12 březnových workshopů a kurzů. Který si vyberete vy?
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
12.03.2018

12 březnových workshopů a kurzů. Který si vyberete vy?

12 březnových workshopů a kurzů. Který si vyberete vy?
Pořádná dávka slunce a vyšší teploty všem vlily novou energii do žil. Vydejte se po práci nebo o víkendu na některý z březnových workshopů a kurzů. Láká vás malování, tanec, šití, nebo se chcete něco dozvědět o kávě a přesazování květin? Před Velikonoci se můžete také naučit, jak si vyrobit originální velikonoční dekorace, tak se inspirujte a zajděte alespoň na jeden.

Pořádná dávka slunce a vyšší teploty všem vlily novou energii do žil. Vydejte se po práci nebo o víkendu na některý z březnových workshopů a kurzů. Láká vás malování, tanec, šití, nebo se chcete něco dozvědět o kávě a přesazování květin? Před Velikonoci se můžete také naučit, jak si vyrobit originální velikonoční dekorace, tak se inspirujte a zajděte alespoň na jeden.

Coffee break

Milovníci kávy, zbystřete! Pokud rádi objevujete nové odstíny kávových chutí, nenechte si ujít posezení a workshop s Coffee sheep v Czech Labels and Friends na Chodově (Roztylská 2321/19, Praha 4). Káva je o zážitcích, tak pojďte jeden takový prožít. Na tomto kávovém workshopu se můžete těšit na ochutnávku skvělých kávových variant i na rychlokurz přípravy kávy s odborníky. Také se dozvíte, jak se káva praží, co je důležité pro její chuť a spoustu dalších zajímavostí. Více informací najdete zde.

Cena: zdarma

Termín: 12. 3. od 16:00

Kurz domácí přírodní kosmetiky

Naučte se vyrábět vlastní přírodní kosmetiku s Liškou mazanou. V březnu jsou vypsané hned 3 jednodenní kurzy zaměřené na péči o pleť. Kromě potřebného know-how si domů odnesete hned tři výrobky, které budou sedět přesně vaší pleti – odličovací pleťovou vodu z levandulové nebo růžové květové vody, balzám na rty nebo barevnou rtěnku s balzámovým základem a luxusní hydratační krém na pleť a celé tělo. Kurz proběhne v prodejně ŽIVA (Veverkova 10, Praha 7). Zjistěte více a zarezervujte si své místo na kurzu zde.

Cena: 1 200 Kč

Termín: 14. 3., 25. 3. nebo 27. 3. 

Kurz klasické olejomalby

Pokud jste se už dávno chtěli naučit malovat, nic neodkládejte a pusťte se do toho. Na kurzu klasické olejomalby budete moci pustit uzdu fantazii a kreativitě. Pod vedením malíře Michala Nagypala zjistíte, jak připravit plátno, míchat barvy a seznámíte se s postupem olejomalby s akrylovou podmalbou. Kurz bude probíhat ve výtvarném ateliéru Kreslírna (Havanská 14, Praha 7) a je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé. Zarezervujte si místo na [email protected] Více informací najdete zde.

Cena: 4 800 Kč (10 lekcí)

Termín: 14. 3. v 19:00

Bachata workshop

Latinskoamerický tanec, se kterým jste se možná už někdy setkali. Rytmus bachaty rychle pochytíte a stačí, když se naučíte několik základních kroků a můžete ji tančit kdekoliv a s kýmkoliv. Na workshopu s Romanem Vystrčilem se už při první otočce budete cítit jako zkušený tanečník a nebude se vám chtít odejít z parketu. V Salsa Dance studiu (Mikulandská 122/4, Praha 1) proběhne nejdříve workshop pro začátečníky a mírně pokročilé a další pro středně pokročilé. Více informací najdete zde.

Cena: 200 Kč

Termín: 17. 3. od 13:00 (začátečníci) a od 14:45 (středně pokročilí)

Přesazování pokojovek

Nová jarní sezóna je tady a vaše pokojovky si zaslouží čerstvou dávku zeminy. Pokud máte pocit, že vaše kytičky potřebují trošku odbornější péči, přijďte je přesadit pod dohledem týmu Pokojovky. Rádi vás naučí, jak správně na to a poradí vám, který mix zemin vybrat. Užijte si chvilku, kdy se pohrabete v hlíně s těmi, kteří sdílí stejnou vášeň pro zelené rostliny, jako vy. Workshop proběhne na dvoře Jakoby & Mongol (Veverkova 8, Praha 7). Další informace zde.

Cena: 100 Kč (50 Kč s vlastním květináčem)

Termín: 17. 3. od 14:00

Kurz šití na strojích 

Sdílny je nezisková organizace, která propojuje ty, kteří chtějí předat své znalosti a dovednosti s těmi, kteří se je chtějí naučit. Tentokrát se můžete naučit šít na šicím stroji s paní Marií Schneiderovou. Vyzkoušíte si úplné základy, nacvičíte jednotlivé vzory a nakonec si ušijete třeba vlastní tašku. Paní Marie Schneiderová je bývalá krejčová a ráda vám předá své dlouholeté zkušenosti. Kurzy Sdílen probíhají v Komunitním centru Žižkov (Koněvova 65, Praha 3) a přihlásit se můžete zde.

Cena: zdarma

Termín: 19. 3. a 26. 3. od 18:00

Voňavá jarní dekorace 

Udělejte si kreativní večer, ze kterého si odnesete vlastnoručně vyrobený kousek jara přímo k sobě domů. Lektorkou kurzu je Lenka Švinderská, zakladatelka svatební agentury Láskočas, která se věnuje také floristice. Při dekorování pracuje především s přírodními materiály a její výtvory vás pokaždé ohromí. Na jejím workshopu v ateliéru NANITCE (Bělohorská 119, Praha 6) si nazdobíte vlastní betonovou mísu, kterou pro vás Lenka připravila. Zarezervujte si místo na [email protected] Více informací najdete zde

Cena: 1 900 Kč

Termín: 19. 3. od 17:30

Kurz horkého embosování

Určitě jste už slyšeli o Krasopisce a jejích geniálních kurzech krasopsaní. Věděli jste ale, že kromě krasopsaní vás může naučit, jak si vyrobit vlastní přání nebo třeba jmenovky metodou horkého embosování? Můžete psát, malovat, tisknout, nebo si vytvoříte vlastní motivy reliéfu. Pak už si jen budete hrát s barevnými embosovacími prášky a domů si odnesete hned 3 originální přáníčka. Kurz se koná v papírnictví kaš-mi-daš (Pod Nuselskými schody 1721/3, Praha 2). Veškerý materiál je v ceně kurzu a  zaregistrovat se můžete zde

Cena: 1 650 Kč

Termín: 21. 3. od 17:00

Instagram – jak na něj

Chcete si podmanit Instagram? Ateliér fotografické praxe (Bělehradská 237/11, Praha 4) pro vás připravil speciální workshop, kde se dozvíte, jak na to. Pod vedením zkušeného a úspěšného instagramera Jakuba Fišera alias @kubajszcom se dozvíte spoustu užitečných rad a tipů. Jak vytvářet zajímavý obsah, jak aktivně zapojit followery, k čemu slouží jednotlivé nástroje? Posuňte svůj účet na vyšší úroveň a získejte tak propracovaný marketingový nástroj. Více informací najdete zde

Cena: 1 590 Kč

Termín: 24. 3. od 9:00

Vyrobte si náušnice 

V rámci prodejního módního butiku Life is Fashion můžete navštívit řadu workshopů a mezi nimi také ten, na kterém vám Iva z nízkoprahové dílny Metráž ukáže, jak si vyrobit vlastní kožené nebo koženkové náušnice. Projekt Metráž založila designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a terapeutka Kateřina Jungová. Je zaměřen na ženy, které se ocitly v obtížných životních situacích. Workshop je zdarma, ale je potřeba zaplatit vstupné na Life is Fashion. Více informací najdete zde.

Cena: 120 Kč

Termín: 27. 3. od 17:00

Workshop Body CORE

Dejte si do těla na speciálním 4hodinovém workshopu, který bude zaměřený na funkční cvičení a posílení Body CORE, což je hluboký stabilizacní systém páteře. Naučíte se teorii, ale hlavně získáte bohatý zásobník cviků s vlastní vahou i s různými pomůckami jako TRX, BOSU a další. Ať už chcete zhubnout, zlepšit si fyzičku nebo si ozvláštnit trénink, tento workshop je ideální pro všechny. Workshop proběhne ve Sportovním areálu Hamr (Záběhlická ulice, Praha 10). Další informace najdete zde.

Cena: 990 Kč

Termín: 31. 3. od 10:15

Workshop – Malířská 9

Navštivte novou kreativní dílnu v Malířské 9 na Praze 7. Jsou zde pro vás připraveny hned 2 různé workshopy. Výroba šperků s design empathy nebo kurz šití dětských hraček, muchláčků nebo kousátek s Co si dneska ušiju?. Cena workshopů se odvíjí podle toho, co si zrovna budete chtít vyrobit, ale pohybuje se od 230 Kč (výroba náušnic) do 800 Kč (šití látkového kamaráda). Jisté je, že si domů odnesete vlastní výtvor. Co všechno si můžete na workshopu vytvořit a rezervační formulář najdete zde.

Cena: od 230 Kč

Termín: 31. 3. od 10:00

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, liskamazana.cz, nanitce.cz, krasopiska.cz, facebook.com/design.empathy.