Dva kohouti se usmířili a společně vaří a čepují to nejlepší pivo v Karlíně
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
09.01.2019

Dva kohouti se usmířili a společně vaří a čepují to nejlepší pivo v Karlíně

Dva kohouti se usmířili a společně vaří a čepují to nejlepší pivo v Karlíně
Pod křídly Ambiente stoupá k nebesům nová hvězda. Je jí pivovar Dva kohouti v pražském Karlíně. Moderní pivovar s unikátním výčepem vás okouzlí už na první pohled svým mladistvým vzhledem. Bodejť by ne, když za celým projektem stojí Lukáš Svoboda a Adam Matuška.

Pod křídly Ambiente stoupá k nebesům nová hvězda. Je jí pivovar Dva kohouti v pražském Karlíně. Moderní pivovar s unikátním výčepem vás okouzlí už na první pohled svým mladistvým vzhledem. Bodejť by ne, když za celým projektem stojí Lukáš Svoboda a Adam Matuška.

Sokolovská 81/55, Praha 8-Karlín

PO–PÁ 16:00–02:00, SO 12:00–02:00, NE 12:00–22:00

Pokud se pohybujete často v Karlíně, tak už jste dozajista natrefili na Lokál Hamburk, nebo bistro plné grilovaných kuřat Grils. Ve stejném objektu je i nový pivovar a výčep Dva kohouti, který už od prvních dnů svého otevření praská ve švech. Samozřejmě jsme zde nesměli chybět ani my, abychom si tento nový koncept prohlédli a setkali se nad půllitrem Místního ležáku.

Hned na začátku nás zajímalo, jak vznikl samotný název Dva kohouti. „Chtěli jsme český název. Název, co bude mít vnitřní emoce. Jedná se hlavně o spojení dvou řemesel, které se nikdy v historii vlastně moc nemusely - výčepních a sládků, neboť každý vždycky svaloval vinu za nekvalitní pivo na tu druhou profesi. My jsme se se společně s Adamem Matuškou rozhodli, že chceme pivovar, který jsme si vysnili na zahraničních cestách. Pivovar pro mladé. Něco mezi barem a pivovarem. A pak přišel Adam s tím, že má starý pivovar, který už jim velikostí nevyhovuje, a tak se zrodili Dva kohouti. Název nám pak vymyslelo studio Najbrt, které stojí i za grafickým vizuálem. Důležité jsou pak dvě barvy v logu, červená a modrá – teplá (varná) a studená (výčep) cesta piva,“ řekl nám Lukáš Svoboda.

Dva kohouti jsou pivovar snů, protože Lukáš Svoboda má na starosti kvalitu čepování piva a stará se o sanitaci, kohouty i tanky. Adam Matuška dodává piva z jejich rodinného pivovaru, která jsou pro ten týden k mání, ta samá najdete i na čepu v místním výčepu. Unikátní je zde ale i koncept objednávání, kdy se jedná o selfservice u výčepu a každé pivo si host platí zvlášť. Vevnitř je totiž 100 míst a venku na dvorku, který se začne probouzet na jaře, až přes 150 dalších. Jelikož nechce být pivovar klasickou pivovarskou hospodou, které zaplavily celou republiku, tak zde bude i hodně místa pro hudbu a různé akce, v pátek a v sobotu tu narazíte na různé DJe.

Pivo, které si u baru vyberete, zaplatíte a dostanete vše v jednotné ceně 69 Kč za hostující piva a je jedno, jestli se jedná o desítku, nebo o alkoholově nabitější piva. Místní ležák se tu čepuje za příjemných 55 Kč. Všechna piva se zde čepují do 0,4 l sklenic. „Přímo tady se vaří pouze místní pivo pod názvem Místní ležák od sládka Lukáše Tomsy. Místní ležák a jeho recept se měnit nebude, je v něm jen český chmel, český a moravský slad a normální voda z řádu. Je to prostě poctivá dvanáctka, alkohol okolo pěti procent,“ dodává Lukáš, zatímco spokojeně otírá pivní pěnu hřbetem ruky ze svého kníra.

Zajímá vás, jak bude fungovat rotující nabídka piv v místním pivovaru? Nás také. „Klíč je takový, že místní pivo je místní, a to je vždycky. Pak tu máme políčka pro hosty. Svoje místo tu má Adam Matuška, protože je spolumajitel, což znamená, že 4–6 piv na čepu bude vždy od Matušky. No a nakonec je tu prostor pro dva hosty, které budeme každý za sebe s Adamem vybírat a čepovat naší cestou. Rádi bychom, aby hostující piva představoval přímo jejich sládek, aby pivo narazil a povídal o něm. Během našich cest po zahraničních pivovarech jsme našli mnoho favoritů, které bychom tu chtěli čepovat, a tak doufáme, že se nám do budoucna podaří dovézt (nejlépe i se sládkem) piva kupříkladu až z Japonska,“ řekl Lukáš Svoboda, zatímco si k nám přisedl i další majitel Adam Matuška se svým potomkem.

K jídlu tu příliš na výběr nemáte, ale k pivní výčepní kultuře prostě patří jen malé chuťovky. „Máme tu pokaždé 4 chuťovky ze studené kuchyně. Až se na jaře začne dělat hezky, tak chceme ze zahrádky vytvořit komunitní centrum. Budeme grilovat, v lednu bude zabijačka. Chceme sem také různé foodtrucky, nebo prostě jen rozdělat oheň a opékat špekáčky,“ sdělil Lukáš Svoboda. My jsme ozkoušeli místní nakládané tvarůžky za 98 Kč a moc jsme si ve spojení s chlebem z nedaleké Esky pochutnali. Dále tu často můžete natrefit na Nakládanou zeleninu od kuchařů na farmě (95 Kč), nebo na kyselou rybu od pana Kalendy (118 Kč).

Dominantou pivovaru je výčep, v kterém jsou vidět obnažené jednotlivé hadice, v kterých proudí pivo. Hadice mají tři odstíny modré. Ty nejsvětlejší jsou nejchladnější a jsou určené pro ležáky. Prostřední hlavně pro piva typu Ale a poslední nejteplejší hadice jsou pro soury a lambicy. Dále vás jistě upoutá stroj na uzavírání plechovek, do kterých si můžete nechat načepovat litr jakéhokoliv piva z místní pípy a ten si pak následně odnesete domů v krásné plechovce s logem podniku. Poslední zdejší „vychytávkou“ je čepování Místního ležáku přímo z tanku, který je ale vespod chlazený a stejně tak i jehla, která ústí v klasickou pípu baroko.

Pivovar Dva kohouti je velice příjemným místem pro pivo s přáteli i pro menší firemní akce. Díky příjemnému interiéru, který vytvářela Tereza Froňková, se tu můžou potkat mladí i staří, ženy i muži různých profesí, pejskaři, nebo rodiny s dětmi. Držíme palce, ať sem chodí minimálně stejně hostů jako během naší návštěvy, a ať tento 50. zapsaný pivovar, který uvařil svoji první várku jen vzkvétá!

 

Kam na pivo najraději chodíte vy? Vyrazíte ke Dvěma kohoutům?

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz