9 nejkrásnějších jógových studií v Praze
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
16.04.2018

9 nejkrásnějších jógových studií v Praze

9 nejkrásnějších jógových studií v Praze
Jóga je skvělá věc. Protáhnete se, zklidníte roztěkané myšlenky a když zvolíte ten správný typ, můžete si dát i pořádně do těla. My jógu máme také moc rádi, ale často jsme se setkávali s prostředím a přístupem, který nám vůbec nevyhovoval. Přeplácaný interiér vymalovaný nejrůznějšími odstíny žluté a oranžové a podivně zatuchlé místnosti nám evokovaly ledacos, ale rozhodně ne duševní klid. Proto jsme se rozhodli zapátrat a udělat seznam míst, kde samozřejmě najdete prvotřídní lektory, ale i interiér samotný potěší vaši mysl. Namasté!

Jóga je skvělá věc. Protáhnete se, zklidníte roztěkané myšlenky a když zvolíte ten správný typ, můžete si dát i pořádně do těla. My jógu máme také moc rádi, ale často jsme se setkávali s prostředím a přístupem, který nám vůbec nevyhovoval. Přeplácaný interiér vymalovaný nejrůznějšími odstíny žluté a oranžové a podivně zatuchlé místnosti nám evokovaly ledacos, ale rozhodně ne duševní klid. Proto jsme se rozhodli zapátrat a udělat seznam míst, kde samozřejmě najdete prvotřídní lektory, ale i interiér samotný potěší vaši mysl. Namasté!

Yoga Movement

Studio Yoga Movement se otevřelo teprve nedávno. Konkrétně 8. března tohoto roku. Zakladatelka Adéla Porubská se inspirovala boutiqovými studii v Jihovýchodní Asii a své zkušenosti, které sbírala třeba i v Singapuru, přináší Adéla do Prahy. Vedle klasických lekcí jsou připraveny i tematické workshopy či dlouhé Masterclass. Adéla také vytvořila ve spolupráci s návrhářkou Ivou Burkertovou jógovou kolekci oblečení YOGA MOVEMENT by ODIVI. 

Interiér studia pracuje se dřevem a betonovou stěrkou a příjemnou atmosféru navozuje decentním osvětlením. Má dva sály pro 20 lidí. V rozvrhu nechybí klasické lekce Hatha jógy nebo Vinyasy, ale i tematické lekce, jako Detox Flow jóga, power-yoga, Yoga for Runners či Superhero Vinyasa.

Kde: Na Zatlance 1151/8, Praha 5 - Smíchov, 150 00

Cena: Jednorázové vstupné: 210 Kč/h, permanentka na 3 měsíce: 2200 Kč

Bindu Yoga

Bindu je původně sanskrtský termín, který doslovně znamená „bod, tečka, zdroj esence, střed nebo kapka“. Ve filosofickém pojetí symbolizuje harmonický střed. Studio disponuje sálem s vyhřívanou podlahou a stropní cihlovou klenbou. Kapacita sálu je 15 osob a všechny pomůcky si zde můžete zapůjčit. Bindu má partnerskou vazbu s platformami Benefit Plus, Benefit a Sodexo. Není problém domluvit ani fakturaci konkrétních služeb pro zaměstnavatele.

Kromě klasických typů jógy zde najdete lekce gravid jógy nebo hodiny vedené čistě v angličtině.

Pokud si nejste jistí, který druh jógy by vás nejvíce bavil můžete zkusit otevřenou lekci. Jediné, co musíte udělat je registrovat se předem skrze rezervační systém studia

Kde: Drtinova 11, Praha 5 - Smíchov, 150 00

Cena: Jednorázové vstupné: 180 Kč/h, permanentka na 5x1h - 800 Kč

Jógovna

Jógovna je ideální místo jak k ranní či polední lekci jógy, tak k práci a ke kávě u velkého stolu. Můžete zde najít malý jógový obchod nejen s věcmi na jógu. Koupit tu můžete zajímavé kousky od českých návrhářů nebo zubní ajurvédské pasty z Indie. V Jógovně berou jógu jako životní styl. Nenásilně, pravdivě. 

Najdete zde opravde velký výběr různých lekcí. Velkou výhodou je, že první hodiny začínají už v osm ráno. Takže pokud jste ranní ptáčata a rádi si zacvičíte ještě před prací, Jógovna je ideální. Kromě ranních lekcí můžete využít hodiny určené pro matky s dětmi nebo lekce v angličtině a ruštině.

Kde: Jindřišská 5 (vchod Jindřišká pasáž), Praha 1, 110 00

Cena: 170 Kč/h, při vytvoření vlastního kreditového účtu 150 Kč/h

Yoga Karlín


 

Yoga Karlín je klasické jógové studio, které založil velký nadšenec Richard Vrdlovec. Pod dohledem pečlivě vybraných a zkušených lektorů sadno zapomenete na těžkosti v práci i osobním životě a budete odcházet zrelaxovaní a plní znovunabyté energie. Krom hodin jógy, mají ve studiu i malý koncept store, kde pořídíte různé jógové vychytávky. Od podložek, přes koupelnové soli až po náramky.

Kde: Březinova 13, Praha 8, 186 00

Cena: 100 Kč/h, měsíční permanentka 1 499 Kč

Iyengar Yoga 

Iyengar Yoga Institut Praha naleznete v centru Prahy poblíž Václavského náměstí. V klidném prostředí překrásné prvorepublikové budovy jsou 2 prostorné sály, recepce, pánská a dámská šatna, 2 sprchy a WC. Velký sál nabízí jógovou praxi pro cca 50 osob, dřevěnou podlahu, závěsy pro Iyengar jógu, velké větráky a denní světlo. Malý sál je vhodný pro cca 20 osob a má obdobné vybavení.

Iyengar jóga je směr známý a oblíbený pro své zaměření na detail a precizní nastavení pozice (ásány). Tento unikátní systém byl vytvořen mistrem B.K.S. Iyengarem, který jako první použil při cvičení pomůcky (pásky, bolstery, židle a bloky atd.). Iyengar Yog má velkou výhodu, že ji mohou cvičit i lidé se zdravotními potížemi jako např. bolesti zad, deprese, vysoký krevní tlak, oslabený imunitní systém, kloubní problémy atd.

Kde: Vodičkova 15, Praha 1, 110 00

Cena: 230 - 360 Kč/h, při vytvoření vlastního kreditového účtu 184 - 250 Kč/h

Yoga & Art

YOGA & ART je unikátní prostor zaštiťující pořádání jógových aktivit pro všechny generace. Záměrem je kombinace osvědčených pohybových cvičení s uměleckým rozvojem osobnosti, kreativity, sociálního cítění a úcty k sobě samému, okolí a přírodě. To vše v krásném prostředí objektu Marjánka na pražském Břevnově.

Kromě klasických lekcí nabízí speciální lekce pro malé děti, pro puberťáky, ale i pro rodiče s dětmi do osmi let. Myslí i na seniory, pro které jsou připraveny také speciální lekce.

Kde: Bělohorská 262/35, Praha 6 – Břevnov, 169 00

Cena: 220 Kč/ 90 min, senioři 100 Kč/h

Pohled Pracoviště

Za tímto zvláštním názvem se skrývá multifunkční prostor, který sdružuje umělce, výtvarníky, tanečníky, vzdělance i zdravovědce. Prostory Pohledu jsou také showroomem britské designérskéé značky Designers Guild. Od těch zde pořídíte krásné látky, tapety, polštáře a doplňky. Pokud by vám to bylo málo, poradí vám i s bytovým designem. Navrhnou, vyberou a také zrealizují váš byt snů.

Kromě hodin jógy a lekcí pro matky s dětmi nabízejí  třeba i hodiny tance. Ideální, když vás v práci štve šéf a vy si chcete negativní pocity vybít ještě před tím, než ho ráno potkáte. A víte co je nejlepší? Za tyhle ranní hodiny můžete zaplatit kolik chcete. Jinými slovy - vstupné dobrovolné!

Kde: Letohradská 16, 170 00 Praha 7 - Letná

Cena: 0 - 300 Kč/h

Namastery

Jak často si povídáte s manželem, přítelem nebo kamarádkou? Určitě mnohem častěji než se svým vlastním tělem. I když nejste žádný ezo blázen, občas je docela fajn, zeptat se svého těla, co zrovna potřebuje. A pokud vás to nebaví dělat doma o samotě, je místo jako Namastery tou nejlepší volbou. Čisté, minimalistické prostředí nebude rušit vaše myšlenky a vy se tak opravdu budete moct soustředit pouze na sebe.

Kromě jógy a různých jógových ceremoniálů, kde opravdu dostanete možnost zcela vypnout, můžete zkusit i třeba pilates.

Kde: U Pernikářky 111/2a, Praha 5, 150 00

Cena: 200 - 300 Kč/h, s permanetkou ušetříte 30 Kč

John Reed

Do klasického fitka má JR opravdu hodně daleko. Kromě toho, že vám ke cvičení hrají DJ’s a prostředí spíše připomíná hudební klub, je velmi flexibilní i otevírací doba. Jste nejšťastnější a máte nejvíce energie v noci? Žádný problém. Tohle místo má totiž otevřeno 24/7. Takže místo do baru teď můžete do fitka a dát si pořádně do těla. Kromě nejmodernějších "mučících" strojů tu samozřejmě naleznete i lekce jógy. Nám se nejvíce zalíbila takzvaná masážní jóga, kdy pomocí speciálních masážních míčků vymasírujete stres a blokace z problematických částí těla, jako jsou například trapézy, bedra, chodidla nebo třeba oblast kolem kyčlí.

Kde: Karlovo náměstí 10, Praha 2, 120 00

Cena: od 500 Kč/měsíc

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Facebook