Filmy

Filmové šortky z FAMO vol. II

28. února   |   19:00

Praha, Stroupežnického 493/10

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 50 Kč

Filmové šortky z FAMO vol. II

Již podruhé se Kavárna co hledá jméno spojila s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku, která vychovává mladé filmové tvůrce, a připravila si výběr deseti studentských snímků. Na diváky ve čtvrtek 28. 2. čeká mix animovaných a hraných filmů a také dokumentů.

Promítané snímky:

Jsme přece lidi / Jan Míka ml. / Česko 2016 / 17 min. – Zajíc je během kruté zimy vystaven mrazu a čelí nebezpečí ze strany lovců i jiných zvířat. Při honičce s liškou se dostane k obydlí lidí a zjistí, jak pohodlný a bezpečný život mají králíci. Rozhodne se pro zásadní změnu a začne žít v králíkárně. Snímek, který získal mnoho ocenění v ČR a v zahraničí, kombinuje animaci a hraný film.

Why So Sirius? / Karel Šindelář / 2018 / 15 min. – Vítěz Grand Price Filmovka Fest 2018. Opuštěná silnice. Nepojízdné BMW, dodávka a mrtvé tělo na silnici. Dvě ženy, z nichž jedna druhé zabila manžela, spolu budou muset dříve či později přijít do kontaktu. Černá komedie směřující k většímu a většímu absurdnu.

Devět životů / Vojtěch Papp / 2018 / 8 min. – „Jsem starý, mrzutý kocour. Nikdo mě nemá rád a já nemám rád nikoho. Nenávidím tenhle den stejně jako všechny ostatní dny. Myslím ale, že tenhle den bude poslední. Ano, dneska to ukončím. Jak těžký přece může být skončit se životem?“ No, těžší než se zdá, příteli.

Hranice lidské přirozenosti / Filip Zangi / 2018 / 10 min. – „Stejně jako každý živočišný druh na planetě i člověk je vybaven vrozenými pudy a instinkty. Člověk se však technologickým a společenským pokrokem od svých přirozených pudů velice vzdálil. Ve svém filmu chci toto téma otevřít a položit tak několik otázek. Do jaké míry jsme se od svých pudů vzdálili? A do jaké míry nás nevědomky stále ovládají? Stojí současné potlačování vrozené přirozenosti za většinou psychických nemocí?“

Befehl! / Porin Rašpica / 2017 / 4 min. – Generál posílá svého kurýra do nepříjemné situace s úkolem bojovat na nepřátelské frontě a předat tajnou zprávu, na níž závisí osud celé bitvy.

Aplomb / Michal Starý / Česko 2017 / 11 min. – Děj filmu se odehrává ve fiktivním světě blízké budoucnosti, v jedné z poboček personální agentury Aplomb Agency, která poskytuje uchazečům o zaměstnání doživotní kontrakt se zaměstnavatelem. Jediné, co musí uchazeči udělat, je podrobit se rekvalifikaci, po které získají jistotu klidného života, jak slibuje agenturní reklama. Příběh se začne odehrávat ve chvíli, kdy na pobočku přijde auditorka, která má vyhodnotit výsledky práce místního vedoucího.

Láska z vitríny / Barbora Kočičková / 2018 / 7 min. — Příběh opraváře hraček a jeho neutišitelné potřebě opravovat vše, co mu přijde pod ruce. A právě díky této posedlosti potká jednoho dne ideální ženu pro svůj život.

Já jsem práce / Radim Grzybek / 2018 / 11 min. — Dnešní průměrný člověk stráví 1/3 života v práci. Bohužel v současnosti se opravdová práce proměnila spíše na zaměstnání někým jiným a bohužel činnost, kterou si člověk doslova vydělává na život, pro ně jinak postrádá smysl a nebaví ho. A to je základní kámen této problematiky. Strávit třetinu života něčím, co člověka nebaví, má fatální důsledky pro jeho psychiku a zdraví a obecně velice snižuje kvalitu života. Dokumentární film o práci v 21. století a jejich důsledcích pro náš život.

Pan Balloo / Jan Daniel / 2018 / 7 min. – Mimozemšťan na své cestě vesmírem ztroskotá na planetě Zemi a při opravě jeho vesmírné lodi zjistí, že mu chybí jeden balónek, bez kterého nemůže vzlétnout. Celou situaci nakonec pomůže vyřešit holčička pomocí žvýkačky a mimozemšťan může odletět zpět za svou rodinou.

Muž, který dovedl lítat / Jaroslav Klimeš / 2018 / 10 min. – Film vznikl volně na motivy stejnojmenné povídky Karla Čapka. Tak jako občas každý, mívá i pan Tomšík sny o tom, že umí létat. Na rozdíl od všech ostatních lidí se ale jemu stane, že si tuhle schopnost zachová i po zazvonění budíku. Stačí se uvolnit, nadechnout, lehce odrazit a člověk letí. Jak snadné! Ale jak s nově nabytou schopností naložit? A vyplatí se o ní někomu říct?

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ