Nauč se

ConText: Typo! Obklopeni typografií

9. prosince 2018   |   14:30

Praha, Vyšehradská 51

INFORMACE: Zde

VSTUPNÉ: 80 Kč

ConText: Typo! Obklopeni typografií

Typografie se objevuje všude kolem nás. Víme však, co všechno a jak typografie ovlivňuje? V neděli 9. prosince 2018 proběhne ConText: Typo!, akce pro odbornou veřejnost i nadšené laiky, kteří se o tématu grafiky a písma chtějí dozvědět víc. Pro návštěvníky bude připraveno několik přednášek a workshopů, kde se dozví o základech typografie, jaká je problematika vizuálního smogu nebo si budou moci zkusit základy kaligrafie.

Studenti Arts managementu se tematicky inspirovali minulostí Československa, které bylo ve 20. a 30. letech typografickou velmocí, a pořádají event věnovaný umění typografie. ,,Typografie je běžnou součástí veřejného prostoru, kterou jsme dennodenně obklopeni, avšak jako taková se nám ztrácí ve změti městského vizuálního smogu, a možná ani proto nemáme tendenci přikládat jí větší význam,‘‘ řekla vedoucí projektu Simona Kamarýtová.

Návštěvníci budou mít v rámci akce možnost navštívit několik přednášek zaměřených na témata, která typografie zahrnuje. Základy typografie návštěvníkům osvětlí grafik Filip Kraus a designér písma Jan Charvát, problematiky užití písma v grafickém designu se ujme jeden z grafiků studia Najbrt Bohumil Vašák s designérkou Michaelou Vašákovou, další program se bude věnovat i digitalizaci písma s Filipem Blažkem. V panelové diskuzi pak bude hlavním tématem právě problematika vizuálního smogu, kde bude jedním z hostů odbornice na toto téma a autorka brněnského manuálu proti vizuálnímu smogu Veronika Rút Nováková.

Kromě přednášek a diskuzí si účastníci mohou zkusit umění kaligrafie a krasopisu na speciálním workshopu, nechat si vytetovat své oblíbené typografické znaménko nebo se mezi programy zabavit v kreativním Typo! koutku.

Komentáře
PŘIHLÁSIT SE POMOCÍ
Nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování AKCEPTOVAT PRAVIDLA A POSLAT KOMENTÁŘ