Boho, glamour nebo vintage? 6+1 nejoblíbenějších svatebních stylů současnosti
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
04.06.2018
Svatba bude

Boho, glamour nebo vintage? 6+1 nejoblíbenějších svatebních stylů současnosti

Boho, glamour nebo vintage? 6+1 nejoblíbenějších svatebních stylů současnosti
Každá jsme jiná, a přesto máme všechny tu samou touhu – být šťastné s mužem, který nás bude milovat takové, jaké jsme. Jak ale naše rozdílné osobnosti nejlépe promítnout do jednoho z nejdůležitějších dní našeho života? Máme pro vás 6+1 inspirací ze svatebních stylů, které jsou v současné době těmi nejpopulárnějšími. 

Každá jsme jiná, a přesto máme všechny tu samou touhu – být šťastné s mužem, který nás bude milovat takové, jaké jsme. Jak ale naše rozdílné osobnosti nejlépe promítnout do jednoho z nejdůležitějších dní našeho života? Máme pro vás 6+1 inspirací ze svatebních stylů, které jsou v současné době těmi nejpopulárnějšími. 

BOHO

Tak trochu víla, tak trochu bohyně... Jistě jeden z nejpopulárnějších módních stylů současnosti se zákonitě musel promítnout i do svatebních šatů a stylů svateb. Jste něžná a romantická rebelka? Boho styl je velmi podmanivý a ženský. Nebojte se experimentovat. 

V tomto stylu nemůžete šlápnout vedle. Jedinou podmínkou je cítit se volná a být svá, prostě přirozeně ženská. Šaty s krajkou, které podtrhnou ladné křivky, copánky nebo rozpuštěné vlasy zdobené jemným věnečkem z lučního kvítí. Uvolněná atmosféra celého dne. Jelikož v tomto stylu svatby nečekáte nabubřelé ceremonie, svatební den se nese v duchu souznění vás dvou a radostného sdílení slibu lásky s vašimi nejbližšími. 

Náš tip: Nejlepšími místy pro BOHO svatbu v Praze jsou Viniční altán, Grébovka nebo například Královská obora ve Stromovce.

VINTAGE

Romantické odstíny, krajka, elegance a šarm... Takto by se dal definovat styl vintage čerpající zejména ze secese a art deca. Velkou inspiraci nachází právě na anglickém venkově během viktoriánské doby. Svatby ve stylu vintage se většinou konají na historických zámcích či panských sídlech. Hlavním pravidlem tohoto stylu je historie a s ní spojená noblesa.

Nebojte se zapátrat na půdách svých babiček. Třeba tam najdete nějaký klenot v podobě kloboučku, náhrdelníku z perel, brože nebo vyšívaných tapisérií na výzdobu. Nejpříznačnější barvy tohoto stylu jsou starorůžová, slonová kost, bílá, ale i bordó či krémová. Tedy barvy něhy a jemnosti. V tomto duchu jsou laděny právě i svatební šaty, které většinou bývají krajkové, doplněné o rukavičky a slunečník.

Pokud si ale nevíte rady s výběrem těch správných doplňků na svatební výzdobu, neváhejte se poradit s odborníky. Svatební agentura Báječná svatba je se svými dlouholetými zkušenostmi a neotřelými nápady tou správnou volbou, jak vaši vintage svatbu vyšperkovat do posledního detailu.

Náš tip: Nejlepšími místy pro vintage svatbu v Praze jsou například restaurace El Mulino, která se nachází v historickém mlýně v Dolních Počernicích. Nebo například industriálnější prostředí, jakým je bezesporu Stará čistírna odpadních vod v pražské Bubenči, nabídne vskutku nevšední zážitek ze svatebního dne.

FOLKLOR

 Přiznejme si to, většina lidí žijících v naší krásné metropoli se tu nenarodila. Pokud jste jednou z těch „náplav“, které si toto skvostné město zamilovaly a chcete tu i uspořádat svůj nejdůležitější den, máme pro vás inspiraci. Tradice například na Moravě je jasná – tradiční kroje a folklorní styl svatby. Co ho ale přenést právě do Prahy a vytvořit si tak kapku své domoviny?

Tradiční vyšívané stužky, cimbálovka a spousta zpěvu, tance a veselí. Například dámy ze svatební agentury YES&YES jsou tou nejlepší volbou, pokud si nevíte rady s přípravou takové svatby, nebo jen hledáte inspiraci. 

Náš tip: Nejlepšími místy pro svatbu ve stylu folklor jsou rozhodně Hlubočepský zámeček, který má s tímto stylem svateb velké zkušenosti a je tak schopný vám vyjít vstříc. Anebo například Hotel Selský dvůr v pražské Hostivaři. 

RETRO

Že jste spíš konzervativnější dáma se smyslem pro tradice První republiky, kdy muži otevírali ženám dveře, pomáhali jim do kabátů a ženy toto vítaly s radostí a grácií? Potom je retro svatba tou správnou volbou.

Nejde přitom jen o styl svatby, ale o hodnoty, které se nesou v tomto duchu.  Za dob našich babiček bylo samozřejmé, že pokud se něco poničí, nejprve se hledá cesta, jak to opravit. At’ již jde o roztrženou punčochu, rozbitou vázu a nebo o vztahy mezi lidmi. Úcta, pokora, laskavost a ohleduplnost by měly prostupovat celým dnem.

Náš tip: Chcete mít svatbu na místě s jedním z nejpopulárnějších tanečních sálů První repubiky, kde i T.G. Masaryk měl svou stálou lóži? Potom je Grand hotel Bohemia tou správnou volbou.

PRINCESS

„Princ si vzal princeznu a žili spolu šťastně až do smrti...“ Už jako malé holčičky jsme milovaly pohádky o princeznách. A svatební den je tím nejvhodnějším dnem našeho života, kdy se jimi můžeme aspoň na chvíli skutečně stát. Široké šaty s vlečkou, závoj a elegantní květiny.

Svatba na zámku je a bude klasikou, která nikdy neomrzí. Právě proto, že pohádky mají šťastný konec a manželství přeci takovou naší životní pohádkou být má. Nechte se opečovávat, zvolte si svatební koordinátorku, například ze svatební agentury K&P, která vše zařídí a vy se tak budete moci soustředit jen na svůj krásný den. 

Náš tip: Chcete mít svatbu jako princezna, ale zůstat v Praze? Zkuste zámek Chateau st. Havel s wellness centrem a naprosto fantastickou kuchyní. Nebo například zámeček Troja či velice elegantní Průhonický zámek s naprosto uhrančivým zámeckým parkem, který najdete na okraji Prahy.

GLAMOUR

Přepych a luxus à la Velký Gatsby je tím, co vás skutečně láká? Nechť je váš svatební den plný okázalého lesku a třpytu, šampaňské ať teče proudem a vaše šaty ať nenechají nikoho na pochybách, že tou hlavní hvězdou dne jste právě VY! 

Svatební den ve stylu glamour je jedna velká noblesní party připomínající ten nejprestižnější VIP gala večer. Muži ve smokingu a kloboucích, ženy s boa a ozdobami ve vlasech. 

Pokud hledáte inspiraci a tu pravou organizátorku svojí glamour svatby, rozhodně oslovte Míšu Svobodovou, která dokáže se svým týmem vykouzlit blyštivou událost, na kterou jen tak někdo nezapomene.

Náš tip: Zkuste pro svou glamour svatební party vybrat například Palác Žofín. A co takhle rovnou Klementinum nebo klasická Villa Richter? Rozhodně nešlápnete vedle ani na jednom z těchto míst.

OSOBNÍ VOLBA 

Že jste rebelka a nenecháte se zlákat žádnými zavedenými styly? Potom si vytvořte svůj vlastní. A je už jedno, jestli zvolíte černé šaty, svatební obřad budete mít v továrně a outfity svatebčanů budou všechno, jen ne slavnostní. Inspiraci právě na takovou svatbu najdete na svatebním blogu Budeme se brát.

Buďte svá a nestyďte se za to. Vždyť právě takovou vás váš budou manžel miluje a právě proto vás mají blízcí tolik rádi. Kdybychom byly každá ze stejného těsta, jak by byl ten život fádní. No ne? 

Náš tip: Svatební obřad v horkovzdušném balónu nad Prahou? Svatba na palubě lodi nebo například na Nákladovém nádraží Žižkov? A proč ne! Praha nabízí spoustu možností, tak proč nejít vlastní cestou...

Máte nějaké vlastní nápady na styl svtaby, se kterými byste se rády podělily? Svěřte se nám do komentářů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, budemesebrat.cz, agenturakp, michaela-svobodova.cz