Do Cà phê zajděte na pravé vietnamské Pho k snídani
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
16.05.2018

Do Cà phê zajděte na pravé vietnamské Pho k snídani

Do Cà phê zajděte na pravé vietnamské Pho k snídani
Holešovice se ke konci dubna rozrostly o nový podnik, který rozhodně stojí za vaši pozornost. Jedná se o vietnamskou kavárnu a bistro Cà phê. Kromě toho, že si tu můžete dát skvělé Pho i k snídani, si vás okamžitě získá originální a útulný interiér, který se ani trošku nepodobá klasickým asijským bistrům. Nechte se okouzlit s námi.

Holešovice se ke konci dubna rozrostly o nový podnik, který rozhodně stojí za vaši pozornost. Jedná se o vietnamskou kavárnu a bistro Cà phê. Kromě toho, že si tu můžete dát skvělé Pho i k snídani, si vás okamžitě získá originální a útulný interiér, který se ani trošku nepodobá klasickým asijským bistrům. Nechte se okouzlit s námi.

U Průhonu 9, Praha 7 – Holešovice

PO-PÁ 7:30–22:00, SO 9:00-22:00, NE 9:00-20:00

Holešovice jednoznačně patří mezi oblíbené části Prahy. Je ale pravda, že jsme v této lokalitě (poblíž zastávky Dělnická) dlouho nezaznamenali nový podnik, který by vyvolal ten pravý WOW efekt. Až teď! Kavárna a bistro Cà phê je splněným snem nejen jeho majitelky, ale také každého, kdo v Praze hledal útulné a originální místo s milou obsluhou a autentickou vietnamskou kuchyní. 

Jak tady sami říkají, Cà phê je vysněný projekt malé Vietnamky s velkým srdcem a jasným cílem. Přijďte sem na snídani nebo oběd. Kromě úžasné atmosféry a skvělého jídla se tady také se utvrdíte v tom, že sny se opravdu plní. Stačí si jít za svým a mít kolem sebe dobré lidi. 

Majitelkou podniku je Vietnamka Le Bao Ngoc, které tady nikdo neřekne jinak než Hanička. „Ještě než jsem se přestěhovala do Prahy, tak jsem žila v Turnově. Právě tady si naši kamarádi otevřeli svoji kavárnu, která se tenkrát stala hodně oblíbenou, protože nic podobného ve městě nebylo. Tehdy jsem si uvědomila, že tohle je něco, co by se mi taky líbilo. Nejvíc mě na tom lákala možnost ovlivňovat kvalitu a to, co a jak se podává. Myslím si, že když už člověk chce otevřít svůj podnik, měl by do něj také dát něco ze sebe. A právě o tu autenticitu jsme se tady snažili,“ říká majitelka Le Bao Ngoc.

Vietnamské kořeny hrají zásadní roli v celém konceptu podniku. Můžete tady totiž mimo jiné ochutnat domácí vietnamskou kuchyni. A když říkáme domácí, tak myslíme opravdu domácí. V kuchyni totiž vládne Haniččina maminka, která kvůli ní přijela do Prahy, aby jí pomohla zrealizovat tento projekt. Motivy Vietnamu se ale objevují i v interiéru, ačkoliv byste si toho možná na první pohled ani nevšimli. 

Když vstoupíte, první, čeho si okamžitě všimnete, je nádherná tapeta přes celou zadní stěnu. Nikde jinde takovou neuvidíte, protože ji přímo pro Cà phê navrhla Kateřina Blaháková – jedna ze zdejších baristek, ale jinak také designérka, malířka a umělkyně. 

„S tapetou jsme měli docela zajímavý příběh. (smích) Když jsme totiž zařizovali interiér, věděli jsme, že tady určitě chceme výraznou tapetu. Jednu už jsme měli dokonce vybranou, ale shodou náhod jsme ji objevili ve výloze jednoho pražského Ladies clubu, a to nás donutilo vymyslet jiné řešení. Nakonec to zůstalo na mně. Sedla jsem si k papíru a namalovala to, co teď můžete vidět u nás na stěně. Inspirovala jsem se lotosovým květem, který je národní květinou Vietnamu. Mezi květy si určitě všimnete také jemného motivu. Jedná se o původní vietnamský vzor, který se často objevuje na jejich tradičních výšivkách. Tento motiv se pak často opakuje také v našem logu nebo na menu,“ říká Kateřina Blaháková. 

Asi před dvěma lety začalo pozvolné obhlížení terénu a pomalu se začalo hledat místo pro zrealizování plánu. „Chtěli jsme něco v Holešovicích, protože kousek odtud bydlíme a máme to tady moc rádi. Když jsme narazili na tenhle prostor, věděli jsme, že nás sice čeká hodně práce a úprav, ale bylo to ono,“ říká majitelka Le Bao Ngoc. 

Pak už je společně s Kačkou Blahákovou čekala cesta do Vietnamu, kde všichni ve velkém plánovali, řešili design, rozdělení pracovních rolí a celkovou realizaci. Hlavním cílem bylo servírovat autentické vietnamské jídlo a obklopit se skvělými lidmi. Těch se tu sešlo opravdu nespočet. Petra Veselá je výborná baristka, která dělá v Cà phê také poradkyni v oblasti výběrové kávy. „Protože jsme se ani já, ani Hanička nepovažovaly za extra specialisty na kávu, oslovily jsme naše kamarády, kteří jimi jsou,“ říká Kateřina Blaháková. V současné době odebírají kávu od Kafe Karlín, ale do budoucna chtějí nabídnout zákazníkům více možností a zajímavě to měnit. 

Co se týče překrásného designu, také tady se obrátili na dvojici, která má s interiérovým designem zkušenosti a oslovili Andreu Kroupovou a Martinu Šandovou, které tvoří pod značkou andrea&martina. Jestli vám přijdou tato jména povědomá, tak si to myslíte správně. Právě toto designérské duo se podílelo na vzniku dalšího podniku, který jsme navštívili – Pauseterie u Staroměstského náměstí. 

Majitelka Hanička měla svou vlastní představu, jak by měl podnik vypadat. Chtěla, aby to bylo na první pohled krásné místo, které by působilo něžně a útulně. Společně s designérkami pak hledaly různé alternativy a finální výsledek podle nás nemá chybu. Kombinace starorůžové, tmavě modré a světle zelené barvy je originální volbou. Celý prostor tak nepůsobí přeslazeně a už vůbec ne chladně. Podle zkušenosti z naší návštěvy můžeme říct, že si toto místo oblíbili také pánové, kteří sem chodí pracovat mimo kancelář nebo na schůzky s klienty. 

„Nejdřív jsem měla na všechno velké požadavky a chtěla jsem, aby rovnou v den otvíračky bylo všechno perfektní. Pak jsem ale došla k závěru, že jsme všichni jenom lidi a teď mě i ty drobné nedokonalosti vlastně baví. Jsem vděčná za to, kolik skvělých lidí kolem sebe mám, protože se jich sešlo opravdu hodně. Všichni nám tady pomáhají a jsou ochotni přijít i ve chvílích největšího shonu. Vůbec jsme nečekali, jak rychle se to o nás mezi lidmi rozkřikne a první dny tady bylo opravdu plno prakticky od rána do večera,“ říká Le Bao Ngoc alias Hanička.

Skvělou zprávou pro všechny milovníky snídaní je, že mají otevřeno ve všední dny už od půl 8. Takže krásně stihnete snídaňové Phở ještě před začátkem pracovní doby. Pokud už máte návštěvu Vietnamu za sebou a teď si stýskáte po jejich skvělé kuchyni, zajděte si na jídlo do Cà phê a zažeňte nostalgii. Snídaně se tady podává od 7:30 do 10:00 a i ve snídaňovém menu zachovávají vietnamský styl: Phở – malá vietnamská hovězí polévka (65 Kč), Cháo gà – slaná rýžová kaše s kuřecím masem (80 Kč), Cháo trứng – slaná rýžová kaše s vejcem (70 Kč) nebo Xôi ngọt – sladká rýže s kokosovým mlékem a ovocem (80 Kč). 

Klasická vietnamská kaše ve skutečnosti není nijak extra zdobená. Je spíš suchá a slanější, takže varianta sladké rýže s ovocem je v menu i z toho důvodu, aby uspokojila ty, kteří rádi jedí také očima. 

Kromě stálého menu zde připravují také denní obědové menu. Na své si zde přijdou i vegetariáni, protože se snaží vymýšlet bezmasé varianty vietnamských jídel. Protože je ale vietnamská kuchyně téměř celá založená na mase, není to pokaždé úplně snadné. Veganská jídla nejsou jejich hlavním záměrem, protože přece jen i samotná rybí omáčka je živočišného původu. 

Na oběd sem můžete zajít například na Bún bò nam bộ (120 Kč), Nem rán – smažené závitky plněné masem a zeleninou (60 Kč), Nem cuốn sống – vietnamské jarní závitky (65 Kč), Nem cuốn chay – čerstvé vegetariánské závitky (50 Kč) a samozřejmě Phở bò (120 Kč). V obědovém menu narazíte například na smažené rýžové nudle s hovězím masem a zeleninou (130 Kč).

Po dobrém jídle to chce dobrou kávu a něco sladkého k tomu. Když už budete ve vietnamské kavárně, měli byste ochutnat jejich vietnamskou kávu (65 Kč). Pokud ale toužíte po klasice, tak i tu vám s radostí připraví. Espresso vás vyjde na 45 Kč, cappuccino na 55 Kč, flat white na 65 Kč a filtrovaná káva pak podle velikosti na 55 nebo 65 Kč. Z teplých nápojů příště rozhodně vyzkoušíme místní matchaccino (55 Kč) – mléčný nápoj s čajem matcha. 

Sladké cupcaky, bábovky, dortíky a koláče pro Cà phê peče vyučená cukrářka Hanka. Vždy čerstvé, vždy výborné, prostě takové, jako od vaší babičky. 

Kromě snídaně a obědu ve vietnamském stylu vám tady naservírují také výborná vína z Čech i ze světa. Sednout si můžete na lavičku před kavárnou, kde si užijete zaslouženou chvilku na sluníčku. Už teď prý uvažují, jak vyzdobit prostor před bistrem, tak se nemůžeme dočkat, co si pro nás vymyslí.

Sečteno a podtrženo, Cà phê si vás získá. Originální prostředí, domácí vietnamské jídlo, příjemná atmosféra, milá obsluha, ceny, které nejsou přehnané. Opravdu je potřeba dát místu něco ze sebe, mít jasnou vizi a otevřenou náruč nejen pro zákazníky, ale i pro ty, s kterými spolupracujete. 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová