Co jídlo, to senzace. Avocado Gang – jediná avokádová restaurace v Praze
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
06.03.2019

Co jídlo, to senzace. Avocado Gang – jediná avokádová restaurace v Praze

Co jídlo, to senzace. Avocado Gang – jediná avokádová restaurace v Praze
Pokud jste si zvykli na to, že avokádový toast mají prakticky v každém bistru, připravte se na něco, co tu ještě nebylo. Avocado Gang je první avokádová restaurace v Praze, která se rozhodla ukázat tuto surovinu ve zcela novém světle. Šéfkuchař Ivo Koudelka stojí za kombinacemi geniálními chutí i krásou, kterou dostanete na talíři. Po této návštěvě budete chtít avokádo k snídani, obědu i večeři. Jedno je ale jisté – budete ho chtít v Avocado Gangu.

Pokud jste si zvykli na to, že avokádový toast mají prakticky v každém bistru, připravte se na něco, co tu ještě nebylo. Avocado Gang je první avokádová restaurace v Praze, která se rozhodla ukázat tuto surovinu ve zcela novém světle. Šéfkuchař Ivo Koudelka stojí za kombinacemi geniálními chutí i krásou, kterou dostanete na talíři. Po této návštěvě budete chtít avokádo k snídani, obědu i večeři. Jedno je ale jisté – budete ho chtít v Avocado Gangu.

Lyčkovo náměstí 459/11, Praha 8–Karlín

PO–PÁ 8:00–18:00, SO 9:00–20:00

Avokádo. Ovoce, plod hruškovce přelahodného, které je ideálním zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminů C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Jeho dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce nezvykle vysoké množství tuků (100 gramů = více než 220 kcal = 920 kJ a cca 15 g tuků). Důležité ovšem je, že obsažené tuky jsou rostlinného původu, tedy velmi zdravé. Právě avokádo je hlavní hvězdou karlínské restaurace Avocado Gang. Celé menu je totiž založené na receptech z této jediné suroviny. 

„Když jsme narazili na tento prostor, přemýšleli jsme, co s ním provedeme. Náš šéfkuchař se zrovna vrátil z tříměsíční stáže a my si začali pohrávat s tématem. Všechny nás lákalo udělat monotematickou restauraci, kde by byla v hlavní roli jen jedna surovina,“ říká majitelka Karolina Konečná

Uvažovali nad tím, která surovina by to měla být. „Naše dcera se v deseti letech stala vegetariánkou, a protože bylo nutné ji zasytit něčím jiným, než rohlíkem, avokádo se prakticky stalo dalším členem naší domácnosti. Avokádo bylo a pořád je perfektní! Nedá se ho přejíst a přitom úžasně zasytí. Můžete ho připravit na desítky způsobů, jen je potřeba si s ním pohrát. A toho jsme se nebáli! Proto se stalo hlavním tématem naší restaurace,“ vypráví Karolina Konečná. 

Za zdejším menu stojí šéfkuchař Ivo Koudelka, který má za sebou 20 let zkušeností v oboru. Právě on vymyslel recepty, díky kterým si budete chtít dát avokádo ve kteroukoliv denní dobu. Je věčný snílek a zároveň velký perfekcionista, který vyladí vaše jídlo do posledního okvětního plátku, do poslední špetky soli a kapky sladkého sirupu.

Doteď se nemůžeme rozhodnout, co nám v Avocado Gangu chutnalo víc. Jestli to bylo avokádo s vejcem Benedikt (155 Kč), chleba Pure (125 Kč), což je chlebánek s avokádovým máslem, plátky avokáda, kořením, mořskou solí a olejem, nebo jejich avokádové lívance se slaninou a jablečným čatní (135 Kč). Jestli vám poslední kombinace zní trošku bláznivě, nejste v tom sami. Taky jsme nevěděli, co vlastně čekat. Jsou to lívance nasladko nebo naslano? To, co přišlo, se jen těžko popisuje slovy! Perfektní propojení chutí, sladké i slané zároveň. Každá ingredience hraje na talíři důležitou roli a vy na něm nechcete nechat ani poslední drobeček. 

Jejich hlavní chody jsou ovšem stejně výborné jako snídaňová nabídka, kterou podávají od 8:00 do 11:00. Během další návštěvy jsme stihli ochutnat také avo burger s batátovými hranolkami (235 Kč), dragon roll – sushi rolku s tuňákem, lososem, avokádem, kaviárem z létající ryby, s křepelčí majonézou, řasou nori a okurkou (235 Kč) nebo bylinkové éclair s kachními plátky, avokádem, mangovým čatní a kokosovým crème fraîche (235 Kč). Nesmíme zapomenout ani na jejich úžasné dezerty – bezlepkové brownie, bábovku dne, věnečky s avokádovým krémem a se šlehačkou nebo indiánky v bílé čokoládě. 

Za originálním interiérem Avocado Gangu stojí Atelier Mimosa, a to zejména Petr Moráček, Jana Zoubková a Kateřina Fryzelková. „Věděla jsem, že nechci interiér ve dřevě. Chtěla jsem něco úplně jiného, klidně trošku bláznivého. Napadlo mě, udělat prostor v kovu – respektive s plechovými prvky, a tým z Mimosy z toho byl nadšený. Ani nemohli uvěřit, že by někdo do něčeho podobného chtěl jít. Kromě pozinkovaných stěn pro nás Petr Moráček dokonce navrhl vlastní světla,“ říká Karolina Konečná.

Lesklé stěny perfektně oživuje velký barevný stůl, který je dominantou celé restaurace. „Stála jsem o to, abychom sem dostali barvy. Za to jsme vděční Johnu Bokovi a jeho ženě, malířce Jitce Bokové, která ho ozdobila svými malbami. Stůl váží třičtvrtě tuny a měří 9 m. Rozložili jsme ho na tři díly, ve kterých se převezl k nim na chalupu, kde na něm Jitka pracovala. Přímo na místě se pak znovu složil a všichni společně, včetně celého týmu, našich dětí i jejich vnoučat, jsme dodělávali boky. Je to krásná vzpomínka na přípravy, které všemu předcházely, a na lidi, kteří nám při tom pomáhali,“ říká Karolina Konečná.

V současné době se v restauraci spotřebuje přibližně 80 avokád denně. Kromě šéfkuchaře najdete v kuchyni také samotnou Karolinu, která dříve pracovala jako novinářka. „Na vaření jsem nikdy moc nebyla. To se změnilo, když se nám narodily děti. Pak mě to začalo bavit a zjistila jsem, že není větší štěstí, než když je rodina dobře najedená. Sice často slýchám, jak jsem si polepšila – z novinářky do zástěry, ale já mám pocit, že je to to nejlepší, co se mi mohlo stát. To uspokojení, když lidem chutná, je k nezaplacení,“ říká Karolina Konečná.

A nám tedy chutnalo. A to moc! Věříme, že vám bude taky. Pokud se sem chystáte o víkendu, nezapomeňte si udělat rezervaci předem, protože byste si jinak nemuseli sednout. Uvidíte, že to stojí za to.

 

Taky jste propadli kouzlu Avocado Gangu?

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz