up_icon

Události

facebook twitter mail

Signal Festival už odtajnil první ze svých instalací

21.05.2019 / AUTOR: Stanislav Hampl

Mladí architekti vyhráli v otevřené výzvě.

Dvojice mladých architektů Petr Vacek a Adam Cigler vyhrála v otevřené výzvě se svým návrhem objektu pod názvem Reflexis. Jejich instalace se tak stane součástí již 7. ročníku Signal Festivalu, který se tento rok uskuteční 10.–13. října v Praze.

Absolventi liberecké fakulty umění architektury ve svém díle zhmotnili jak společné nadšení pro vědu a pokročilé technologie, tak i hlavní téma nadcházejícího Signal Festivalu, kterým bude revoluce a její formy. Objekt je složený z pohyblivých zrcadel, která odráží proměňující se okolní prostředí. Vybíralo se z 19 projektů, u kterých se hodnotila kvalita, nápad, originalita a technické zpracování. Důležitý byl také myšlenkový obsah díla, který měl v roce třicátého výročí od politických změn v České republice reagovat na téma celého festivalu.

Letošní již třetí ročník otevřené výzvy vynikal velmi kvalitními projekty a velkou konkurencí. „Zpracování i samotné umělecké koncepce některých přihlášek byly natolik kvalitní, že se směle mohou rovnat i projektům některých renomovaných zahraničních umělců. Vítězem se stal návrh instalace Reflexis od autorského dua Petr Vacek a Adam Cigler, který svou rozpracovaností o úroveň převýšil všechny ostatní přihlášené projekty. Z obsahového hlediska nás instalace zaujala využitou technologií a interakcí nejen s okolím, do kterého bude umístěna, ale i možnou interaktivitou s návštěvníky festivalu,“ vysvětluje Matěj Vlašánek, vedoucí programu Signal Festivalu.

Objekt je složený z pohyblivých zrcadel, která odráží proměňující se okolní prostředí. Důležitý byl také myšlenkový obsah díla, který měl v roce třicátého výročí od politických změn v České republice reagovat na téma celého festivalu – revoluce a její formy.

Petr Vacek s Adamem Ciglerem se ve své tvorbě zabývají propojením pokročilých technologií a tvůrčího uměleckého procesu. Projekt s názvem Reflexis vytvořený pro Signal Festival 2019 je složený z pohyblivých zrcadel. Ta s pomocí světla, které do uměleckého díla vstupuje v podobě odrazů, vytváří dynamickou vlnící se plochu a vtahuje do ní i samotného návštěvníka. Instalace zprostředkovává most mezi jedincem, společností a reflexí jejich vzájemných vazeb, ať už současných, historických či budoucích.

 

   Fotografie: Archiv festivalu

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose