Jiné

Drug Czeching: Reakční činidla v akci

11. února   |   18:30

Praha, Jateční 39, Praha 7

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 111 Kč

Drug Czeching: Reakční činidla v akci

Prezentace o výhodách a úskalích testování psychotropních substancí pomocí reakčních činidel a praktickou demonstraci možného využití této metody na legálních látkách, které se v testování jeví jako analogy LSD, 2CB a speedu.

Kontrola kvality je neodmyslitelnou součástí jakéhokoliv trhu – až na ten černý. Různé škodlivé příměsi a nečistoty, vyskytující se v nelegálních psychotropních látkách získávaných na černém trhu, ohrožují jak uživatele, tak jejich okolí. 11. 2. proběhne v Centrále prezentace o výhodách a úskalích testování psychotropních substancí pomocí reakčních činidel a praktickou demonstraci možného využití této metody na legálních látkách, které se v testování jeví jako analogy LSD, 2CB a speedu. Testování si bude moci každý vyzkoušet.

Testování čistoty substancí řadíme mezi nástroje harm reduction – aktivit vedoucích ke snižování možných rizik s užíváním psychotropních látek spojených. Filosofie harm reduction ve světě dlouhodobě vykazuje pozitivní výsledky a Česká republika v ní jde světu příkladem, co se týče testování čistoty látek však zaostáváme legislativně i prakticky.

Jerzy Afanasjew se narodil v roce 1993, píše články pro polský web Narkopolityka.pl. Účastnil se akademické konference o transformaci drogové politiky W obliczu zmian (Tváří v tvář změnám), kterou organizovala Varšavská univerzita. Je zapojen v Romanian Harm Reduction Network, ChekIn laboratořích na Boom festivalu a v laboratořích Energy Control v Barceloně. Koordinoval širokou škálu intervencí na akcích jako člen Studenské iniciativy pro drogovou politiku a organizoval akce pro zvýšení právního povědomí na Free Cannabis March. V Polsku pracuje na projektu kontroly kvality psychoaktivních látek. Píše diplomovou práci na téma prospěchu legality jako nové sociální otázce.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ