Výstavy

Multimediální výstava "Bosch. Oživené vidění"

19. ledna 2018 - 19. května 2018

Praha, U Výstaviště 67

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 190 - 750 Kč

Multimediální výstava "Bosch. Oživené vidění"

Podivné, nepochopitelné, děsivé – tyto přívlastky byly nejčastěji používány pro popisování výtvarných děl Bosche. Všechny pověry a obavy, které trápily středověké lidi, byly vyjádřeny v jeho dílech. Ne bezdůvodně se obraz „Zahrada pozemských rozkoší“ znázorňující lidskou rasu uvězněnou v pasti hříchu, stal symbolem středověku.

Někteří ho nazývají surrealistou a také „Čestným profesorem nočních můr“. Jiní tvrdí, že v jeho dílech jsou zašifrovány záhady alchymistů, astrologů a čarodějů té doby. Třetí považují umělce za heretika, přívržence zakázaných sekt, i když je dobře známo, že Bosch byl velmi nábožensky založeným člověkem.

V prostorách výstavy „HIERONYMUS BOSCH. OŽIVENÉ VIDĚNÍ“ se pořadatelé snažili shromáždit veškeré existující informace o životě a díle Bosche. Multimediální část je opravdovým karnevalem příšerných a zároveň atraktivních postav malíře. Můžeme nekonečně pozorovat ten fantasmagorický svět slizkých plazů, břichatých příšer, ryb s lidskýma nohama, lidí se sudy místo břicha a stvoření ve tvaru pavouků.

 

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ