Filmy

Double-feature v Aeru

26. října 2018   |   20:30

Praha, Biskupcova 31

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 220 Kč

Double-feature v Aeru

Jak se změnilo vnímání legendárního počinu Johna Carpentera, který v roce 1978 dokázal zobrazit zlo, jako málokdo předtím. První kritické ohlasy říkají, že nový Halloween Davida Gordona Greena je výjimečnou poctou, vymykající se standardním studiovým počinům parazitujícím na slavném jménu. Přijďte se přesvědčit na naši double-feature. 

Halloween (1978) V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě.

Halloween (2018) Uplynulo dlouhých čtyřicet let. Laurie Strode jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké jizvy na duši. Od noci, během které vyšinutý mladík ubodal její přátele, jen aby mohl připravit o život i ji, se důsledně připravuje na jeho návrat. Žije v ústraní, v domě plném důmyslných pastí, zoufale si nerozumí s dcerou, která ji kvůli téhle posedlosti považuje za blázna, a velmi těžce si hledá i cestu k dospívající vnučce.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ