Food Lab: Unikátní restaurace s inovativní kuchyní, kde vám splní každé přání
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
28.11.2018

Food Lab: Unikátní restaurace s inovativní kuchyní, kde vám splní každé přání

Food Lab: Unikátní restaurace s inovativní kuchyní, kde vám splní každé přání
V Haštalské ulici se otevřel nový podnik, který láká nejen na unikátní koncept, ale také na neotřelý interiér, jaký jste v Praze ještě neviděli. Ať sem dorazíte v jakoukoliv denní dobu, můžete si být jistí, že budete odcházet nadmíru spokojení. V jejich nabídce totiž najdete všechno od snídaně po večerní koktejly k degustačnímu menu. Vezměte s sebou i své ratolesti, které nebudou chtít opustit zdejší dětský koutek. Podívejte se, co všechno nabízí ve Food Labu.

V Haštalské ulici se otevřel nový podnik, který láká nejen na unikátní koncept, ale také na neotřelý interiér, jaký jste v Praze ještě neviděli. Ať sem dorazíte v jakoukoliv denní dobu, můžete si být jistí, že budete odcházet nadmíru spokojení. V jejich nabídce totiž najdete všechno od snídaně po večerní koktejly k degustačnímu menu. Vezměte s sebou i své ratolesti, které nebudou chtít opustit zdejší dětský koutek. Podívejte se, co všechno nabízí ve Food Labu.

Haštalská 749/4, Praha 1 - Staré Město

PO–PÁ 8:00–23:30, SO–NE 10:00–23:30

Najít na Starém Městě restauraci, kam byste mohli zajít na oběd jak s kamarády, tak s kolegou, pracovním partnerem nebo s dětmi, je docela oříšek. Teď už ale nemusíte tápat, protože nově otevřená restaurace Food Lab je perfektní pro všechny zmiňované příležitosti. Zakladatelé podniku zde navazují na magickou historii této pražské části, která bývala významným alchymistickým centrem. Proto také Food Lab – gastronomická laboratoř. 

„Naším původním záměrem bylo vytvořit bistro. Když jsme sem ale přišli a uviděli ten prostor, rozhodli jsme se, že vytvoříme něco víc. Multifunkční restauraci, která bude mít v přední části bistro, v zadní klidnější restauraci a v přízemí navíc soukromý salonek a dětský koutek,“ říká manažerka podniku Linda Duval. 

Proč vlastně ty hrátky s alchymií? „Když jsme narazili na tohle místo, inspirovali jsme se jeho minulostí. Haštalská ulice byla už od 9. století významným bodem na obchodní stezce a byla dokonce známá jako centrum evropské alchymie. Nacházíme se jen kousek od místa, kde v roce 2002 velká voda odhalila tajnou alchymistickou laboratoř. Právě kouzlo této čtvrti nám pomohlo najít jednotný motiv, který se prolíná celým konceptem Food Labu. V souladu s tradicí této lokality se i my snažíme vytvořit „dokonalý vzorec“ – vzorec hodnot, za kterými si stojíme – kreativita, pohostinnost a energie,“ říká Linda Duval. 

Hlavním cílem bylo, aby si místní lidé mohli zajít do hezké restaurace v centru Prahy a nebyli přitom okupovaní turisty. „Tak jak už to asi nejčastěji bývá, chtěli jsme otevřít podnik, který nám samotným v Praze chyběl. Člověk cítí, jak by takové místo mělo vypadat a co by v něm nemělo chybět. Chtěli jsme sem přinést trošku jiný zážitek z jídla. Proto vzniklo naše večerní menu. Abyste si mohli dopřát sdílení zážitku z rozmanitých chutí a možnost podělit se o své dojmy se společností u stolu,“ říká Linda Duval. 

Večerní menu nabízí menší (ne malé) porce inovativní fusion kuchyně, které jsou ideální ke sdílení s přáteli nebo rodinou. Kouzlu sharing konceptu už dávno podlehli v zahraničí, ale u nás mu lidé teprve postupně přichází na chuť. Nechte si poradit od zdejšího milého personálu, který vám doporučí 2-3 porce na jednu osobu. Každá tato porce je upravená tak, že na talíři najdete tři kousky, a proto se můžete snadno podělit a ochutnat o to víc. 

Pokud přijdete v době oběda, můžete si objednat z nabídky jídel v „tradiční velikosti“, která ovšem zachovává tón zdejší kuchyně, založený na inovativních prvcích a kvalitních surovinách. My jsme ochutnali famózní domácí těstoviny s plody moře, krevetovou omáčkou, řapíkatým celerem a sušenými rajčaty (249 Kč) a neméně výborného lososa s teriyaki omáčkou, pak choi salátem a jasmínovou rýží (249 Kč). 

Právě teď najdete v obědovém menu také rizoto s chobotnicí, pikantními škvarky a paprikovým olejem (219 Kč), znojemskou hovězí pečeni s grenaille bramborami (189 Kč), salát z marinované červené řepy s mangem, ricottou, kozím sýrem a rukolou (149 Kč) nebo bao bun s vepřovým bůčkem, hoisin omáčkou, wasabi, jarní cibulkou a arašídy (189 Kč).

Za interiérem stojí ve velké míře především majitel podniku. „Ve výsledku je to, jako když si zařizujete větší byt. Děláte si to podle sebe, tak jak se to líbí vám. Vytváříte místo, ve kterém se budete cítit příjemně. Každý jsme měl nějaké své nápady a inspiraci a snažili jsme se to dát dohromady. Nakonec se i v interiéru objevuje zmiňovaný motiv alchymistické laboratoře – mísí se tu totiž moderní prvky s odkazy na historii,“ říká Linda Duval. Všechno tu do sebe dokonale zapadá. 

Celou restaurací doslova prorůstá zeleň. V přední části, kde se nachází bistro, najdete také dominantní hodiny. „Jsou přesně nad okny do přípravny kuchyně, ve které chystáme otevřít take-away okénko. Někteří zákazníci nám už párkrát řekli, že to celé připomíná pražský orloj – hlavně když se v oknech míhají naši kuchaři, kteří tam prý vypadají jako apoštolové,“ říká se smíchem Linda Duval.

Ve spodní části podniku najdete hned dvě další místnosti. Tou první je Piano Lounge – salonek s pianem a vlastním barem. Pokud hledáte místo na soukromou akci, oslavu narozenin, vánoční večírek nebo jakoukoliv jinou příležitost, tady je to pro takové účely perfektní. Vše po domluvě s vámi připraví individuálně a na míru podle vašich představ. Každý pátek a sobotu tu dokreslují báječnou atmosféru umělci, zatímco si vychutnáváte svůj oblíbený koktejl. 

Dětský koutek je naprostý ráj, ze kterého své děti jen těžko dostanete domů. Nechybí tu horolezecká stěna, malé kino, bazének s kuličkami ani playstation. Na vaše ratolesti tu dohlíží slečna na hlídání, takže se nemusíte bát, že by dětem něco chybělo a vy si můžete v klidu vychutnat kávu s pistáciovou panna cottou (89 Kč).

Ceny jídel ve večerním menu se pohybují od 119 Kč do 349 Kč. Nejoblíbenější jsou ale víkendové brunche, které se podávají od 10:00 do 16:00. Nabídka jídel se samozřejmě mění s přihlédnutím k sezónním surovinám. Právě chystají také vánoční a silvestrovské menu, které bude určitě stát za ochutnání. 

Všude je to hlavně o lidech a ve Food Labu to není jinak. Na celém týmu je skutečně vidět, že ho práce tady baví. „Možná je to i tím, že u nás skutečně vládne demokracie. Když o něčem máme rozhodnout, ptáme se na názor všech. Nemáme vlastně ani šéfkuchaře. Všechno totiž vznikalo týmově a každý se snaží, aby jeho díl práce byl součástí té výsledné skládačky,“ říká na závěr Linda Duval. My jsme byli z návštěvy ve Food Labu opravdu nadšení a věříme, že budete i vy. 

 

Vyrazíte do Food Labu? Napište nám, jak se vám líbí. 

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz