Aktivity

Rozpoznáš fake news?

8. května   |   18:00

Praha, Hybernská 4

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: Zdarma

Rozpoznáš fake news?

V květnu do Kampusu Hybernská pozvali studenty politologie brněnské Masarykovy univerzity a vy si s nimi budete moct zahrát hru Fakescape a zjistit, zda dokážete odhalit fake news, kterými začíná být internet přehlcený. Tutu hru tito studenti sami vynalezli a získali za ní ocenění a druhé místo v celosvětovém finále americké soutěže Peer-to-Peer.

A co si to přijdete vlastně zahrát? Fakescape je hra na principu šifrovačky a únikovky, která rozvíjí kritické myšlení a schopnost odhalovat fake news. Ve skupinách po 4-5 lidech se stanete novináři v roce 2028 a vaším úkolem bude odhalit padoucha - kandidáta na prezidenta ve volbách 2028, který nejvíce manipuluje a to v co nejkratším čase a porazit tak ostatní skupiny "redakcí".

Čekají na Vás čtyři úkoly, které prověří Vaši pozornost, schopnost vyhledávat relevantní zdroje a najít v textu důležité informace. Na hru naváže reflexe jednotlivých úkolů, v níž se s vynálezci projektu zaměříte i na konkrétní případy fake news, a na to, jak se nenechat napálit. Počet míst je omezen, tak si rezervujte místo hned teď: https://docs.google.com/forms/d/1yS1eD_EwifVUPRKV2OfSY8-gt1ve1356nwmMx3kpJag/edit

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ