Jiné

Rooftop Talks: Urban Farming

29. července   |   18:00

Praha, Štěpánská 61

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: Zdarma

Rooftop Talks: Urban Farming

Protože se mění naše nároky na stravování, mění se i způsoby, jakými různé plodiny pěstujeme. V poslední době zažívá velký boom farmaření ve městě – především díky nízké uhlíkové stopě a možnosti konzumovat potraviny přímo tam, kde byly vypěstovány. Stále častěji do hry vstupují inovace a technologie, které pěstování potravin ve městech lépe přizpůsobí nárokům zákazníků, aniž by ztratilo na šetrnosti k životnímu prostředí.

HerbaFabrica je městská farma zabývající se hydroponickým pěstováním mikrobylinek. Díky pěstování v kontrolovaném prostředí dokáže rostlinám vytvořit ideálním podmínky pro růst. Umí tak ušetřit až 90% vody oproti konvenčnímu způsobu pěstování. Také není třeba používat žádnou chemii a při pěstování neplatí nepřízeň počasí či sezóna. Farma se nachází v holešovickém Vnitroblocku – díky tomu zelenina necestuje stovky kilometrů, ale jen pár bloků do spřátelených restaurací. Mikrobylinky dostanete na talíř vždy naprosto čerstvé, protože jsou dodávány rostoucí a kuchař je utrhne těsně před servírováním. Můžete je ochutnat hned v několika pražských podnicích, a samozřejmě i na této přednášce.

Přednáškový cyklus Haenke s názvem Rooftop Talks si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny. Jaká jsou východiska a řešení pro občany Prahy a měst obecně v kontextu klimatických změn, antimikrobiáĺní rezistence, stále méně dostupného bydlení nebo efektu tepelného ostrova? Přednášky probíhají každé pondělí, vždy od 18:00. Vstupné je zdarma.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ