Výstavy

Týden umění 2018

23. - 29. dubna 2018

Praha, Praha

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: různé podle druhu akce

Týden umění 2018

Ve dnech 23. až v 29. dubna se v Praze uskuteční první ročník festivalu Týden umění. Více než tři desítky galerií a výtvarných institucí si připravilo kolem stovky vernisáží, setkání s umělci, komentovaných prohlídek a dalších doprovodných akcí. Pořadatelem festivalu je časopis art+antiques, partnery PPF Art a aukční síň Dorotheum.

Cílem festivalu je přitáhnout pozornost k široké škále doprovodných programů, které muzea a galerie pro své návštěvníky připravují. Vedle nejrůznějších komentovaných prohlídek, vernisáží, debat či setkání s umělci a kurátory se uskuteční návštěvy běžně nepřístupných míst. Do akce se zapojují největší muzea umění, nezávislé výstavní síně i komerční galerie. Týden umění v roce 2018 spolupracuje s akcemi Máme otevřeno a Gallery Weekend.

Vstupné je různé podle druhu akce. Někdy je vstupné zdarma, jindy je potřeba pořídit si vstupenku. Tyto informace jsou podrobně popsány u jednotlivých událostí v programu.

Do festivalu jsou zapojena například tato muzea a galerie: Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Museum Kampa, Galerie Rudolfinum, Centrum současného umění DOX, NoD a mnoho dalších.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ