Aktivity

Živé vnitrobloky 2018 - unikátní přehlídka skrytých míst v Praze

15. září 2018   |   10:00

Praha, Praha

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: Zdarma

Živé vnitrobloky 2018 - unikátní přehlídka skrytých míst v Praze

Spolek Bieno pořádá první ročník festivalu dvorů a vnitrobloků Živé vnitrobloky 2018. Obyvatelé devíti pražských vnitrobloků otevřou v den konání festivalu v sobotu 15. září 2018 svá místa pro inspiraci druhým. Cílem je představit různé podoby využití a inspirovat další zájemce o oživení svých vlastních vnitrobloků. Živé vnitrobloky 2018 spolupracují s festivalem Zažít město jinak, termín akcí je shodný.

Návštěvníci se mohou podívat do míst, z nichž některá jsou běžně nepřístupná. Mohou poznat různé typy menších i větších vnitrobloků, inspirovat se řešením zeleně, výsadby, kompostováním, odpočinkových koutků, vody či herních prvků. Hybatelé svých míst zájemcům představí, jakým postupem k současné podobě dospěli a co dalšího je čeká. Dvory nabídnou pestrý program, který vytvářejí sami sousedé, např. kulturu, hraní pro děti či sousedské posezení. 

V domech s dvory či vnitrobloky bydlí přibližně třetina Pražanů. Některé vnitrobloky jsou rozděleny na jednotlivé dvorky, jiné jsou spojeny v ucelený park. Každý z nich skrývá příležitost pro lepší využití. Podle průzkumu pražských vnitrobloků bylo 81% z nich zanedbaných a doporučených k rekonstrukci. Přitom kdo by nechtěl žít uprostřed města se zahradou pod okny?

Oživení vnitrobloků je součástí boje se změnou klimatu. Prvním bodem nedávno přijaté pražské adaptační strategie je „snížení negativního vlivu extrémních teplot a městského tepelného ostrova“. Návštěvníci se budou moci o chladivém klimatu zelených dvorů sami přesvědčit. 

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ