up_icon

Téma

facebook twitter mail

Nemůžete se zúčastnit akce, na kterou máte vstupenky? Nabídněte je na Teeckitu

07.05.2019 / AUTOR: Kateřina Horáková

Nenechte je propadnout. Prodejte své lístky bezpečně na Teeckitu.

O tom, že černý trh se vstupenkami na kulturní a sportovní akce pořádané v České republice existuje, není pochyb. Mnoho lidí se tak bojí nakupovat vstupenky na akce mimo standardní distribuční sítě, protože jim často hrozí, že vstupenky budou předražené, nebo dokonce neplatné. Jenže ne všude naletíte. Na českém trhu existuje platforma Teeckit, která se zaměřuje na spojení prodávajících a kupujících, a kde lístky můžete bez obav prodat i koupit.

Na co si dát pozor

Černý trh se vstupenkami není problém, který by se týkal pouze České republiky. Jedná se o celosvětový fenomén, který trápí pořadatele kulturních či sportovních akcí na celém světě. U nás si v poslední době zasloužil pozornost hlavně server Viagogo. Veřejnost často netuší, že se nejedná se o standardní distribuční síť, ale o server překupnický. Fanoušci kapel tady seženou lístky na dávno vyprodaný koncert. Přes Viagogo se také často prodávají neplatné lístky. Respektive jednu platnou vstupenku prodá překupník několika zákazníkům a na akci se dostane pouze ten, kdo dorazí první.

Podobnou zkušenost má i Jan Mikulecký (34) z Prahy. „Po zakoupení lístku na koncert, kdy už mi samotná cena byla divná (původní cena byla 1450 Kč a na Viagogo 5450 Kč), jsem začal sledovat diskuze okolo této společnosti. Většina lidí psala víceméně špatné zkušenosti, které se týkaly hlavně toho, že jejich lístek byl prodaný vícekrát a že se nedomohli navrácení peněz. Věřil jsem, že se mi to nestane, ale opak byl pravdou. Když jsem přišel do O2 areny a chtěl projít dovnitř, bylo mi sděleno, že už jsem vevnitř, což mě dost překvapilo, když jsem stál před vchodem. Chvilku jsem se tam s obsluhou turniketu bavil, ale brzy jsem pochopil, že mám prostě smůlu a že nejsem jediný, kdo takto naletěl.“

S překupníky bojují i pražská divadla

Do boje proti překupníkům vstupenek se v posledních dnech dalo i Dejvické divadlo. To se díky velké popularitě svých představení a zároveň nízké kapacitě hlediště potýká s převisem poptávky nad nabídkou dlouhodobě, což nahrává překupníkům. Ti jsou ochotni vystát si frontu nebo si ohlídat online předprodej a potom vstupenku nabízí předraženou. I Dejvické divadlo se tedy rozhodlo upravit pravidla pro prodej vstupenek. „Při koupi vstupenek v pokladně divadla bude divák informován, že nejsou určeny k dalšímu prodeji a nesmí být dále nabízeny za účelem osobního obohacení. Tato informace je uvedena i na rubové straně vstupenky a je navíc součástí návštěvního řádu Dejvického divadla,“ stojí ve vyjádření na webových stránkách divadla podepsaném ředitelkou Evou Měřičkovou.

Další zkušenost s překupnictvím má například i pražské divadlo Kalich. „Když se podíváte na Viagogo, tak je tam divadlo Kalich prezentováno jako divadlo v Novém Městě na Moravě. Nabízí nás zhruba měsíc a za předražené ceny. Zatím do toho nebudeme šťourat, ale jakmile by se objevily nějaké problémy, například s prodejem neplatných vstupenek, začneme to řešit,“ říká obchodní ředitel divadla Radim Vaněk.

Jde prodat i koupit vstupenku bezpečně?

Na základně špatných zkušeností s překupníky má spousta lidí strach kupovat vstupenky mimo standardní distribuční sítě. Nabízí se tedy otázka, zda-li je vůbec na nějakém serveru možno pořídit vstupenku tak, aby nebyla předražená, nebo dokonce neplatná. A dále, kde a jak udat vstupenku na akci, které se z jakéhokoli důvodu nemůžu zúčastnit. Variant se tu nabízí hned několik. Vstupenku necháte propadnout s tím, že přijdete i o peníze nebo se zeptáte někoho z přátel, zda ji nechce. Další možností je, že se ji pokusíte prodat v diskuzi u konkrétní události na Facebooku. Jenže pak nastává ona ošidná situace, jak si vstupenku předat. Pokud totiž lístek zájemci pošlete, nezbývá vám nic jiného, než doufat, že vám přijdou peníze nebo obráceně – pokud on pošle peníze, tak může jen doufat, že dostane vstupenku.

Zachraňte vaše vstupenky od propadnutí na Teeckit.cz

Všechny tyhle starosti vám odpadnou díky jedinečné platformě Teeckit. Ta se zaměřuje na spojení prodávajících a kupujících, kteří si své vstupenky na danou událost již koupili, ale z nejrůznějších důvodů jít nemohou. Nejedná se o cenotvůrce vstupenek, ale pouze o infrastrukturu pro kupující. Vybrat si u nich můžete z jedinečné nabídky kulturních, sportovních a dalších událostí.

Cena za lístky

Cenu lístku si tu určují prodejci a může kolísat v závislosti na popularitě a časovém hledisku události. Podle statistik Teeckitu je ale asi 60 % nabízených vstupenek v pořizovací ceně, nebo dokonce nižší. Samotná platforma Teeckit si účtuje poplatek, o který je navýšena cena vstupenky. Tento poplatek je strhnut z platby. Jedná se o marži 15 %, která je otevřeně komunikovaná a platforma jím pokrývá náklady na svůj provoz.

Jak to funguje?

V případě, že máte vstupenky na akci, které se nemůžete zúčastnit, nabídnete je na Teeckit.cz. Člověk, který o ně má zájem, je koupí a zaplatí je kartou. V ten moment přijde prodávajícímu SMS zpráva a e-mail, aby potvrdil dostupnost vstupenek. Proč? Mohlo by se totiž stát, že ten, kdo lístky nabízí, už je mezitím prodal někomu jinému, takže už by nebyly aktuální, a peníze by se tak zbytečně strhly a posílaly zpět. Pokud prodávající potvrdí, že vstupenky jsou k dispozici, pokračuje se dál. Pokud je dostupnost vstupenek zamítnuta, automaticky se zájemci o vstupenku vrací peníze. Pokud je dostupnost potvrzená, Teeckit pošle SMS kupujícímu a pak je propojí skrze chat, v rámci kterého se můžou domluvit, jak si vstupenku předají. Za normálních okolností dává Teeckit na potvrzení dva dny. Pokud se jedná o událost, která se koná následující den, máte na potvrzení dvě hodiny, aby se předešlo nepříjemnostem.

Pojistka proti nepoctivým prodejcům

Jednou z největších výhod Teeckitu je, že si vytvořilo pojistku proti nepoctivým prodejcům. Vyplácení peněz totiž neprobíhá ihned, ale až pět dní po proběhnutí události. Tedy pokud by se stalo, že by člověk přišel na koncert a nedostal by se na něj, protože se jednalo o falešnou vstupenku, prodávajícímu se nevyplatí a peníze se vrátí zájemci.

A možná i díky této pojistce, která poskytuje ochranu před nepoctivými prodejci, narůstá neuvěřitelně rychle počet uživatelů Teeckit.cz. Zkuste to i vy! Pokud víte, že se nemůže nějaké akce zúčastnit, nenechte svoje vstupenky propadnout a udělejte jimi radost třeba někomu jinému!

 

Teeckit.cz

 

   Fotografie: Teeckit.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose