12 pražských míst, kde můžete získat turistickou známku
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
20.08.2018
Léto v Praze

12 pražských míst, kde můžete získat turistickou známku

12 pražských míst, kde můžete získat turistickou známku
Sběratelství turistických známek je stále oblíbenější a oblíbenější aktivitou. Není se čemu divit. Po celodenním vysedávání v kancelářích většina lidí touží vyběhnout na čerstvý vzduch, něco vidět a něco zažít. Po celé republice je nespočet míst, kde můžete do své sbírky získat turistickou známku. I Praha má taková místa. Která to jsou, si nyní můžete přečíst i s tím, co zajímavého se aktuálně na daném místě děje.   

Sběratelství turistických známek je stále oblíbenější a oblíbenější aktivitou. Není se čemu divit. Po celodenním vysedávání v kancelářích většina lidí touží vyběhnout na čerstvý vzduch, něco vidět a něco zažít. Po celé republice je nespočet míst, kde můžete do své sbírky získat turistickou známku. I Praha má taková místa. Která to jsou, si nyní můžete přečíst i s tím, co zajímavého se aktuálně na daném místě děje.   

Botanická zahrada 

Krásná botanická zahrada, která má návštěvníkům co nabídnout v každé roční době.  Výlet na tohle místo je ideální pro všechny milovníky rostlin, květin a stromů všech druhů.  V celém areálu spousta míst pro odpočinek. Určitě si při návštěvě nenechte ujít tropický skleník Fata Morgana, který je od 24. srpna opět otevřen.  

Známku prodává: Infocentrum (hlavní pavilon) nebo Skleník Fata Morgana

České muzeum hudby

V tomto muzeu si můžete prohlédnout nejrůznější hudební nástroje a dozvíte se, jak a při jakých příležitostech se na ně hrálo. Právě teď  tu probíhá krátkodobá výstavka dvou fondů hudebně-historického oddělení - notového archivu (přes 200 000 hudebnin) a fondu fonotéky (všechny typy zvukových nosičů).  Z obou budou vystaveny ty nejzajímavější předměty. Výstava potrvá až do 24. září. 

Známku prodává: Muzeum nebo přilehlá kavárna Time Music Café

Lapidárium Národního muzea

Jestli se pod nějakou pražskou střechou ukrývají pravé skvosty, pak právě pod střechou Lapidária. Najdete tu třeba originály soch Matyáše Brauna, které původně zdobily Karlův most a další historické originály. Přímo v Lapidáriu turistickou známku neulovíte, adresu naleznete níže. 

Známu prodává: Turistashop, Bělehradská 63

Národní památník na Vítkově

Památník na Vítkově je dominantou Žižkova. K vidění je tu monumentální jezdecká socha Jana Žižky z dílny sochaře Bohuslava Kafky. Na cestě za turistickou známkou tu v současnosti můžete vidět festival Landscape, který je zaměřený na krajinářskou architekturu.

Známku prodává: Národní památník

Svatomikulášská městská zvonice 

Zvonice, která sloužila jako požární hláska i jako sídlo ponocného. Zajímavostí je, že ačkoli to vypadá, že věž náleží ke kostelu sv. Mikuláše, nikdy tomu tak nebylo - je součástí obecního majetku Malé Strany. Nutno ještě dodat, že  v 60. letech posloužila Státní bezpečnosti jako pozorovatelna. 

Známku prodává: Věž chrámu sv. Mikuláše 

Rudolfinum

Tahle překrásná novorenesanční budova stojí na náměstí Jana Palacha na Starém městě. Koná se tu nespočet koncertů a je tu také galerie. Do konce srpna se tu koná Free Summer Events - performance Jiřího Kovandy nebo Dominika Gajarského, experimentální divadlo umělců a herců Pexeso a řada dalších programů. Na Free Summer Events vás potěší i vstup zdarma. 

Známku prodává: Rudolfinum shop 

Petřínská rozhledna

Za vznik Petřínské rozhledny můžeme poděkovat členům Klubu českých turistů. Ti se na světové výstavě v Paříži roku 1889 nadchli pohledem na Eiffelovu věž natolik, že se rozhodli postavit její mladší sestru i v Praze. I tady si můžete koupit turistickou známku do svojí sbírky. 

Známku prodává: Rozhledna Petřín - suvenýry, bufet Lanová dráha (na Petřín)  

Pivovar u Fleků

Znáte nějaký pivovar, kde se pivo vaří bez přestávky 500 let? Tady je. Žádný druhý podobný ve střední Evropě nenajdete. Pokud se sem vypravíte, nezapomeňte jít na prohlídku jejich vlastního pivovaru (historické varny), a to kdykoli od pondělí do pátku mezi 10 - 16 hod. 

Známku prodává: Suvenýry v restauraci U Fleků 

Národní technické muzeum

Jestli jste ještě nebyli v NTM, neváhejte. Druhé podobné u nás není. Najdete tu sbírky architektury, stavitelství, polygrafie. Své místo tu má expozice Měření času nebo Chemie kolem nás. Co byste tu možná ale nečekali, je expozice Historie kontaktních čoček, která vzdává hold českému vědci Ottovi Wichterlemu, díky němuž čočky můžeme nosit. 

Známku prodává: Národní technické muzeum 

Náprstkovo muzeum

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur je jednou ze stálých expozic Národního muzea na Betlémském náměstí. Na cestě za turistickou známkou se můžete zastavit na úspěšné výstavě  Indiáni, která potrvá až do začátku ledna 2019.

Známku prodává: Náprstkovo muzeum 

Vyšehrad

Vyšehrad je to pro mnohé magickým místem a není se čemu divit. Je to mýtické místo a váže se k němu celá řada pověstí z prapočátku české historie - o kněžně Libuši, bájném Šemíkovi nebo dívčí válce. Na cestě za turistickou známkou si tu v letních měsících můžete vychutnat i trochu té kultury, o které jsme vám psali v článku zde

Známku prodává: Suvenýry Vyšehrad

 

 

 

Zoo Praha 

Pražská Zoo se nachází v nádherném členitém prostoru Trojské kotliny. Prohlédnout si tady můžete přibližně 5000 zvířat, mezi které patří mimo jiné i gaviál indický, což je jedno z nejvzácnějších zvířat planety a pražská zoo je jediná v Evropě, která ho chová. Podle serveru TripAdviser patří tato zoo mezi 5 nejoblíbenějších na světě. 

Známku prodává: Suvenýry Gaston (nachází se ve spodní části zahrady u zastávky lanové dráhy)

 

 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash