Halloween se blíží. Kde ho oslavíte nejlépe?
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
29.10.2018

Halloween se blíží. Kde ho oslavíte nejlépe?

Halloween se blíží. Kde ho oslavíte nejlépe?
Halloween možná nepatří k našim typickým svátkům, ale v posledních letech si ho oblíbila spousta z nás. Je jen na vás, jestli ho oslavíte v poklidu domova, vydlabete si dýňáka a budete sledovat horory, nebo sáhnete po barvách na obličej a jako Joker vyrazíte do víru velkoměsta. Užijte si jediný den v roce, kdy můžete v ulicích Prahy potkat zombie, mrtvé nevěsty nebo upíry snad na každém rohu. Vybrali jsme pro vás 9 akcí pro velké i malé, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. 

Halloween možná nepatří k našim typickým svátkům, ale v posledních letech si ho oblíbila spousta z nás. Je jen na vás, jestli ho oslavíte v poklidu domova, vydlabete si dýňáka a budete sledovat horory, nebo sáhnete po barvách na obličej a jako Joker vyrazíte do víru velkoměsta. Užijte si jediný den v roce, kdy můžete v ulicích Prahy potkat zombie, mrtvé nevěsty nebo upíry snad na každém rohu. Vybrali jsme pro vás 9 akcí pro velké i malé, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. 

Pokud si nejste jisti, kdy je Halloween, tak tento anglosaský svátek připadá každý rok na 31. října. Slaví se většinou v anglicky mluvících zemích – v  USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a na Novém Zélandu. V Čechách se dlouhou dobu nijak výrazněji neprosadil, ale v posledních letech k nám halloweenské tradice pronikají čím dál tím více a my jim už jen stěží odoláváme. Rodiny s dětmi se s radostí zapojují do vydlabávání dýní, zdobí své domovy a malí i velcí rádi využijí příležitosti, kdy se mohou alespoň jeden den v roce schovat za masku. Kromě toho je celkem zábava, když potkáte upíra v tramvaji nebo zombie v kavárně. Co myslíte?

1Epic Halloween

Adresa: Epic, Revoluční 3, Praha 1

Kdy: 31. 10. 2018 od 22:00

Pokud patříte mezi milovníky věčírků, oslavte Halloween epicky – v klubu Epic. Jedná se o nejmodernější multižánrový hudební klub v Praze, který se zaměřuje na elektronickou hudbu. Najdete ho v Revoluční ulici a čekají tu na vás tři patra plné zábavy, čtyři bary, přes 100 m2 LED obrazovek i VIP zóna. 

O Halloweenu se můžete těšit hned na čtyři DJs, kteří se postarají o skvělou zábavu. Budou to Richard Reynolds, Dave & Emty, Bon Finix a Jaymee. Nejlepší halloweenská maska navíc získá Finlandia 1l bottle service. Vstupné je 150 Kč.

 

The Real Halloween

Adresa: Prague Fear House, Vodičkova 32, Praha 1

Kdy: 31. 10. 2018 od 20:00 

Rádi se bojíte? Potom pro vás máme skvělý tip, jak strávit halloweenský večer. Zažijte party jako z hororu. Kde? Ve strašidelném domě Prague Fear House. Bude tu na vás čekat welcome drink ve stříkačce, DJ i soutěž ve dlabání dýní. Do soutěže se můžete přihlásit po příchodu na recepci a hrát se bude hned o tři ceny.

Hlavní vítěz získá poukaz na konzumaci na baru v hodnotě 1 000 Kč a voucher na Hard Core prohlídku. Na druhém místě vyhrajete poukaz na konzumaci na baru v hodnotě 500 Kč a voucher na prohlídku pro dva. Pokud se umístíte na třetím místě, získáte poukaz na konzumaci na baru v hodnotě 200 Kč a voucher na prohlídku strašidelného domu pro jednu osobu.

Na výhru v soutěži se ale nemusíte spoléhat. Domluvte se s partou a zarezervujte si prohlídku, při které vám bude tuhnout krev v žilách. Cena základní prohlídky je 490 Kč/1 osoba. Halloweenská party je jinak zcela zdarma

 

3 Halloween v Café Na půl cesty

Adresa: Café Na půl cesty, centrální park Pankrác, Praha 4

Kdy: 31. 10. 2018 od 15:00

V Café Na půl cesty si připravili Halloween pro děti i dospělé. Odpoledne se ti menší můžou těšit na strašidelnou hru, diskotéku i na výrobu halloweenských dekorací. Pro ty, kdo přijdou v masce, bude navíc připravena sladká odměna. Pokud vyrazíte na večerní mejdan, nezapomeňte si také promyslet masku nebo kostým. Když dodržíte halloweenský dresscode, bude na vás čekat na baru tekutá odměna. Party za hudebního doprovodu DJs je snad samozřejmostí.

 

Halloween na Strahově

Adresa: Recharging bar, Olympijská 1, Praha 6

Kdy: 31. 10. 2018 od 18:00

Perfektní halloweenská party se chystá také na Strahově. Přijďte do Recharging baru, kde bude připravena dokonalá strašidelná výzdoba, hororové drinky i spousta soutěží. První příchozí v maskách obdrží welcome drink a ve 23:30 proběhne vyhlášení soutěže o nejlepší kostým večera. 

Ještě před zahájením party můžete pomoci s výzdobou baru. Oživte ho vlastní vyřezanou dýní, se kterou se pak také můžete zapojit do soutěže o drink zdarma. 

5 Halloween v Coffee Roomu

Adresa: Coffee Room, Korunní 74, Praha 10

Kdy: 31. 10. 2018 od 8:00

Dalo by se říct, že Halloween v Coffee Roomu je už tradicí, bez které by se spousta Pražanů nemohla obejít. Ani letos parta z této oblíbené vinohradské kavárny nezklamala. Speciální občerstvení bude tentokrát v režii Queens Kitchen, kteří připraví nejrůznější dobroty včetně tacos. 

Oživte váš jinak všední den návštěvou Coffee Roomu a nechte se obsloužit od zombie baristů nebo odejděte domů s novým tetováním od Holky z Malovanky. 

PS: Pokud vám nedají spát legendární halloweenské donuty, které jste tu kdysi ochutnali, vyrazte na ně do Donut Shopu na Jiřáku. 

 

Latino Special – Dia de los Muertos

Adresa: Tresor Club, 
Vinohradská 25, Praha 2

Kdy: 31. 10. 2018 od 20:30

Milovníci latinskoamerických tanců si můžou užít 31. října po svém. Dia de los Muertos neboli Den mrtvých je v Mexiku jedním z nejvýraznějších svátků. Slaví se 1. a 2. listopadu a jeho symbolem je La Calavera Catrina – krásná smrtka. V Tresor Clubu pořádají ve středu Latino Glamour Night, kterou tentokrát zasvětili právě tomuto svátku. 

Přijďte si zatančit salsu a bachatu. Dorazte v tematických maskách a budete mít vstupné zdarma. Prvních 50 z vás navíc dostane welcome drink. Vyhrajte si s barvami na obličej a užijte si jedinečnou latino party.

 

7 Halloween na Jiřáku

Adresa: náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kdy: 31. 10. 2018 od 17:00

Halloween na Jiřáku začne ve středu v 17:00, kdy se sejdou velcí i malí k tradičnímu lampiónovému průvodu. Všichni, kdo dorazí na místo v masce, dostanou lampión zdarma. Průvod vyjde v 18:30 a po něm se můžete těšit na vystoupení Lovesong Orchestra.

 

8 La Loca Halloween Party

Adresa: La Loca, 
Odborů 4, Praha 2

Kdy: 31. 10. 2018 od 21:00

Oslavte nejstrašidelnější noc roku v La Loca, kde pro vás připravili party v děsivém stylu. Co vás tu čeká a nemine? Autentická haloweenská atmosféra, fantastické nápojové menu plné halloweenských speciálů i báječný hudební set v podání DJ Forrest Pine a DJ Buldog. Vstup je zdarma

 

9 Manifesto Halloween Party

Adresa: Manifesto Market, Na Florenci, Praha 1

Kdy: 31. 10. 2018 od 17:00

Manifesto Market bude mít podzimní pauzu (od 1. do 21. listopadu), ale ještě před tím pro vás uspořádá originální Halloween. Od 17 hodin budou vítány děti v maskách a kostýmech. Pro malé návštěvníky bude připraveno malování na obličej i speciální koktejly (některé také v alkoholické variantě pro rodiče).

Od 18 hodin pak využijte Happy Hour v Manifesto barech, kde pro vás budou míchat Bloody Mary a další strašidelné drinky. V 19 hodin začne pravá halloweenská party s DJ Drabus, DJ VoidSec a DJ Coflack. Nezapomeňte dodržet stanovený dress code. Černá, fialová, červená a oranžová. Buďte dekadentní. Buďte na jednu noc někým jiným. Užijte si Halloween pod širým nebem a v centru Prahy. 

 

Co vy a Halloween? Chodíte na nějaké tematické party?

   Fotografie: unsplash.com, facebook.com