Z Prahy po Evropě za 1 500 Kč? Ano! 9 tipů na levné cestování letadlem, vlakem nebo autobusem
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
16.07.2018

Z Prahy po Evropě za 1 500 Kč? Ano! 9 tipů na levné cestování letadlem, vlakem nebo autobusem

Z Prahy po Evropě za 1 500 Kč? Ano! 9 tipů na levné cestování letadlem, vlakem nebo autobusem
Léto je jako stvořené k nejrůznějším výletům po Evropě. Nemusíte utratit celou výplatu, abyste viděli nová místa, zažili trošku toho dobrodružství a na pár dní si odpočinuli. Zapátrali jsme a našli jsme pro vás 9 tipů, kam vyrazit z Prahy letadlem, vlakem nebo autobusem. Tam a zpátky do 1 500 Kč. 

Léto je jako stvořené k nejrůznějším výletům po Evropě. Nemusíte utratit celou výplatu, abyste viděli nová místa, zažili trošku toho dobrodružství a na pár dní si odpočinuli. Zapátrali jsme a našli jsme pro vás 9 tipů, kam vyrazit z Prahy letadlem, vlakem nebo autobusem. Tam a zpátky do 1 500 Kč. 

Letecky

Srpen v Bruselu

 

Nevíte, co podniknout v srpnu? Zaleťte si do Bruselu. Na kiwi.com teď pořídíte letenky za skvělé ceny. Projděte se po překrásném náměstí Grand Place, ochutnejte belgické vafle na rohu u sochy čurajícího chlapečka a nezapomeňte ochutnat pivo ve vyhlášeném baru Delirium. Se sáčkem čokoládových pralinek v ruce se můžete pokochat jednou z nejzajímavějších budov světové architektury – Atomiem. 

Do Krakova a zpět

Krakov se v poslední době stal oblíbenou destinací na prodloužený víkend. Překvapí vás zajímavou architekturou, originálními zmrzlinárnami, které najdete prakticky na každém rohu i s designovými obchody. Celé město má svoji jedinečnou atmosféru, která se nedá popsat – ta se musí zažít. Výhodné letenky jsou právě teď na pelikan.cz.

Objevte krásy Eindhovenu

Amsterdam už snad každý zná jako svoje boty, ale co takhle navštívit i nějaké další nizozemské město? Eindhoven má mnoho tváří a nabídne vám jak tu klasickou s cihlovými domy, tak tu moderní, které dominuje futuristická proskleněná budova De Blob. Ta je vstupní částí do známého obchodního centra The Admirant. Letenky do Eindhovenu můžete právě teď koupit za skvělou cenu na kiwi.com, ale neotálejte, každou chvíli může částka o něco narůst.

Po železnici

Bavorsko v létě

Norimberk si vás získá v jakoukoliv roční dobu. Těšte se na rozlehlé městské hradby, malebné uličky, překrásné gotické kostely a tradiční hrázděné domy. Na své si tu přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Rozhodně ochutnejte zdejší speciality – norimberské klobásy, červené pivo a sladké perníky. Do čtvrti Gostenhof se sjíždí nejrůznější foodtrucky s nabídkou multikulturní gastronomie. Zpáteční jízdenky najdete právě teď na goeuro.cz.

Do Vídně za uměním i zábavou

Vídeňský řízek přes celý talíř, čokoládový sacher, zmrzlinové cukrárny i tržnice Naschmarkt. Jestli už jste ve Vídni byli, užijte si ji tentokrát tak, jako ještě nikdy předtím. Půjčte si kolo a projeďte ji křížem krážem. Podél Dunajského kanálu najdete několik báječných barů s pískovými plážemi. Ve Strandbar Herrmann nechybí lehátka, houpací sítě a podávají se tu vyhlášené pozdní snídaně. Nezapomeňte také vyrazit za uměním do Kunsthistorisches Musea nebo Albertiny. Můžete zde vidět výběr z děl světově známých malířů jako Clauda Moneta, Pabla Picassa nebo Andy Warhola. 

Polsko, jak ho neznáte

Pokud hledáte místo, které není tak „mainstreamové“, vyrazte do polských Katowic. Polsko je letos velkým hitem, ale většina turistů míří do Krakova nebo do Varšavy. Prozkoumejte toto město, jeho zajímavou architekturu i skrytá zákoutí. Na leoxpress.com právě teď najdete výhodné jízdenky. 

Autobusem

Ráj pro milovníky kávy

Berlín je ráj. Ráj pro milovníky dobrého jídla, pití, kávy a skvělé atmosféry. Je úplně jedno, jestli jste tady už byli. Do Berlína se prostě každý rád vrátí. Pořád tu totiž narazíte na svoje oblíbená místa, podniky i na něco nového. Čeká tu na vás The Barn, Bonanza, Five Elefant, Roamers, Benedict Cafe a spousta dalších. Máte v Berlíně vlastní oblíbený podnik? Stačí si koupit výhodnou jízdenku na kiwi.com a můžete ho znovu navštívit.

Na guláš i do lázní

Skvělé jídlo, lázně, spousta krásných míst k vidění a parků, kde můžete nerušeně relaxovat v trávě. To je Budapešť. Pokud jste tu ještě nebyli, určitě to rychle napravte. Zdejší architektura je dechberoucí a na každém kroku kavárna nebo bistro. Zajděte si do některých z místních lázní, například v hotelu Gellért, kde je kromě termálních bazénků také překrásný vnitřní plavecký bazén a možnost koupání venku. Využijte této akce a pořiďte jízdenky na kiwi.com.

Už jste byli v Mnichově?

Do Mnichova a zpátky za 700 Kč? Proč ne! Mnichov je městem, které je plné krásných památek, muzeí a dobrého jídla. Ti z vás, kdo milují výhledy z výšky, určitě musí vylézt na věž kostela sv. Petra. Z 90 metrů můžete vidět celé centrum jako na dlani. Kousek od radnice máte možnost vyzkoušet říční surfování na umělé vlně v Eisbachwelle. 

TIP: Pokud máte v létě v plánu procestovat Českou republiku, České dráhy si pro vás také letos připravily oblíbenou Jízdenku na léto. S touto jízdenkou můžete neomezeně cestovat po České republice 7 nebo 14 dní. Počet ujetých kilometrů ani cest není omezen a základní cena je 790 Kč. 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: kiwi.com, pelikan.cz, cz.omio.com, leoexpress.com.