Festivaly

Metronome Festival Prague 2019

21. - 22. června

Praha, U Výstaviště 67

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: od 2 190 Kč

Metronome Festival Prague 2019

Metronome Festival Prague patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice. Pokud jste jeho stálými návštěvníky, určitě tušíte, že se opět máte na co těšit. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague proběhne 21.– 22. června v Praze na Výstavišti. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Liam Gallagher, zpěvák legendárních Oasis, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal Scream. Ty doplní přední světoví protagonisté elektronické hudby, němečtí Digitalism a britský DJ Danny Howard.

Také letos přichází Metronome Festival s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát půjde o komponovaný koncert vybraných nejpozoruhodnějších českých zpěvaček několika žánrů. Dramaturgie tím chce mimo jiné mezi prvními oslavit třicáté výročí nástupu demokracie v České republice, které připadá na letošní rok. 

Výběr zpěvaček do tohoto projektu pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. V rámci koncertu zazpívá velká legenda českého swingu a popu Eva Pilarová, jejíž začátky sahají do 60. let, nebo kytaristka a šansoniérka Lenka Filipová, která se stala hvězdou na začátku osmé dekády 20. století. Generaci, jež vstoupila do povědomí fanoušků po roce 1989 zastoupí Anna K. nebo Monika Načeva a nejmladší krev českého ženského popu budou reprezentovat Bára Poláková, Emma Smetana, Žofie Dařbujánová a Never Sol. Jako hudebního garanta tohoto výjimečného koncertu oslovil Metronome Festival Prague osvědčeného Romana Holého.

Hlavním tématem nehudebního doprovodného programu festivalu bude vzdělávání, věda a technologie. Hned u hlavního vstupu do festivalového areálu vznikne náměstí Metronome Square, které nabídne nejen zábavu ve formě chillout zóny s tancem, DJs, stand-upy a interaktivními workshopy, ale také zábavně a netradičně pojatou zónu zaměřenou na vzdělávání. Návštěvníci se tu budou moci přesvědčit, že vzdělávání, věda a technologie mohou být velmi zábavné.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ