up_icon

Jídlo

facebook twitter mail

Kde v Praze nakoupíte nejlepší zahraniční potraviny? Máme pro vás průvodce!

19.02.2020 / AUTOR: Michal Kučera

Od čínské po italskou. Kde nakoupíte skutečně autentické suroviny mezinárodní kuchyně.

Pokud rádi jíte a vaříte, jistě občas zkoušíte zahraniční recepty. Možná zůstáváte v Evropě a zkusíte si připravit klasickou italskou kuchyni, poctivý maďarský guláš, anglický rostbíf či luxusní francouzskou omáčku. Někdo rád zavítá do větších dálek a pustí se do thajského či indického kari, vietnamských závitků, japonského sushi nebo třeba mexických tacos. Pokud se o tyto experimenty pokoušíte, či je snad pravidelně připravujete, určitě jste narazili na jeden problém. Receptů najdete na Internetu hromady a kuchařských knih také nakoupíte dostatek. Ani ten nejlepší recept vám ale nepomůže, pokud nemáte ty správné autentické suroviny.

Doba, kdy se japonská sojová omáčka nahrazovala falešnou od českých výrobců je naštěstí dávno pryč a citronovou trávu do thajských nudlí petrželkou vážně nenahradíte. Naštěstí Praha (a i řada dalších měst) již není kulinární pustinou z devadesátých let a troufneme si říci, že v ní dnes nakoupíte špičkové suroviny prakticky pro všechny velké kuchyně světa. Musíte ale vědět, kde hledat.

Abychom vám to usnadnili, přinášíme malého průvodce po nákupu zahraničních surovin. Soustředili jsme se přitom na skutečné kamenné prodejny, kde si můžete osobně vybrat a suroviny si prohlédnout. Všechna tato místa jsme osobně navštívili, vyzkoušeli a z nakoupených surovin vařili. Věříme proto, že budete spokojeni i vy. Pokud máte další oblíbená místa či kuchyně, napište nám do komentářů. Stejně tak neváhejte, pokud máte nějaký dotaz. Seznam budeme průběžně doplňovat. Kuchyně jsme seřadili podle abecedy, aby se vám v nich dobře hledalo.

A už do toho!

 

Africké potraviny

Zde se dopustíme obrovského zjednodušení. Afrika je ohromný kontinent a rozdíly mezi kuchyněmi třeba v Etiopii a Jihoafrické republice jsou větší než mezi těmi ve Španělsku a Finsku. Potraviny z jednotlivých zemí tady ale samostatné zastoupení nemají a výběr je skromný. Pokud se ale rozhodnete pro experimenty s exotickými chutěmi, najdete při troše snahy i v Praze suroviny, které budete potřebovat. Můžete tak koupit třeba maniokovou mouku na "knedlíky" fufu, konzervovanou zeleninu, zelené banány plantains nebo africká koření.

AfroAfrik

Malý obchůdek skrytý v pasáži ve Štěpánské. Vedle jídel má také velký výběr kosmetiky jako jsou specializované šampony a barvy na husté africké vlasy.

Štěpánská 36, Praha 1 - Nové Město

ACA African Culture&Art

Prodejna afrického umění, oblečení a dárků s menším výběrem potravin.

Kamenická 599, 170 00 Praha 7-Holešovice

 

Arabské a blízkovýchodní potraviny

Voňavý jehněčí kebab, salát tabouleh či dušené kuřecí s rozinkami a mandlemi. To je jen několik málo z dokonalých arabských a blízkovýchodních specialit. Naštěstí všechny suroviny jsou dnes již v Praze dobře dostupné a arabských, tureckých či izraelských potravin je zde dostatek. Můžeme doporučit například vyhlášené orientální řeznictví v Myslíkově ulici, které nedávno prošlo rekonstrukcí. Ve všech těchto prodejnách ale nakoupíte dobře.

Farah halal Grocery and Butcher

Myslíkova 5, Praha 1

Syrian and Lebanese Specialty Grocery

Politických vězňů 937/3, Praha 1

Chez Amis

Spálená 15, Praha 1

Orient Food

Ortenovo nám. 27, Praha 7 - Holešovice

Galaxy Food

Evropská 24, Praha 6 - Dejvice

Barakat Orientální speciality a maso

Puškinovo náměstí 24, Praha 6 - Dejvice

Paprika Mediterranean Kitchen & Bar

Vynikající izraelský fastfood, kde koupíte skvělou izraelskou tahinu a pár dalších drobností

Rumunská 8/16, 120 00 Vinohrady

Anatolia Food Market

Prodejna tureckých specialit včetně masa a zeleniny

Na Poříčí 1934/38

Náš tip: Jehněčí maso, sezamová pasta tahina, datle

 

Balkánské potraviny

Balkánská jídla možná u nás nejsou tolik známá, ale je to velká škoda. Kombinují totiž to nejlepší ze středoevropské, řecké a turecké kuchyně. Pečená masa, nakládaná zelenina, papriky, rajčata, sýr a jogurt. Pokud chcete trochu ozvláštnit svůj jídelníček, rozhodně doporučujeme.

Trakia

Křižíkova 31, Praha 8 - Karlín

Delikatesy z Balkánu

Bělehradská 60, Praha 2 - Vinohrady

Bulharská mlékárna

Freyova 247/13, Praha 9 - Vysočany

Minimarket Aida

Obchod specializovaný na produkty z celé bývalé Jugoslávie. Najdete zde burek a čevabčiči a kajmak z Bosny, mléčné produkty ze Srbska nebo víno z Makedonie.

Holečkova 1205, Praha 5-Smíchov

Náš tip: Nakládaná zelenina, burek, sýry a jogurty

 

Britské potraviny

Britská kuchyně má dlouhodobě pověst nudného nevalného jídla, obvykle doprovázeného zplihlými hranolkami a poživatelného pouze po dostatečném zakápnutí libovolnou prefabrikovanou omáčkou. To ovšem není celá pravda. Nic vás nevysvobodí z kocoviny tak, jako pořádná anglická snídaně s vajíčky, slaninou, opečenými rajčaty a fazolemi v rajčatové omáčce, steaky ze skotského hovězího jsou excelentní a uhlově černý čaj k snídani prostě nikdo lépe neumí. Británie je navíc multikulturní zemí a nejpopulárnějším jídlem v zemi dávno není smažená ryba s hranolky, ale původně indické curry. Rozhodně proto stojí za prozkoumání.

Candy Store

Pokud jste někdy šli kolem prodejen Candy Store, možná jste si mysleli, že to je pouze prodejna cukrovinek. Chyba lávky. Ano, sladkosti tvoří velkou část sortimentu, ale vedle nich zde koupíte řadu anglických i amerických specialit. Ty sahají od snídaňových cereálií s příchutěmi, o kterých jste ani neslyšeli, přes anglická piva a limonády nezvyklých typů (třeba taková pivní limonáda beer shandy je pouze pro otrlé) až po pravé anglické hořčice, mátové omáčky k masu či worcester. K tomu přidejte nepřeberné množství čokolád a cukrovinek britských a amerických značek a rozhodně neodejdete s prázdnou taškou.

Náš tip: Britská piva z malých pivovarů, čokoláda Hershey’s a americké žvýkačky.

Londýnská 309 / 81, Praha 2 - Vinohrady

Viktora Huga 1, Praha 5 - Smíchov

Bubenečská 12, Praha 2 - Vinohrady

Iceland

Tento britský řetězec není zatím v Česku příliš známý, ale je to chyba. Nabízí totiž velké množství anglických potravin za české ceny. Jeho specialitou jsou mražená jídla, kterých zde najdete opravdu neskutečné množství. Od hotových indických kari přes různé varianty mražené zeleniny až po dorty typu “rozmrazit a sníst”. Pokud mražené polotovary nejsou váš šálek čaje, koupíte zde i množství anglických sýrů, uzenin či třeba poctivé černé čaje, jejichž kvalita se s běžnými českými pytlíky nedá vůbec srovnat. Určitou nevýhodou může být pouze horší dopravní dostupnost z centra města.

Náš tip: Mražená zelenina, sýr cheddar, pravý anglický čaj.

Počernická 699/62a, Praha 10

Mukařovského 1985 (Galerie Luka), Praha 13 - Stodůlky

Opálkova 1658/2 (u stanice metra Ládví), Praha 8 - Kobylisy

Retail Park Kutnohorská 532, Praha - Štěrboholy

...a další

Marks & Spencer

Významný anglický řetězec asi není potřeba příliš představovat. Ve svých počátcích byl v Česku známý především jako prodejce oblečení, postupně ale přidal také sekce potravin a podle našich informací již dnes jídlo dělá zásadní část obratu firmy. Není divu. Koupíte tu všechny autentické britské suroviny, od slaniny k snídani přes bio vajíčka či jogurty až k zelenině a znamenitému pečivu. Ceny nejsou vždy lidové, ale vyplatí se dívat se po akcích, kdy řadu výrobků koupíte až s padesátiprocentní slevou.

Náš tip: Vynikající sendviče, ovocné džusy, jogurty i maso

Prodejny najdete v řadě velkých obchodních center.

Robertson

První specializovaná prodejna britských potravin byla založena v roce 2003. Založil ji anglický řezník Christopher Robertson a zaměřovala se zejména na maso jako jsou steaky či pravá anglická slanina. (Pokud jste ji nikdy neochutnali, zkuste ji. Po české “anglické” už se vám nikdy nezasteskne.)

Vedle původní prodejny v Nuslích založila firma také pobočky v Dolních Břežanech, v Dejvicích a na Vinohradech. Poslední dvě už ale nejsou v provozu.

Náš tip: Anglická slanina a klobásky

Nuselská 60, Praha 4, 140 00 (nyní mimo provoz, možná otevře v jiné lokalitě)

U Náměstí 711, Dolní Břežany, 252 41

 

Čínské potraviny

Prodejen s asijskými potravinami je v Praze mnoho a na Internetu je jich ještě více. Většinou ale nabízejí všehochuť asijských potravin od Thajska po Vietnam a řadu čínských surovin v nich nenajdete. Pokud tedy hledáte exotičtější věci, jako je například pasta z fermentovaných bobů a chilli papriček doubanjiang, bez které se neobejde skoro žádné sečuánské jídlo nebo nakládané hořčičné stvoly ya cai, které patří do řady nudlových jídel, objevili jsme pro vás skrytý poklad. Ale varujeme, není snadné ho najít. Náš průvodce vám ale pomůže. Musíte totiž do vyhlášené vietnamské tržnice SAPA, kde vedle stovek jiných krámků najdete i jeden čínský. Majitel mluví trochu česky a rád poradí.

Prodejna se nachází v tržnici vpravo vedle ručního mytí aut. Vjedete do areálu hlavním vchodem, ujedete cca sto metrů a po pravé straně uvidíte malé náměstíčko vedoucí k průjezdu do jiné části areálu. Vedle tohoto průjezdu je mytí aut. Když stojíte čelem k myčce, po pravé ruce uvidíte bezejmenný malý krámek. Tam najdete vše, co potřebujete.

Tržnice SAPA, Libušská 319/126, Praha 4 - Libuš

Náš tip: Sečuánské chilli papričky, čínské omáčky a koření

 

Filipínské potraviny

Opět jedna z mémě známých a přitom skvělých kuchyní. Filipínské jídlo je vzdáleně podobné thajskému či indonézskému, používá ale úplně jiné omáčky. Pokud byste si na něj netroufli, můžete jej napřed pouze ochutnat a pobavit se se sympatickým českým majitelem, který ma filipínskou manželku a všechny suroviny si sám dováží. Rád vám poradí či nabídne nějakou kuchařku. Slibujeme, že nebudete zklamáni!

My Pinoy Store Heydukova 2, Praha 8-Libeň

Pinoy Taste of Asia Karmelitská 16, Praha 1 - Malá Strana

Náš tip: filipínské kari, omáčka satay

 

Francouzské potraviny

Stovky druhů sýrů, husí či kachní játra foie gras, kvalitní maso či nepřekonatelné omáčky. To vše je francouzská kuchyně. Ačkoli její popularita pro domácí vaření dnes kvůli zdánlivé složitosti trochu zaostává třeba za italskými sousedy, francouzská kuchyně je stále základem luxusní evropské gastronomie.

Delmart

Navzdory mezinárodně znějícímu názvu je Delmart česká společnost, kterou založil bývalý šéf české pobočky Marks & Spencer. Je vidět, že se u bývalého zaměstnavatele naučil, jak to chodí, protože Delmart má dnes jednu z nejlepších nabídek prémiových potravin na trhu. Mezi nimi zaujímají významné místo právě ty francouzské.

Zlatý anděl, Nádražní 344/25, Praha 5 - Smíchov

U Makra 123, Čestlice

V Celnici 10, Praha 1 - Nové město

Atrium Flora Vinohradská 2828/151, Praha 2 - Vinohrady

...a mnoho dalších

Makro

Tento velkoobchodní řetezec by si zasloužil čestnou zmínku bezmála u všech národních položek. Dávno pryč jsou časy, kdy se tam jezdilo za levnými nákupy. Dnes klade větší důraz na kvalitu a sezónnost nabízených položek. Vedle standardních surovin do restaurací a večerek tam najdete mnoho a mnoho věcí, které lze použít pro domácí vaření. Za zmínku u francouzské kuchyně stojí zejména originální francouzská zelenina, jakou jinde neseženete, včetně třeba mnoha odrůd brambor. Pokud jste ochotni si trochu připlatit, můžete dokonale napodobit cokoli, co jste jedli ve francouzské restauraci.

Jeremiášova 7, Praha 5-Jinonice

Chlumecká 2424, Praha 9

U Makra 102, Průhonice

Francerie Kolínská 3, Praha 2 - Vinohrady

Sympatický malý krámek nabízející skoro všechno, co koupíte ve francouzském supermarketu. Uzeniny, sýry, čokolády i víno. Stojí za návštěvu.

Spécialités de France Belgická 27, Praha 2 - Vinohrady

Menší, trochu zastrčená prodejna s nepříliš útulným dekorem, ale přijatelným výběrem.

Fransýr Vodičkova 701/34, Praha 1

Prodejna vynikajících sýrů spojená s útulnou vinárnou. Zajděte nakoupit a ještě se osvěžte douškem červeného.

Náš tip: francouzské paštiky, vyzrálé sýry a samozřejmě víno

 

Indické potraviny

Jemné i brutálně pálivé, ale vždy plné koření a nezaměnitelné vůně. To je indické jídlo. Mnoho druhů kari, voňavá rýže basmati, placky naan, sýr paneer i směsi nejroztodivnějších koření. Vše se dnes dá koupit i na několika místech v Praze a to ve skvělé kvalitě a za rozumné ceny. Přinášíme vám prodejny, které jsme osobně navštívili a za které ručíme.

Čapátí Indian Grocery Store

Velmi dobře zásobená prodejna s vynikajícím výběrem rýže, omáček a koření. K tomu můžete přidat indickou přírodní kosmetiku a voňavá mýdla nebo čerstvý sýr paneer, který indický majitel vozí z Německa.

Budečská 35, Praha 2-Vinohrady

Náš tip: kari omáčky, paneer, kosmetika Himalaya

Swagat Indian Grocers

Větší prodejna s rozumnými cenami a trochu jiným výběrem. Stojí za návštěvu.

Koubkova 262/11, Praha 2 - Nové Město

Shalamar Food

Prodejna indických a pákistánských specialit s velkým výběrem koření a výbornými plackami čapátí.

Lipanská 835, Praha 3-Žižkov

Italské potraviny

Italské jídlo miluje snad každý a možná je na to i nějaký zákon. Pokud se ale bavíme o skutečném italském jídle a ne české pizze s klobásou a eidamem třicítkou, tak se bez originálních surovin nepohneme z místa. Ne nadarmo u většiny italských jídel platí, že je potřeba koupit co nejlepší suroviny a nechat je vyniknout. Dnes ale i v Praze koupíte skoro vše, co v milánském nebo římském supermarketu.

Cortelazzi

Tajný tip pro všechny milovníky jídla. Pokud jste tam ještě nebyli, zkrátka musíte. Je to sice kousek za Prahou, ale zase se ocitnete v autentickém italském prostředí, kde vedoucí i prodavačky mluví italsky, z rádia hrají italské chrapláky, sicilské citrony jsou obyčejné ovoce a máslo z Parmy stojí stejně jako to české. Zkrátka tu nakupíte navlas stejně, jako byste se cestou z Dolomit stavili v místním hypermarketu.

Prague West Business Center, Hala C, 252 19 Chrášťany

Wine & Food market

Veterán pražské "italské" scény, smíchovská restaurace a prodejna, kde koupíte velké množství kvalitních surovin, ovšem často za nemalé ceny. Nyní i v Dejvicích.

Strakonická 948, 150 00 Praha 5-Smíchov

Národní obrany 963/29, Praha 6-Bubeneč

Gusto Veneto

Malá, ale příjemná prodejna v srdci Vinohrad.

Varšavská 36, 120 00 Vinohrady

Mozarellart

Mozzarella, burrata, ricotta, scamorza... To jsou všechno sýry, které se tu vyrábí podle italských postupů. Mléko je sice z českých krav a ne z italských bůvolic, ale zato víte, že je vše čerstvé a kvalitní.

Bělehradská 237, 140 00 Praha 4-Nusle

Punto Italia

Opletalova 918/7, Praha 1 - Nové město

Lahůdkářství Sváček

Ráj pro všechny milovníky lahůdek, a to nejen italských. Luxusní vína, skvělé těstoviny a obrovský výběr uzenin a sýrů. K tomu vynikající personál. U Sváčka sice snadno necháte půl výplaty, ale odejdete s úsměvem.

Štefánikova 15/33, Praha 5 - Smíchov

Budějovická 867/62, Praha 4 – Krč

Náš tip: čerstvá pasta, rajčata Mutti, parmiggiano reggiano... Vždyť to znáte.

 

Japonské potraviny

Kdo by nemiloval sushi, hustou nudlovou polévku ramen nebo jinou z japonských delikates. Pokud se do nich pustíte sami, bez špičkových ingrediencí se neobejdete. V Praze ale najdete řadu míst, kde dostanete vše, co potřebujete.

Japa shop

U tohoto obchodu bude asi muset řada z vás překonat své politické předsudky. Majitelem první a stále nejlépe zásobené prodejny japonských potravin totiž není nikdo jiný než šéf politické strany SPD Tomio Okamura. Pokud vám to ale nevadí, nakoupíte zde vše, co na japonskou kuchyni potřebujete.

Verdunská 709/21, Praha 6

Shinfood (K.Shop)

Nevelká, ale velmi dobře zásobená prodejna s japonskými a korejskými specialitami.

Korunní 47/1186, Praha 2 - Vinohrady

Susi.cz

Vynikající výběr japonských specialit a navíc keramiky, rýžovarů a kuchařských knih

Michelská 715, Praha 4- Michle

Ale nezapomínejte, že jednou z nejzásadnějších surovin japonské kuchyně jsou čerstvé ryby. Kde je najdete?

Náš tip: sojové omáčky Kikkoman, mořské řasy, japonská piva Asahi a Suntory

 

Maďarské potraviny

Guláš, paprikáš, rybí polévka halászlé, skvělé paprikové klobásy z prasete mangalica nebo jen poctivá szegedská paprika a těžké červené víno. Maďarská kuchyně ovlivnila i tu českou a k řadě jídel máme blízko. Kdo ale párkrát jedl originální verze maďarských jídel, potvrdí, že v sobě mají ještě něco navíc oproti počeštělým variantám. I kdyby se vám nechtělo vařit, zajděte sem jen pro skvělé uzeniny a pálenku.

Maďarské speciality

Rumunská 22/28, Praha 2 - Vinohrady

Maďarské delikatesy

Vodičkova 699/2, Praha 1

Náš tip: klobása z mangalice, paprika ze Szegedu, paprikový protlak na guláš

 

Mexické potraviny

Ať už máte rádi pravou mexickou kuchyni nebo poameričtělý tex-mex zasypaný cheddarem, patříte k obrovskému množství lidí, kteří si oblíbili jednu z nejpopulárnějších světových kuchyní. Tacos, nachos, burrito, quesadilla, enchiladas a plno jiných specialit ale nejde pořádně udělat bez správných surovin. Mnoho druhů chilli papriček v různých stupních pálivosti, fazole, omáčky či exotičtější suroviny typu nakládaných kaktusů. To vše už koupíte i tady.

Mexicali Mercado

Kovářská 939/4, Praha 9 - Libeň

Náš tip: papričky poblanos, tortilly, mexické džusy

 

Řecké potraviny

Jehněčí, kleftiko, tzatziky z hustého jogurtu nebo skvělé olivy. Řeckou kuchyni si řada z nás spojuje s létem a s dovolenými, ale je zdravá, snadná na přípravu a chutná snad všem, takže není problém si ji připravit i doma.

Olympia

Dobře zásobená malá prodejna v obchodním centru

Obchodní centrum DBK Budějovická

Greek Market

Nevelká prodejna s příjemným bistrem a dětským koutkem

Novodvorská 363, Praha 12

Greek Corner

Velmi dobrý výběr olivových olejů

Francouzská 836, Praha 2 - Vinohrady

Náš tip: olivy, sýr feta z ovčího mléka, krétský olivový olej

 

Skandinávské potraviny

Dokonale vyuzený losos, nakládané ryby, masové kuličky či třeba skvělé nahořklé marmelády ze severských bobulí. To je jen několik málo chutí, které si spojujeme se Skandinávií. Severská kuchyně dnes ale patří k nejvíc trendy na světě a velká řada špičkových šéfkuchařů se pyšní stáženi v dánských či švédských restauracích. Rozhodně tedy stojí zato, abychom ji lépe prozkoumali.

IKEA

Ano, nemohli jsme se tomu vyhnout. Ačkoli síť obřích prodejen nábytku řada z nás považuje především za bludiště plné dizajnových poliček a skříní s nevyslovitelnými názvy či za hlavní důvod rozvodu některých přátel, dají se zde nakoupit i potraviny. Přeskočte rychlojídelnu v prvním patře a vyhněte se stánku s hotdogy a zamiřte rovnou do malého, ale zajímavě zásobeného koutku se švédskými potravinami. Najdete v něm řadu rychlých polotovarů typu masových kuliček či mražených dortů, ale i rybí speciality, vynikající brusinky či přijatelnou čokoládu.

Skandinávská 131/1, Praha - Zličín

Chlumecká 664/10, Praha - Černý most

FÖDA

Výborně zásobená prodejna se švédskými lahůdkami, nově i v centru Prahy. Najdete v ní vše od marmelád a sýrů po rybí konzervy. Otrlí gurmeti a lidé se smyslem pro kanadské žertíky se mohou stavit i pro konzervu se Surströmmingem, tedy kvašenými sledi.

Vodičkova 20, Praha 1

Bělohorská 221/113, Praha 6 - Břevnov

Rychnovská 124, Praha 9 - Letňany

Náš tip: kaviárová pasta, uzený losos

 

Thajské a vietnamské potraviny

Tuto kapitolu trochu ošidíme. Ne, že bychom neměli rádi thajské nebo vietnamské speciality, vždyť kdo by nemiloval pad thai, lepivou rýži s mangem nebo vietnamské nudlové polévky pho. Je to jednak proto, že řada surovin je pro obě kuchyně společná a najdete je v jedné prodejně a pak také proto, že slušně zásobené vietnamské večerky dnes najdeme praktcky v každé pražské čtvrti, každý z nás tak má své oblíbené. Přesto si ale dovolíme pár tipů.

Thai;s Asian Food Shop

Francouzská 66, Praha 2 - Vinohrady

U modrého slona

M. Horákové 817/48, Praha 7 - Holešovice (Letná)

Tržnice SAPA

Libušská 319/126, Praha 4 - Libuš

Ano, muselo to přijít. Pokud to myslíte s kuchyní východní Asie vážně a nejezdíte sem, rozhodně to zkuste. Tak čerstvou zeleninu a bylinky, domácí tofu a výběr asijských omáček jinde nenajdete. Dávat tipy na konkrétní místa je trochu přebytečné, obchůdky nemají popisná čísla a stejně byste je hledali marně, musíte si je tedy projít sami. Pouze dva tipy: až vás omrzí malé prodejny, zavítejte i do prodejny Tamda Foods, což je jakási vietnamská obdoba Makra. A nejlepší ovoce a zeleninu má paní úplně vzadu vedle korejské prodejny. (My vám říkali, že to budete muset stejně objevit sami.)

Náš tip: thajská bazalka a jiné byliny, čerstvé chili a vlastně úplně všechno

 

Na kterou zajímavou národní kuchyni jsme zapomněli? A jaký je váš oblíbený zahraniční obchod? Napište nám do komentářů!

commentkomentáře
wendy
21.02.2020 08:51
wendy
20.02 09:20
Ruskou.

Nikola
05.03.2020 09:26
Nikola
20.02 09:20
Posílám super tip na věci z Řecka - Greek Market na Novodvorská 33, 142 00 Praha 12-Kamýk

22.02.2020 11:23
Aida Muhovic
20.02 09:20
Dobrý den,velmi si vážím a dekujem ze jste objevil můj obchudek. A dal ho do seznamu. Ale tam to vypadá jak ze bych patřila do bulharských obchodu. Pravda i Bulhary jsou Balkán.Mela bych velkou radost pokud by bylo možné dopsat a upravit ze minimarket Aida je specializovaný na produkty z celé bývalé Jugoslávie. Najdete zde burek a čevabčiči a kajmak z Bosny. Mléčné produkty z Srpska. Dobré vino a ajvar z Makedonie. Z Chorvatska Jamnicu ,ze Slovinska argeta paštiku a cocktu atd. Dekuji za pochopení a srdečně zdraví Aida Muhovic

přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose