Dubnové filmové premiéry
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
27.03.2018

Dubnové filmové premiéry

Dubnové filmové premiéry
Ačkoli už všichni netrpělivě vyhlížíme jaro - a ono pořád nikde, na filmy by se vždycky měl najít čas. Připravili jsme pro vás dubnový výběr kinopremiér, které stojí za to. A tak čekání na jarní večery můžete strávit v klidu v kině.

Ačkoli už všichni netrpělivě vyhlížíme jaro - a ono pořád nikde, na filmy by se vždycky měl najít čas. Připravili jsme pro vás dubnový výběr kinopremiér, které stojí za to. A tak čekání na jarní večery můžete strávit v klidu v kině.

Nico, 1988

Road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a  legendárně krásné ženy. Jedná se o  příběh posledních turné Nico a její kapely, která ji doprovázela po Evropě v  osmdesátých letech minulého století. Příběh znovuzrození umělkyně, matky i ženy. (AČFK)

V kinech od: 5. 4. 2018 (Nico, 1988, režie: Susanna Nicchiarelli)

Vidět můžete například v Kině Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Foxtrot

Opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Snímek zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze. (Aerofilms)

V kinech od: 12. 4. 2018 (Foxtrot, režie: Samuel Maoz)

Vidět můžete například v Bio Oko, Františka Křížka 15 , Praha 7

Měsíc Jupitera

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou k vlastnímu překvapení zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích, a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám. Dynamická kamera i překvapivý způsob vyprávění dodávají univerzálnímu podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí velmi současný rozměr. (Aerofilms)

V kinech od: 26. 4. 2018 (Jupiter holdja, režie: Kornél Mundruczó)

Vidět můžete například v kině Lucerna, Vodičkova 35, Praha 1

Až na dno

Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou misi namířenou proti islamistickým teroristům. Danielle vyplouvá na výzkumné lodi opačným směrem. James se ocitá v zajetí džihádistů, kteří jej drží v nelidských podmínkách. Danielle se zase stává dobrovolným vězněm omezeného prostoru výzkumné lodi a podmořské ponorky. Oba sice ve zcela odlišných ale něčím si i zvláštně podobných situacích čerpají sílu ze vzpomínek na prožité společné chvíle a v nich zrozeného citu. James i Danielle se ocitají v temných hlubinách, kde je těžko někdo dokáže najít a zachránit. (CinemArt)

V kinech od: 26. 4. 2018 (Submergence, režie: Wim Wenders)

Vidět můžete například v Kině Radotín, Václava Balého 23, Praha-Radotín

Do větru

Český zástupce - příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš a Natálie se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi dokumentarista Honza. Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle. Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje prostřednictvím hlavních hrdinů touhy a obavy současné mladé generace. (A-Company CZ)

V kinech od: 5. 4. 2018 (Do větru, režie: Sofie Šustková)

Vybrali jste si? Napište nám do komentářů, jaký film se vám líbil.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: 30West / Neon, A24