skalách to zatím venku nevypadá, tak místo výletu do přírody vyrazte do některého z lezeckých center v Praze. Mezi nejznámější patří Lezecké centrum Smíchoff, kde na vás čeká přibližně 2000 m2 lezecké plochy. Pokud s lezením začínáte, veškeré lezecké vybavení si tu můžete za poplatek vypůjčit. V centru Stěna Holešovice mají zajímavou cenovou nabídku. Pokud v úterý, ve středu nebo ve čtvrtek přijdete před 10. hodinou, zaplatíte za vstup jen 40 Kč. V tyto dny je otevřeno už od 7:00, tak můžete před prací překonat pár osobních limitů. Ve Vysočanech můžete zajít do BigWall Praha, kde na vás čeká až 20 metrů vysoká lezecká stěna o celkové ploše 3000 m2.

Cena: od 80 Kč

Badminton

Badminton už dávno není jen srandovním pinkáním u vody. Stále častěji ho hrají lidé všech věkových kategorií. Kam vyrazit s kamarády na badminton? V Letňanech je skvělé víceúčelové sportovní centrum BB arena. Kromě badmintonu můžete tento areál využít i k dalším sportovním aktivitám jako je stolní tenis, šerm, balanční cvičení na lanech a další. SportCentrum Nové Butovice má také spoustu různých možností využití a po hodině badmintonu můžete zajít ještě do sauny nebo na masáž.

Cena: od 145 Kč

Trampolíny

Skákání je zábava. Je to pocit svobody. Možnost zapomenout na gravitaci a chvíli se vznášet. Pokud si při slově „trampolína“ vybavíte děti skákající na zahradě, tak věřte, že doba pokročila a možnosti jsou teď úplně jiné. V trampolínovém centru se nejen skvěle odreagujete, ale také se naučíte základy akrobacie nebo si dáte lekci intenzivního posilování. Skvělým místem je Jump Arena Zličín, která nabízí kromě klasické Free Jump zóny i další atrakce jako Slackline, živý stolní fotbal a další. Zaskákat si můžete také v Jump Parku na Jarově, kde mají ve všední dny od 10:00 do 13:00 Happy Hours a vy zaplatíte jen 150 Kč za hodinu.

Cena: od 199 Kč/ 1 hod

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, Pixabay.com, facebook.com/JumpParkPraha.