Cool pražské bookshopy
City-Dog.cz | pražský žurnál
2
10.09.2018

Cool pražské bookshopy

Cool pražské bookshopy
  ↵Ať si každý říká, co chce, vůni papírové knihy jen máloco předčí. A i když žijeme v době, kdy lidé hojně používají čtečky nebo si stahují knihy do aplikací chytrých telefonů, nedá se to srovnávat. Naštěstí v Praze existuje několik míst, kde si užijete nejen knihu jako takovou, ale bude vás bavit i samotný nákup. Vyrazte na Národní třídu, na Letnu nebo třeba na Vinohrady. My už teď tušíme, že nebudete vědět, co si odnést domů dřív. 

  Ať si každý říká, co chce, vůni papírové knihy jen máloco předčí. A i když žijeme v době, kdy lidé hojně používají čtečky nebo si stahují knihy do aplikací chytrých telefonů, nedá se to srovnávat. Naštěstí v Praze existuje několik míst, kde si užijete nejen knihu jako takovou, ale bude vás bavit i samotný nákup. Vyrazte na Národní třídu, na Letnu nebo třeba na Vinohrady. My už teď tušíme, že nebudete vědět, co si odnést domů dřív. 

Knihkupectví Artmap 

Adresa: Vojtěšská 196/18, Praha 1

Knihkupectví Atmap najdete kousek od Národní třídy. Pokud se nevyznáte v uličkách mezi Národním divadlem a právě Národní třídou, i místním můžeme se ctí doporučit navigaci. 

V menším prostoru knihkupectví najdete výběrové a úzce specializované knihy. Publikace o umění, katalogy, monografie, autorské knihy, teoretické texty, specializované časopisy, knihy o filmu, divadlu a hudbě, audio, DVD, komiksy. A i na nejmenší zde pamatují. Knihy pro děti také patří mezi oblíbený sortiment, ve kterém dávají prostor českým ilustrátorům.

Kromě kamenné prodejny si můžete knížky objednat i na eshopu. A co mají lidi raději? Offline objevování nebo rychlejší online nákup? Prý je to tak 50:50. Záleží i na ročním období. 

PageFive

Adresa: Veverkova 1410/8, Praha 7

Otevírací doba: Pondělí–Pátek 10:00–19:00, Sobota–Neděle 11:00–16:00

Kdo by neznal oblíbené knihkupectví a vydavatelství PageFive na pražské Letné? Kousek od Strossu. Naproti Bistro 8. Letenské zahrádky o pár kroků výš. A metro Vltavská na dochoz. 

Když vstoupíte do prosklenné prodejny, uvidíte papír všude, kam se podíváte. Časopisy, knihy, plakáty... Najdete zde kousky z architektury, designu, výtvarného umění, poezii a tak dál. Snaží se podporovat mladé autory a kulturní osobnosti, které se podílejí na rozvíjení kulturního prostředí tady v Čechách. 

Takže, pokud chcete nové vydání Gentlewoman, nový plakát nad gauč nebo se dočíst něco zajímavého třeba o pražské architektuře, víte, kam máte jít. 

Book Therapy

Adresa: Římská 1199/35, Praha 2

Otevírací doba: Pondělí–Pátek 12:00–20:00, Sobota 11:00–17:00

Proč lidé chodí nakupovat do Book Therapy? Podle Petry Candr Hanzlíkové si k nim nechodí zákazníci „jen“ pro knihy, ale pro kompletní zážitek.  

Na pražských Vinohradech pořídíte publikace z oblasti designu, módy, umění, architektury, typografie, grafiky, ale i knihy o vaření a kousky pro děti. Navíc svou nabídku pravidelně obměňují, takže se zhruba každé dva týdny můžete těšit na novinky. 

A také nesmíme zapomenout, že v Book Therapy dokáží svým zákazníkům plnit i objednávky na přání. Takže, co je víc? 

Kavka art books

Adresa: Krocínova 5, Praha 1

Otevírací doba: Pondělí–Pátek 13:00–19:00

Když jsme se majitelky Karolíny Truhlářové ptali na to, jakou knihu by ráda vyzdvihla jako nejzajímavější nebo nejoblíbenější, nedokázala si jednoznačně vybrat. V Kavka art books najdete totiž přes 1 000 titulů. A navíc, knihy zde jen neprodávají, ale i vydávají. 

Knihkupectví Kavka art books se soustředí na publikace z oblasti architektury, designu, fotografie a umění. Podporuje i drobnější autory. A pokud nepatříte mezi ty, kteří by se chtěli knihami ručně probírat, můžete nakupovat i online

NG knihkupectví – Koenig BOOKS

Adresa: Dukelských hrdinů 47, Praha 7

Otevírací doba: Úterý–Neděle 10:00–18:00

Před výstavou, po výstavě, po kávě a dezertu v Cafe Jedna nebo jen tak. V dechberoucím prostoru Národní galerie se můžete kdykoli zastavit pro některý kousek z mezinárodních titulů současného umění, architektury i designu, dětské literatury, typografie a fotografie.

Jediné riziko, co vám tu hrozí je, že neodejdete jenom s jednou publikací, ale ještě přidáte plakát a do zásoby pár pohledů, protože co kdyby náhodou. 

A protože tipů na místa, kam pro skvělé knihy není nikdy dost, budeme rádi za každý nápad. Takže? Kam máme vyrazit dál?

 

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová