8 kreativních workshopů, které v květnu nesmíte propásnout
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
27.04.2018

8 kreativních workshopů, které v květnu nesmíte propásnout

8 kreativních workshopů, které v květnu nesmíte propásnout
Kreativní tvoření je zálibou, prostředkem sebevyjádření a sebepoznání, rozvíjí fantazii, posiluje intuici, vede nás k lepší všímavosti a pozornosti. Je to čas, který máme sami na sebe. A protože na něj často zapomínáme, nabízíme vám tipy na několik netradičních kreativních workshopů, při kterých můžete odhodit starosti a zregenerovat své síly. Užijte si je!

Kreativní tvoření je zálibou, prostředkem sebevyjádření a sebepoznání, rozvíjí fantazii, posiluje intuici, vede nás k lepší všímavosti a pozornosti. Je to čas, který máme sami na sebe. A protože na něj často zapomínáme, nabízíme vám tipy na několik netradičních kreativních workshopů, při kterých můžete odhodit starosti a zregenerovat své síly. Užijte si je!

Vyvolávání filmu

Jste blázni do focení a našli jste doma zapomenutý fotoaparát a v něm černobílý film? Na tomto kurzu se naučíte, jak ho změnit v negativ a následně vyvolat. Celý vznik fotografie tak budete mít plně pod kontrolou. Během dvou dní si projdete základy fotografování a také teorii a praxi vyvolávacího procesu. Po absolvování kurzu budete umět z fotografické technologie vytěžit naprosté maximum. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 2700 Kč

Místo: Přemyslovská 11, Praha 3

Termín: 05. 05. 2018 – 06. 05. 2018, 10:00 – 18:00

 Pyrografie neboli Woodburning

Pyrografie je výtvarná umělecká technika malování „ohněm“ na dřevo či kůži. Maluje se horkým předmětem  pájkou nebo pohrabáčem. Vypalovací pájky mají měnitelné hroty, kde každý hrot zanechává speciální stopu. Právě volbou hrotu, vypalovací teploty, náklonu a doby kontaktu s materiálem můžete dosáhnout různých šraf a intenzity odstínů. Malování technikou pyrografie je krásné v tom, že čerpá z jednoduchosti texturování, stínování a ostrých tahů. Na kurzu se naučíte zacházet s pyrografickou pájkou a také jak si přenést předlohu na vypalovaný předmět. Dozvíte se, jaké materiály jsou pro vypalování vhodné a můžete je pro woodburning použít. Vyrobíte si dárek/dekoraci (vařečky, fotorámečky, podložky pod hrnec a další) s vlastním motivem ze dřeva či korku. Více informací a možnost registrace zde

Cena: 400 Kč

Místo: Sinkulova 34, Praha 4 – Podolí

Termín: 15. května, 17:30-20:00

Inspirace slavným obrazem 

Už žádné plakáty z IKEA! Za stejnou cenu si můžete namalovat vlastní. Zvládnete to za jeden den a ještě odejdete s dobrou náladou. Na připravené plátno namalujete obraz podle slavného malíře. Barvy si ale můžete klidně sami pozměnit – tak, aby vám obraz ladil domů nebo do kanceláře. Pracovat budete s akrylovými nebo temperovými barvami. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 1500 Kč včetně pomůcek

Místo: Přemyslovská 11, Praha 3

Termín: 27. května, 10:00 – 17:00

Big Shot a embosování 

Big Shot je v současné době velmi oblíbený pomocník v papírovém světě scrapbookingu. Je to vyřezávací a embossovací mašinka, s jejíž pomocí vyčarujete krásné dekorace, aplikace či detaily, které váš projekt pozvednou o další úroveň. Umíte s ním pracovat? Ne? Přijde se to naučit na tento workshop. Vyzkoušíte si vyřezávání pěnovky, filcu, papíru, embosování v plastových kapsách i horké embosování a výrobu mozaiky. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 500 Kč

Místo: Prodejna Davona, ulice Jana Zajíce 484/22, Praha 7

Termín: 12. května, 9:00 – 13:00

Lapač snů

Lapače snů známe jako talismany, které indiáni volně zavěšují do místnosti nebo přímo za hlavu spícího člověka. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího, aby mohl s nimi  nadále pracovat. Na tomto workshopu si namalujete vlastní originální lapač snů a špatných myšlenek na tričko nebo textilní tašku a budete ho tak moct nosit celý den při sobě. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 590 Kč a pokud přijdete s kamarádkou, dostanete slevu 10 % pro obě.

Místo: kurzovna Aladine, Římská 12, Praha 2

Termín: 19. května, 9:30 – 13:00

Handlettering

Konec pouhému datlování do počítače! Handlettering, krasopísmo, krasopsaní, fake calligraphy... to jsou všechno pojmy, kterými by se dal vystihnout tento workshop. Dostane na něm mnoho rad a doporučení, jak technicky zvládat tahy, dostanete tipy na různé tvary písmenek. Všechno si vyzkoušíte na připravených cvičných listech. Dostanete se také i k tzv. fake calligraphy a stínování, díky čemuž můžete vyšperkovat i méně zdařilé pokusy. Na závěr si budete moci nadepsat desky, které dostanete domů. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 790 Kč

Místo: Sinkulova 34, Praha 4 – Podolí

Termín: 10. května, 17:30-20:00

Maluj jako Josef Lada

Proč si kupovat vytištěné reprodukce malíře Josefa Lady, když si můžete namalovat vlastní obrázek? Na tomto kurzu se stanete na pár hodin ilustrátorem a malířem Josefem Ladou a vydáte se do pohádkového světa plného radosti, pohody, klidu a relaxace. Pracovat budete s kvašem nebo akvarelem, suchým pastelem, tuší či pastelkami. Barvy ilustrace si můžete pozměnit tak, aby vám obrázek ladil do vašich domovů nebo kanceláří. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 800 Kč

Místo: Přemyslovská 11, Praha 3

Termín: 20. května, 10:00 – 15:00

Americká enkaustika

Americká enkaustika je enkaustika, která se převážně nemaluje žehličkou, ale štětci. K jejímu malování se používá hodně běleného včelího vosku, který se nanáší několikrát na sebe a vytváří struktury i plastický povrch. Ke zvýraznění plasticity se dají použít i různé předměty, nebo přírodní materiály, které se dají pokrýt voskem a vytváří tak plastický povrch. K tomuto účelu se používají třeba suché květy, listy, větvičky, korálky různých tvarů a podobně. Více informací a možnost registrace zde.

Cena: 500 Kč

Místo: Jana Zajíce 484/22, Praha 7

Termín: 2. května, 15:00 – 19:00

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: pixabay.com