Zajděte na víno do robotické vinárny. Jak funguje Cyberdog?
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
05.12.2018

Zajděte na víno do robotické vinárny. Jak funguje Cyberdog?

Zajděte na víno do robotické vinárny. Jak funguje Cyberdog?
Minulý čtvrtek se kousek od metra Nové Butovice otevřel unikátní podnik, na jehož návrhu se podílel David Černý. Jedná se o technologicko-informační centrum Cyberdog s první robotickou vinárnou na světě. Jak funguje robot v roli sommeliera a jakým způsobem se tu vlastně objednává? Dejte si skleničku vína ve vesmírném modulu a zažijte na vlastní kůži, jak se chodí do vinárny ve sci-fi filmech.

Minulý čtvrtek se kousek od metra Nové Butovice otevřel unikátní podnik, na jehož návrhu se podílel David Černý. Jedná se o technologicko-informační centrum Cyberdog s první robotickou vinárnou na světě. Jak funguje robot v roli sommeliera a jakým způsobem se tu vlastně objednává? Dejte si skleničku vína ve vesmírném modulu a zažijte na vlastní kůži, jak se chodí do vinárny ve sci-fi filmech.

Seydlerova ulice, Praha 5 - Stodůlky

PO–NE 17:00–23:00

Cyberdog. Dvoupatrová stavba, která svým tvarem skutečně připomíná velkého psa z nerezi, okamžitě upoutá pozornost všech kolemjdoucích. Vypadá totiž trošku jako vesmírná loď, která právě přistála ve Stodůlkách. Ve skutečnosti se jedná o vědecko-technologické informační centrum, ve kterém se nachází také vinárna s robotickou rukou. 

„Proč Cyberdog vznikl? Chtěli jsme ukázat světu, kam směřujeme. Podle nás totiž míříme do doby, kdy vás budou obsluhovat roboti a za lidskou pracovní sílu si budeme muset těžce zaplatit. Naším cílem bylo ukázat široké veřejnosti, na co se v budoucnu mají připravit,“ říká předseda představenstva společnosti Trigema, Marcel Soural

Právě developerská firma Trigema je investorem celého projektu a zároveň stojí i za jeho realizací a provozem. „Hledali jsme někoho, kdo by to postavil, ale nikdo takový se nenašel. Nikomu se do toho nechtělo,“ dodává výtvarník David Černý, který je spolu s Tomášem Císařem autorem návrhu této futuristické budovy. 

David Černý a Tomáš Císař jsou vedoucími studia Black N’ Arch, které je součástí společnosti Trigema a vzniklo právě díky zakázce Cyberdog. Před rokem se začalo s projektováním a před půl rokem se samotnou stavbou. Teď je na světě první výtvor studia. „Spolupráce s Davidem Černým, Tomášem Císařem a jejich týmem funguje v rámci naší společnosti již více než rok. Cyberdog je prvním reálným výsledkem našich společných záměrů. Do architektury současné Prahy chceme přinášet nové a netradiční prvky, které ji ozvláštní a přinesou další kvalitu,“ říká Marcel Soural. 

Asi největším lákadlem je tu vinárna s robotickou rukou. „Cyberdog je založený na myšlence technologického pokroku 21. století. Původně jsme se nechali inspirovat roboty, kteří míchají drinky v kasinech v Las Vegas,“ říká David Černý. „Náš robot je upravený tak, aby byl schopný zastoupit roli sommeliera. Rozlévat míchané nápoje je totiž snazší než otevírat lahve s vínem. Jedná se o robotickou vinárnu, která zatím nemá ve světě obdoby,“ doplňuje Marcel Soural. 

Když vstoupíte do vinárny, máte skutečně pocit, jako když jste na palubě vesmírné lodi. Nebo spíš vesmírné vinárny. Usadíte se k jednomu z očíslovaných stolů s QR kódem, který načtete do svého telefonu. Stáhnete si aplikaci Já, číšník (nebo v prohlížeči telefonu načtete stránku jacisnik.cz), vyplníte krátký registrační formulář, přihlásíte se do aplikace a vyhledáte Cyberdog. 

V aplikaci kliknete na Přihlásit se k pokladně v podniku – jsem zde. Pak už můžete pokračovat na Jídelní lístek a v něm si vybrat, na co máte právě chuť. V nabídce je několik druhů vín značky Dog in Dock. Sylvánské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Pinot gris, Zweigeltrebe Rose nebo Frankovku – cena vína se pohybuje od 65 Kč za 0,125 l. Kliknete na Objednat a ve stejnou chvíli uslyšíte u baru cinknutí. To značí přijetí nové objednávky. Najednou se začnou dít věci. 

Robot se probudí z tanečních poloh, které dělá, když se nudí, a dá se do práce. Vytáhne víno z chladiče, otevře ho, mezitím si na baru připraví skleničky, vezme si speciální nálevku a začne rozlévat víno. Je naprogramovaný tak, že nalije přesně 0,125 l, což pozná podle váhy. Potom vrací lahev do otvíráku, kde se lahev znovu uzavře a robot zatím ladnou křivkou naloží skleničky na vozíček, který nad hlavami sedících hostů doveze objednávku až k vašemu stolu.

Nad stolkem se vozík začne snášet níž a ve chvíli, kdy se zastaví, můžete jeho náklad jednoduše sundat. Po chvilce se vozík rozhouká a červeně zabliká, což symbolizuje, že pokračuje po své dráze zpátky. Na jeden vozík se vejdou až 4 skleničky naráz a vaše objednávka se bez problému dostane i do patra, kde je také posezení. 

Původně měla být horní část objektu otáčivá, ale nakonec se od tohoto nápadu Davida Černého ustoupilo. „Chtěli jsme použít ložisko z tanku, ale hlavní problém by byl v distribuci vozíku do patra. Proto jsme od toho upustili,“ říká David Černý.

Jestli se vám zrovna nechce stahovat aplikaci do telefonu, můžete použít některý z tabletů, který mají v Cyberdogu pro takové příležitosti k zapůjčení. Opravdu se není čeho bát. Jestli máte s objednáním jakýkoliv problém, můžete se obrátit na obsluhu, která tu je od toho, aby vám pomohla. „Sice jsme zahájili ostrý provoz, ale rovnou ho prohlašujeme za provoz zkušební. Teď je potřeba, aby sem lidé chodili a byli trpěliví. Díky tomu nám pomůžou doladit robota k dokonalosti,“ říká Marcel Soural. 

Kromě nápojů si můžete v Cyberdogu objednat také něco k jídlu. V nabídce jsou sendviče, chuťovky, polévky, ale i hlavní jídla a dezerty. K vínu se skvěle hodí naložené olivy (38 Kč), kousky parmezánu (65 Kč), sušené švestky ve slanině (65 Kč) nebo kachní parfé (590 Kč). Jestli chcete něco menšího, vyzkoušejte bagetu s lososem (145 Kč) nebo ciabattu s kachními prsíčky (85 Kč). 

Hlavní jídla připravují v kuchyni restaurace Trifot, která je hned naproti a sousedí s fotogalerií Czech Photo Centre. V Cyberdogu pak obsluha jídlo kompletuje v přípravně a následně pošle hotovou objednávku vozíkem až k vám. Mezi hlavními chody najdete například pilaf s kuřecím prsem (198 Kč), bulgur se zeleninou a tofu (155 Kč) nebo zeleninový salát s krůtím masem (85 Kč). 

Asi vás nepřekvapí, že zdejší atmosféru dokresluje také galaktická hudba, díky které se skutečně cítíte jako třeba ve Star Treku. Určitě byste ale neuhodli, jak zde servírují panna cottu (98 Kč). Na vozíku k vám dopluje sklenička se třemi tubičkami – jedna se smetanovou náplní, druhá s čokoládovou a třetí s jahodovou. Vy sami si je vymáčknete do skleničky a uděláte si tak vlastní dezert. 

Interiér je vybavený kousky předních světových značek, které zajistila společnost Konsepti. Kromě toho je také plný hravých vychytávek přesně ve stylu jejich autora, Davida Černého. Robotická ruka má oko, kterým se rozhlíží kolem, na rameni ji vykukují chlupy, které občas najdete taky na stěnách nebo na schodech. Určitě se pozorně podívejte také na vozíky, které jsou očíslované opravdu velice originálním způsobem... Ano, vidíte správně.

Ve chvíli, kdy chcete Cyberdog opustit, stačí v aplikaci kliknout na Účet a zde zvolit způsob platby. Zaplatit můžete elektronicky prostřednictvím platební brány, ale samozřejmě si můžete vybrat i platbu v hotovosti díky přivolání obsluhy. 

Zeptali jsme se také druhého spoluautora, Tomáše Císaře, co je podle něj na projektu Cyberdogu nejzajímavější. „Všechno podstatné už bylo řečeno, ale pro mě je to jedinečné v tom, že to vlastně není stavba, není to strojírenská věc, není to vesmírná loď a zároveň je to všechno z toho. To byla největší výzva. Ta kombinace strojírensko-stavební činnosti,“ říká Tomáš Císař. 

Celkové náklady na prototyp tohoto projektu vyšly na 21 milionů korun. Před objektem Cyberdogu  stojí také nová socha Davida Černého. Trifot je 12metrová kráčející plastika z nerezu, která představuje vývoj fotografického oboru za poslední desítky let. Pokud máte pocit, že se na vás Trifot dívá, tak to není jenom pocit, ale realita. Díky nainstalovaným kamerám totiž vnímá pohyb kolem sebe a skutečně registruje kolemjdoucí a otáčí svůj pohled za nimi. 

Uvidíme, jaká budoucnost nás tedy čeká. My už si obsluhu v robotické vinárně vyzkoušeli, teď je řada na vás. 

 

Co si myslíte o vinárně s robotickou rukou? Láká vás taková exkurze do budoucnosti? 

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz