9 míst, kde vám v Praze udělají dokonalou snídani po celý den
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
10.06.2019

9 míst, kde vám v Praze udělají dokonalou snídani po celý den

9 míst, kde vám v Praze udělají dokonalou snídani po celý den
Milujete snídaně, ale když přijdete do kavárny s úderem 11. hodiny, vaše vysněné vejce Benedikt mizí v nedohlednu? Ať už ráno spěcháte do kanceláře, nebo se vám naopak lépe pracuje v noci a dopoledne máte půlnoc, nemusíte věšet hlavu. Připravili jsme pro vás seznam míst, kde vám připraví královskou snídani po celý den. Protože vafle a avokádový toast nikdy nechutnaly lépe než k večeři. Ať žijí all day breakfast!

Milujete snídaně, ale když přijdete do kavárny s úderem 11. hodiny, vaše vysněné vejce Benedikt mizí v nedohlednu? Ať už ráno spěcháte do kanceláře, nebo se vám naopak lépe pracuje v noci a dopoledne máte půlnoc, nemusíte věšet hlavu. Připravili jsme pro vás seznam míst, kde vám připraví královskou snídani po celý den. Protože vafle a avokádový toast nikdy nechutnaly lépe než k večeři. Ať žijí all day breakfast!

Bistro 8 Vinohrady

Ondříčkova 22, Praha 3, PO–PÁ 9:00–21:00, SO–NE 10:00–16:00

Bistro 8 na Vinohradech si zamilujete – prosvětlený prostor, výhled na Žižkovskou věž a snídaně, které podávají po celý den. Co víc si přát. Veškeré jídlo si tu vyrábí sami a snaží se maximálně používat lokální a sezónní suroviny. Jejich snídaňová nabídka je bohatá. Najdete v ní vejce na několik způsobů, francouzskou omeletu s cheddarem (128 Kč), vejce Benedikt se slaninou, špenátem nebo lososem (od 148 Kč), smoothie misku (118 Kč), rýžovou kaši s kokosovým mlékem (92 Kč), palačinky s farmářským tvarohem a lesním ovocem (94 Kč) a spoustu dalších dobrot. O víkendu navíc připravují speciální brunche. 

Cafioca

Revoluční 18, Praha 1, PO–NE 8:00–21:00

Když chcete zajít na královskou snídani na Novém Městě, musíte se nejdříve pořádně zamyslet nad tím, kde si ji můžete dopřát. V kavárně Cafioca v Revoluční ulici ji servírují pro jistotu po celý den. Mají oblíbené klasiky, jako jsou například tři vejce do skla (99 Kč), báječná vejce Benedikt (159 Kč), francouzská omeleta plněná sýrem (119 Kč), avokádový toast se zastřeným vejcem (149 Kč) nebo lívance s javorovým sirupem a čerstvým ovocem (149 Kč). Kromě toho jsou v nabídce i speciality jako Croque Madame – opečená brioška plněná sýrem Gruyère a šunkou se sázeným vejcem (159 Kč) nebo matcha lívance s avokádovým krémem (175 Kč). Na své si přijdou i milovníci vajíček na jakýkoliv způsob – míchaná, ham and eggs nebo vejce Florentine. Jejich specialitou jsou asijské dezerty s tapiokou, tak je nezapomeňte ochutnat.  

Café Savoy

Vítězná 5, Praha 5, PO–PÁ 8:00–22:30, SO 9:00–22:30

Snídaně v Café Savoy je skvělým zážitkem a o víkendu ji navíc servírují až do pozdního odpoledne. Běžně se stává, že na místo se zde stojí fronta už půl hodiny před otevřením. Doporučujeme udělat si rezervaci, ať máte jistotu, že si tuto snídani na úrovni opravdu budete moct užít. Na výběr je z větších snídaní jako je kontinentální, francouzská, anglická, nebo snídaně Savoy, která zahrnuje vejce nahniličko, šunkový chlebíček, croissant, jejich vlastní pečivo, farmářské máslo, marmeládu a čokoládu Savoy. Ceny snídaní se pohybují od 138 Kč do 435 Kč. 

Kavárna Zanzibar

Americká 15, Praha 2, PO–ČT 8:00–23:00, PÁ 8:00–0:00, SO 10:00–0:00, NE 10:00–23:00

Zanzibar je útulná vinohradská kavárna, kde kromě báječných snídaní nabízí také kvalitní kávu nebo česká a francouzská vína. Snídani si tu můžete vychutnat také na překrásné zahrádce kolem dokola rohové kavárny. Je libo anglickou snídani (150 Kč), francouzskou (90 Kč), omeletu s kozím sýrem (120 Kč), pohankové palačinky (110 Kč) nebo veganskou snídani (140 Kč)? Tady je servírují po celý den. 

Waf-Waf

Milady Horákové 52, Praha 7 PO–PÁ 8:00–22:00, SO–NE 9:00–22:00

Bělehradská 67, Praha 2, PO–PÁ 8:00–22:00, SO–NE 9:00–22:00

Vafle a palačinky, sladké i slané. Kdo by je nemiloval. Už díky samotné nabídce je Waf-Waf předurčený k tomu, aby byl dokonalým místem pro celodenní snídaně. Můžete si tu objednat některý speciál z jejich menu, nebo si necháte připravit palačinku/vafle/lívance podle vašeho přání a s ingrediencemi, které máte nejraději. Crepedilla, BigWaf, Wafreo,... teď si je můžete dát hned ve dvou pražských pobočkách – na Letné a Vinohradech. 

Pauseteria

U Radnice 11/4, Praha 1, PO–PÁ 8:00–19:00, SO–NE 9:00–19:00

Pauseterii jsme navštívili jen pár dní po jejím otevření a od té doby se sem vracíme. A nikdy jsme nebyli zklamaní. Na zdejší výborné snídaně můžete zajít až do 17:00. Nelze odolat jejich avokádovému chlebíku (159 Kč), který je v menu od samého začátku, ale pravidelně ho obměňují podle aktuální sezóny – právě teď je například vylepšený o ředkvičky. Rozhodně byste měli ochutnat nadýchané vejce Benedikt (149 Kč), které připomínají sněhové pusinky. Ze sladkých snídaní doporučujeme pohankový lívanec přes celý talíř nebo vydatný domácí matcha pudink s granolou, hruškou, jahodami, kiwi a bílým jogurtem. 

Cafe Malina

Moskevská 414/3, Praha 10, PO–PÁ 7:30–20:00, SO 9:00–20:00, NE 9:00–17:00

Růžový salonek, ručně malované maliní na stěnách, originální domácí dortíky a výborné snídaně od rána do večera. To vás čeká ve vršovické kavárně Cafe Malina. Avokádový chléb s rukolou, sušenými rajčaty, balsamicem a piniovými oříšky (125 Kč), ricottové lívanečky s malinovým coulis a zakysanou smetanou (125 Kč), omeleta s prosciuttem a rukolou, pohankové palačinky se žampiony, ale také speciální bezlepkové menu – nebudete vědět, co si objednat dřív. 

Coffee & Waffles

Valentinská 1061/6, Praha 1, PO–NE 8:00–20:00

Věděli jste, že v Coffee & Waffles neservírují jen vafle, ale také rýžovou, ovesnou nebo krupicovou kaši, anglickou i americkou snídani, vejce Benedikt, míchaná vajíčka podávaná s vaflí, omeletu nebo vejce do skla? Zdejší vafle ale rozhodně stojí za ochutnání. Můžete si je dát sladké i slané – s avokádem, s lososem a vejci, s burákovým máslem a marmeládou, s čokoládou a šlehačkovou pěnou, a to je jen malý výčet z mnoha dalších (velice lákavých) variant. 

Sweet and Pepper DAYS

Anglická 19, Praha 2, PO–NE 9:00–22:00 (*all day breakfast o víkendu)

Sweet & Pepper DAYS najdete kousek od náměstí Míru. V tomto rodinném podniku dobře vědí, jak na snídaně – o víkendu je v podobě brunche servírují po celý den. Jejich menu se tematicky mění každý měsíc, abyste se nenudili. Střídají se u nich témata jako americko-britské, italské, tex mex, bohemian a middle eastern. Tento měsíc je měsícem tex mex days. Vyzkoušejte jejich tex mex vejce Benedikt, snídaňovou misku, full size Czech breakfast (2 párky s hořčicí a křenem, 2 sázená vejce, 2 vdolečky s marmeládou, tvarohem a šlehačkou, Antonínův chleba s máslem a ředkvičkami, rajčatový salát s červenou cibulkou) nebo stálici full size English breakfast – 2 míchaná vejce, grilované klobásky, restovaná rajčata a žampiony, slanina, pečené fazole, Antonínův chléb a máslo. Ceny se pohybují od 149 Kč do 219 Kč.

 

Znáte další místo, kde dělají snídaně celý den? Napište nám do komentářů. 

 

   Fotografie: city-dog.cz, facebook.com/Bistro8Ondrickova, facebook.com/ambientecafesavoy, facebook.com/kavarnazanzibar, facebook.com/WafWafCZ, facebook.com/coffeeandwafflescz, facebook.com/SweetPepperDays