Jiné

Rooftop Talks

15. července   |   18:00

Praha, Štěpánská 61

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: Zdarma

Rooftop Talks

Lidstvo už ví, že na Marsu se nachází voda a plány, že se na Rudou planetu vypraví první expedice astronautů nabývají jasnějších a jasnějších obrysů. Jak by se ale lidstvo na Marsu stravovalo a z čeho by čerpalo zdroje? Jaké jsou vůbec podmínky pro pěstování rostlin ve vesmíru a jak asi chutná čínské zelí na mezinárodní vesmírné stanici?

Hostem prvního prázdninového dílu Rooftop Talks bude Jan Lukačevič, jeden z nejznámějších vědců mladé generace. Kromě práce na Oddělení kosmické fyziky ÚFA AV ČR a doktorandského studia na MFF UK je taktéž ambasadorem projektu #jetovtobě nazvaném Marsonaut – laboratoře pro pěstování rostlin v podmínkách jako na Marsu. Zde spolu se svým týmem zdokonalují technologii, která umožní pěstovat rostliny v kosmickém prostoru i na Rudé planetě.

Přednáškový cyklus Haenke si klade za důraz zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny. Jaká jsou východiska a řešení pro občany Prahy a měst obecně v kontextu klimatických změn, antimikrobiáĺní rezistence, stále méně dostupného bydlení nebo efektu tepelného ostrova? Přednášky probíhají každé pondělí, vždy od 18:00.

Registrace na akci nezahrnuje vstupné na Střechu Lucerny.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ