Divadlo

Sněz tu žábu 2019

10. - 12. května

Praha, U Výstaviště 21

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: Zdarma

Sněz tu žábu 2019

Festival francouzského divadla Sněz tu žábu už popáté nabídne ojedinělý náhled na současné frankofonní divadlo a drama. Hlavním hostem pátého ročníku festivalu, který proběhne od 10. do 12. května 2019 v pražském Studiu ALTA, bude francouzská inscenace TIMON/TITUS režiséra Davida Czesienskiho a hereckého kolektivu OS’O.

Festival Sněz tu žábu už pět let představuje českému publiku to nejzajímavější ze současné frankofonní dramatiky. Prostřednictvím hostující inscenace a scénického představení několika poprvé přeložených divadelních textů, které byly vybrány z otevřené autorské výzvy, se snaží postihnout žánrovou pestrost i tematickou různorodost. Díky přítomnosti vybraných autorů i dalších pozvaných umělců nabízí festival také možnost diskuzí a unikátních osobních setkání.

Hlavním hostem pátého ročníku Sněz tu žábu bude svérázná adaptace dvou Shakespearových her TIMON/TITUS mladého hereckého kolektivu OS’O a režiséra Davida Czesienskiho. 

Vybraní čeští režiséři pak v podobě scénických skic představí dva poprvé do češtiny přeložené frankofonní dramatické texty: experimentální scénickou báseň Namaran francouzské dramatičky a herečky Laury Tirandaz a poetickou „retro“ komedii Průvodce sexuální výchovou pro nové tisíciletí Oliviera Sylvestreho. První kanadský autor v historii festivalu získal za svou dramatickou prvotinu La beauté du monde prestižní Prix Gratien-Gélinas i nominaci na Cenu Generálního guvernéra, ve finálovém výběru nejvýznamnějšího kanadského literárního ocenění se ocitly i jeho nejnovější povídky Noms fictifs.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ