Jiné

Karkulka a sedm trpaslíků s hravou dílnou

12. ledna   |   15:00

Praha, Prvního pluku 2

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 80 Kč

Karkulka a sedm trpaslíků s hravou dílnou

Pásmo představuje tradiční i nové pohádky, jak je neznáte. Autoři z řad nastupující generace domácích animátorů se nezávisle na sobě rozhodli ve svých filmech věnovat dětem. Originální hravou formou a každý po svém zpracovali nebo rozvinuli klasická i nová pohádková témata. Často humorné a překvapivé zvraty v příbězích mladých tvůrců ale vždy vyústí v univerzální pohádkové poselství, kde se pýcha a hamižnost nevyplatí, zato s trochou odvahy a štěstí i ten nejmenší hrdina najde cestu z nesnáze. Ať už jeho cesta vede temným lesem, bažinou nebo sněhem. Po projekci proběhne animační dílna pixilace, velice rychlý a efektivní způsob animace, který zabaví každého.

O Červené Karkulce / Martina Holcová / 5 min. – Jak by skončil vlk, kdyby všechny Karkulky cvičily judo?

Bažinou / Kryštof Ulbert / 6 min. – První cesta do školy mívá svá úskalí, natož když cestou potkáte vodníka.

Probouzeč / Filip Diviak / 10 min. – Chodit od domu k domu po horských samotách a probouzet lidi není jednoduché zaměstnání. A přiznejme si i docela nuda. Než za to ovšem hlavní hrdina dostane místo peněz zvoneček.

Pod mrakem / Filip Diviak, Kateřina Čupová / 4 min. – Na úpatí hory žije svérázný trpaslík, který se hrozně rád sluní. Dokonce tak rád, že nelituje žádné námahy, aby se vyrovnal s nepřízní počasí.

O Kovladu / Kateřina Čupová / 6 min. – Pozapomenutá klasická pohádka Boženy Němcové v citlivém výtvarném zpracování připomíná, že pýcha předchází pád.

Otesánek / Linda Retterová / 8 min. – Už jste slyšeli o tom, že je Otesánek plstěný a žije ve světě z hadříků a látek? Kultovní nenasyta znovu na scéně.

Čarodějka / Anna Němečková / 4 min. – Malá kouzelná vizážistka dělá pro své klienty zázraky. Ale uspokojí i nafoukanou princeznu?

První sníh / Lenka Ivančíková / 15 min. – Zimní spánek je dlouhá nuda. Zvlášť pro malého ježka, kterého probudí úplněk.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ