Nevíte, co dát kolegovi? My ano
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
19.12.2018
Vánoce v Praze

Nevíte, co dát kolegovi? My ano

Nevíte, co dát kolegovi? My ano
S hrůzou jste si uvědomili, že byste měli dát nějaký dárek kolegům, se kterými sedíte v kanceláři a samozřejmě nemáte ani jeden? Dali jsme vám dohromady několik tipů, které pořídíte s klidem ještě dnes. Žádné e-shopy, jen klasické obchody. Takže jestli ještě do pátku potřebujete rychle zachránit vztahy s kolegy, máte tu jednoduchý manuál.

S hrůzou jste si uvědomili, že byste měli dát nějaký dárek kolegům, se kterými sedíte v kanceláři a samozřejmě nemáte ani jeden? Dali jsme vám dohromady několik tipů, které pořídíte s klidem ještě dnes. Žádné e-shopy, jen klasické obchody. Takže jestli ještě do pátku potřebujete rychle zachránit vztahy s kolegy, máte tu jednoduchý manuál.

Káva 

Máte kolegu závislého na kafi? Pak není nic jednoduššího, než mu k Vánocům pořídit pořádný balík skvělého kafe. Rozhodně mu hlavně dejte takovou kávu, aby si ji mohl bez problémů připravovat v kanceláři a nechodil natajňačku pro tu vaši. Nakupovat můžete třeba v Candycane coffee nebo v  La Bohème Café.

Čaj

S čajem je to podobné jako s kávou. Rozhodně si dopředu zjistěte, jaký druh váš kolega nebo kolegyně upřednostňuje. Jestli raději pije černý nebo černý s mlékem nebo úplně nejraději ovocný. I když věříme, že když s někým sedíte v jednom kanclu, asi to máte zmáknuté. Jedny z nejlepších a nejluxusnějších čajů rozhodně seženete v Dammann nebo v Kusmi Tea. Rozhodně se nemusíte bát koupit vážené čaje z Oxalis, které seženete skoro v každém OC.

Čokoláda

Jestli vedle vás v kanceláři sedí závislák na čokoládě, pak není co řešit. Stejnou službu ale s čokoládou ale uděláte i tomu, kdo má často takzvaně „nervy na pochodu“. Vždyť co je lepšího na zahnání stresu, než se zakousnout do tabulky skvělé čokolády. Jednu z nejlepších čokolád v naprosto překrásném balení seženete u Rozbíjím se. Rozhodně se ale nemusíte bát zajít třeba do Pražské čokolády v Nerudovce nebo do Jeff de Brudges v OC Nový Smíchov.

Luxusní mýdlo

Nemáme teď úplně na mysli Fáčko z drogérie za dvacku (i když vlastně proč ne). Ale vsadíme se, že každá kolegyně voňavé, krásně zabalené mýdlo dozajista ocení. Ruku na srdce, všichni voňavá mýdla milujeme, nejdřív je schováme do prádelníku a pak s ním hurá do koupelny. Takové dva v jednom. Přírodní a voňavá mýdla seženete třeba v Botanicus v Ungeltu, dále pak třeba v Lush v Manufaktuře nebo v Greenwave.

Alkohol

Ruku na srdce. Kdo by si po tom vánočním kolotoči v práci a hektickém uklízení a balení dárků nedal skleničku něčeho ostřejšího? Ať už má váš kolega raději půllitr vychlazeného pivka, skleničku dobrého vína nebo si dá raději panáka, s kvalitní lahví jen málokdy šlápnete vedle. Pro pivní speciály zajděte třeba do Malý/Velký, pro lahev dobrého vína zase třeba do Le Caveau. V Global Wines & Spirits seženete jak kvalitní víno, tak šampaňské i luxusní kořalku.

Kvalitní prkénko

Pro každého gurmána je prkénko naprosto nezbytná věc. Ať už chcete servírovat sýry k vínu, maso pro větší společnost nebo třeba jednohubky, takové prkénko je k nezaplacení. A ještě když je to opravdu kvalitní dřevěný kousek, povýší celý servis na jinou úroveň. Nakupovat můžete třeba v NAOKO v Revoluční a slušný výběr má i Tescoma. 

Voucher

Jeden z nejsnazších a nejspolehlivějších dárků, které můžete věnovat někomu, koho zas tak dobře neznáte. A hlavně se nemusíte stresovat tím, že budete muset jít obíhat obchody. Vše vyřídíte pěkně v klidu doma od počítače. Na výběr máte nespočet možností dárků, které můžete kolegovi věnovat. Ať už je to nevšední zážitek, poukaz na luxusní večeři, workshop, masáže, spa nebo kosmetické ošetření. Záleží jen na vás.

Zápisník

Možná si říkáte, že dnes už nikdo papírové zapisníky a diáře nepoužívá, ale my si to tak úplně nemyslíme. Respektive u nás v redakci většina z nás jede tyhle papírové verze. Takže si myslíme, že v tom přece nemůžeme být sami. A kam pro ně? Rozhodně vás nezklamou v Denim Heads nebo v Dyzajnoff a v Papelote seženete dokonce i veganskou variantu. 

Pera

Aby bylo čím do těch diářů a zápisníků psát, je třeba mít kvalitní pero. A co víc, třeba s ním může kolega podepsat i novou pracovní smlouvu a alespoň tak bude mít od vás památku. Klasickému papírnictví se tentokrát ale spíše vyhněte. Doporučujeme spíše třeba Pen Shop v Pánské pasáži, nebo třeba Bibelot, který najdete ve většině OC.


 

 

   Fotografie: Unsplash