Koncerty

Hozier

27. srpna   |   20:00

Praha, Pernerova 51

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 890 Kč

Hozier

Charismatický irský hudebník a zpěvák Hozier vystoupí poprvé v České republice. 27. srpna v pražském Foru Karlín představí nové album nazvané Wasteland, Baby!, které vyjde 1. března letošního roku. Support obstará irský písničkář David Keenan, kterého si v minulosti jako předskokana vybrali například Glen Hansard, Mick Flannery, Hothouse Flowers nebo Damien Dempsey.

Autor písně Take Me To Church, emocionálního protestu proti katolické církvi v Irsku, který posléze doprovodil provokativní černobílý klip odsuzující homofobní násilí v Rusku. Ihned po zveřejnění se píseň začala virálně šířit a mu jak smlouvu s labelem, tak i nominaci na Grammy. Hozier, celým jménem Andrew Hozier-Byrne, prokázal sociální angažovanost mimo jiné i v loňském singlu již z nového alba nazvaný Nina Cried Power, který představuje poctu protestním písním hnutí za lidská práva.

David Keenan patří k nejnadějnějším mladým irským písničkářům. Jeho texty se pohybují na tenké linii mezi poezií a prózou. V roce 2017 vydal David svůj první singl nazvaný Cobwebs, o kterém samotný Hozier prohlásil, že „ho úplně dostal“. Glen Hansard prohlásil, že „David Keenan patří k naším nejlepším písničkářům a že je naší povinností podporovat mladé talenty“.

 

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ