Výstavy

Výstava Retro zima za socíku v Tančícím domě

14. listopadu 2018 - 3. března 2019

Praha, Jiráskovo Náměstí 6

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 190 Kč

Výstava Retro zima za socíku v Tančícím domě

Zimní měsíce budou v Galerii Tančící dům ve znamení Vánoc. Nová výstava je věnovaná zimě a vánočním svátkům, jak je známe ze 70. a 80. let se všemi zvyky i nešvary. Unikátní výstava s názvem Retro zima za socíku navazuje na úspěšnou výstavu Retro 70. a 80. let. Téměř 1 300 vystavených předmětů jsou dochované originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize. Mezi mnoho vystavených pokladů patří například jedinečné kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté!

Prosklené přízemí Galerie Tančící dům se na několik měsíců rozzáří a promění ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva zaplněnou starými vánočními ozdobami, oblečením a originálními dochovanými předměty. Uvnitř nebude chybět bohatě nazdobený stromeček, věhlasné auto žigulík, ze kterého budou doslova padat dárky a replika retro bytu s kuchyní, kde jsou přípravy na Štědrý večer v plném proudu. Nechybí v ní spotřebiče úspěšných značek elektroniky jako je Eta či Tesla, bez kterých se žádná domácnost neobešla.

Součástí expozice je jedinečná soukromá sbírka hraček ze 70. a 80. let z muzea v Rychnově nad Kněžnou, která vzniká již téměř 50 let a některé exponáty nebyly zatím nikdy vystaveny. V dětském patře je také interaktivní herna pro děti, kde najdete vystavené originály od ilustrátorů a autorů slavných Večerníčků. Na výstavě nechybí ani dětský koutek s tradiční stavebnicí firmy Seva, se kterou si kdysi všichni hráli. 

Malí návštěvníci si na místě budou moct v rámci workshopů vyrobit masopustní masky či masky čerta nebo Mikuláše. V průběhu výstavy je připraveno velké množství soutěží pro všechny věkové skupiny.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ