Nauč se

Výroba květináčů z ručního papíru

16. května   |   17:00

Praha, U Studánky 29, Praha

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 272–388 Kč

Výroba květináčů z ručního papíru

Kurz je šancí, jak sázet, klíčit, připravovat se na pěstitelskou sezónu, být šetrný/á vůči přírodě a zároveň si usnadnit práci s přesazováním. Zájemci si vyrobí sadu rozložitelných květináčů z ručního papíru, které mohou i se sazenicí bez dalších úprav zapíchnout přímo do hlíny. Během kurzu si účastníci vyrobí několik nádob na sazenice z ručního papíru ze sekundárních vláken (druhotný papír, který je 100% kompostovatelný). Vyzkouší si čerpání papíroviny z kádě, kterou budou nalévat přímo do formy a tvarovat do výsledné podoby. Cílem kurzu je, aby každý účastník byl po jeho absolvování schopen samostatné práce a pochopil, jak snadno upcyklovat odpadový papír a zároveň tak eliminovat plasty, ve kterých se sazenice běžně prodávají. Výsledkem kurzu pak bude sada vlastních květináčů, které si odnese domů.

Kurzem provede lektorka MgA. Veronika Hanzlíková, designérka zabývající se především knižní tvorbou a prací s papírem. Hanzlíková vystudovala obor Obalová technika ve Štětí a Grafický design na FUD v Ústí nad Labem. Již během studií ji oslovila práce s papírem coby netradiční hmotou. Kromě ručně vyráběných papírů tento materiál využívá při tvorbě minimalistických 3D objektů, které komponuje do různých druhů knih. Kromě teoretických kurzů se Veronika zaměřuje hlavně na praktické lekce, jako je například výroba ručních papírů z netradičních médií, kurzy knižní vazby v jednodenních i semestrálních blocích a také dětské dílny zaměřené na práci s papírem – 3D objekty, loutky, pop-up přání, ruční papír a další.

K výrobě produktů na kurzech Reformátu je využíván výhradně odpadový materiál (odřezy, staré papíry, nepotřebné archy apod.), snaží se tak nejen eliminovat hromadění odpadu, ale především předat zkušenost, že i na první pohled nevyužitelné materiály lze dál zpracovávat.

Důležité informace: Lektorka: MgA. Veronika Hanzlíková Délka kurzu: 2 hodiny Kurz je určen zájemcům starším 8 let. Kapacita: Max. počet účastníků 12 / min. 5. Bližsí info na: [email protected] nebo v kamenném obchodě. Kurz je určen pro úplné začátečníky i pro pokročilé. Cena kurzu včetně veškerého materiálu, komponentů a malého občerstvení. Zlevněné vstupné platí pro studenty a seniory – sleva 30 %.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ