5 barů v centru Prahy. Už jste ochutnali Grape escape, Martinez koktejl nebo O fous?
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
25.07.2018
Léto v Praze

5 barů v centru Prahy. Už jste ochutnali Grape escape, Martinez koktejl nebo O fous?

5 barů v centru Prahy. Už jste ochutnali Grape escape, Martinez koktejl nebo O fous?
Povětšinou se v rubrice Horká stopa věnujeme zajímavým kavárnám a restauracím. Dnešní vydání bude tak trochu speciální. Půjdeme do pražských barů. Letní večery jsou ideálním časem na vychutnání zajímavých koktejlů či drinků. A že jich v Praze je. Vybrali jsme pro vás prvních pět zajímavých barů, každý jiný, každý něčím zvláštní. Záleží na vás, jaký vyberete.

Povětšinou se v rubrice Horká stopa věnujeme zajímavým kavárnám a restauracím. Dnešní vydání bude tak trochu speciální. Půjdeme do pražských barů. Letní večery jsou ideálním časem na vychutnání zajímavých koktejlů či drinků. A že jich v Praze je. Vybrali jsme pro vás prvních pět zajímavých barů, každý jiný, každý něčím zvláštní. Záleží na vás, jaký vyberete.

Bar celou noc

Jana Masaryka 58, Praha 2, PO–NE 16:00–01:00

V prostorách bývalého zajímavého knihkupectví vyrostl v květnu minulého roku neméně zajímavý bar. Inspiroval se v pohodových kavárno-barech ve španělském stylu a hned, jak sem vkročíte, dýchne na vás atmosféra Costa Bravy. Zavedli tu hospodský kvíz každou neděli, tzv. „Crazy mondays” každé pondělí (vybrané drinky za téměř nákupní ceny). Otevřeno je už od čtyř odpoledne, tudíž můžete z vynikající kávy přejít pozvolna k večernímu drinku. Dominantní barvou je zelená, takže se na baru potkáte jak se zeleným signature koktejlem, zelenými prvky v interiéru (včetně rafinovaného osvětlení), tak i domácím kopřivovým sirupem. 

Ochutnali jsme: Moc příjemný personál nás pohostil drinkem Barceló fashion – jak jinak než zeleným – tento osvěžující drink s ginem, okurkou, limetou a mátou v létě rozhodně oceníte. A v neposlední řadě chystá Bar celou noc velké překvapení na podzim, o kterém vám ještě určitě napíšeme.

Groove bar

Voršilská 6, Praha 1, NE–ČT 19:00–03:00, PÁ–SO 19:00–04:00

  

Vyhlášená stálice mezi vynikajícími pražskými bary je na scéně od jara roku 2010. Pokud máte rádi kosmopolitní prostředí, opravdu přátelský a profesionální servis, výborné koktejly, jděte sem. Zaměřují se zde především na domácí klientelu, připravují opravdu skvělé drinky ze sezónních produktů a v neposlední řadě atmosférické, povětšinou deephousové Djs sety od úterý do soboty. Prostorný podnik ve třech patrech (dolní komornější bar se otevírá vždy o víkendech) je další ideální místo, které vám na drink rozhodně doporučujeme.

Ochutnali jsme: Vynikající signature drink z výše zmíněného sortimentu koktejlů ze sezónních surovin – Vodka, thyme & apricots – tentokrát padla volba na meruňkové pyré, vodku a tymián. K létu rozhodně patří také třešně a jahody, se kterými v drincích také počítají. Přesvědčte se sami.

Cafe Bar Pilotů

Donská 19, Praha 10, PO–ČT 17:00–00:00, PÁ–SO 17:00–01:00

Rodinný podnik ve známé vršovické lokalitě věnovaný místním. Výborný nápad. Vršovice jsou samy o sobě takovým městem ve městě a v okolí ulic Krymská a Donská se zkrátka všichni znají. Není se tudíž čemu divit – místní signature koktejly pojmenovali podle okolních podniků a barů. Z menu si v tom případě můžete objednat drink Café v lese, či třeba Kino pilotů. Originální koktejly dělané na míru umíchané a věnované výše zmíněným. Moderní mixologie, taktéž sezónní suroviny, zerowaste a to vše ve velmi příjemném prostředí, kde je kladen důraz na práci se dřevem. Kdo kdy toužil po ohromné vrtuli z dvouplošníku zavěšené na zdi (a kdo si zamiloval film Zvětšenina), příjde si zde na své.

Ochutnali jsme: Skvělý drink „O fous“ – vylepšenou verzi klasického Old fashioned – zvýrazněnou čerstvě drceným pepřem a přiloženým sušeným hovězím na africký způsob. Opravdu doporučujeme, je to geniální kombinace.

Dandy

Anny Letenské 18, Praha 2, PO–NE 18:00–01:00, PÁ–SO 18:00–02:00

Za dva roky existence tohoto baru u Riegrových sadů si Dandy získal pozornost a uznání řady fanoušků. Není divu: nápaditý interiér inspirovaný kodaňským podnikem, který si jeden z majitelů zamiloval, útulné přítmí s červeně laděným světlem a doplněné vintage nábytkem z nejslavnější éry československého průmyslového designu. A hlavně drinky. V Dandym si všechny složky nápojů připravují sami, agáve sirupem počínaje, fresh džusy konče. Dokonce vám připraví i custom made drink v případě, že máte „na něco chuť”, ale nejste si úplně jistí. Rozhodně se nechte svěřit do péče přátelského a ochotného personálu. V letních měsících se navíc bar rozšiřuje o velice příjemnou zahrádku.

Ochutnali jsme: Grape escape – další osvěžující záležitost na léto s bianco tequilou, hroznovým vínem, zázvorem a Martini extra dry. Sezónních drinků s lákavými ingrediencemi najdete na titulní straně nápojového lístku spoustu a popravdě asi nebudete vědět, který dřív.

Martinez Bar

Budečská 19, Praha 2, ÚT–SO 17:00–03:00

Ke svému údivu jsme se dozvěděli, že je bar zatím ve zkušebním provozu a to od února letošního roku. Na provozu a interiéru to však není znát – ba naopak. Něco pro příznivce temnější elegance s nádechem exotiky – černé stěny, majestátně osvícený mramorový bar, monsterová tapeta – vše ve stylu jihoasijského minimalismu. Kromě řady zaručených koktejlů a vín zde můžete i něco zakousnout, ať už jsou to knedlíčky dim sum, kimči, lehké saláty anebo třeba burger s rýžovými bulkami a sépií.

Ochutnali jsme: Martinez koktejl – zdejší variace na klasiku všech klasik – koktejl Manhattan. Tento je ozvláštněn ginem.

Do první pětice zajímavých pražských barů se nám samozřejmě nevešly všechny, které bychom chtěli a které máme v hledáčku, proto se u našeho barové pátrání můžete brzo těšit na pokračování.

A jaké jsou vaše oblíbené bary? Napište nám do komentářů a určitě nám některé doporučte.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Eva Malúšová