Festivaly

Festival Bazaar 2019

14. - 18. března 2019

Praha, Praha

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 700–1000 Kč

Festival Bazaar 2019

Pátý ročník festivalu divadla, tance a performance Bazaar proběhne od 14. do 18. března 2019. Uvede výrazná představení a ukázky z chystaných inscenací ze střední a východní Evropy, které letos poprvé doplní také umělci z Blízkého východu.

Festival zahájí inscenace Grace mezinárodně uznávaného souboru Hodworks výrazné evropské choreografky Adrienn Hód. Sobotní Bazaar, přehlídka právě vznikajících projektů, nabídne excentrického performera a hudebníka Ivo Dimcheva s performance I-Cure. Dva závěrečné festivalové dny budou patřit představení Opojení a zlost německého souboru Ligna. Ten otevře otázku zda a proč jsou autoritářské režimy tak lákavým řešení v období krize. Protagonistou celé události je přitom publikum, které ovládá scénu. Na programu letošního Bazaar Festivalu je dále sólová performance libanonské tanečnice Khouloud Yassine Hrdinové.

Představí se také dva projekty, které byly v minulých letech na festivalu uvedeny jako work-in-progress: Pli Viktora Černinského a Wonderful World mezinárodního uskupení Collective B. Po velkých ohlasech z minulého ročníku festival zopakuje čtyřdenní workshop Bushe Hartshorna nazvaný Poskytování a přijímání zpětné vazby, který je otevřen široké veřejnosti.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ