up_icon

Téma

facebook twitter mail

Pokuta 50 euro za ponožky v sandálech? Tady je pět nejčastějších módních přešlapů

03.07.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Příliš těsné šortky či nepadnoucí bikiny. Jakého módního pekla byste se měli vyvarovat?

Móda se mění téměř každý týden a pryč jsou doby, kdy modní kolekce kopírovaly čtyři roční období. Některé věci se ale v tomto oboru nemění. Je třeba se vyvarovat modních faux-pas. Podívejte se na pět nejčastějším přešlapů, na které v ulicích rozpáleného hlavního města snadno narazíte. Anebo na koupalištích. A přimlouváme se, pokud je to jen trochu možné, vyvarujte se podobného módního pekla.

Příliš těsné džínové šortky

Krejčí Jacob Davis a obchodník Levi Strauss by se asi nestačili divit, kam se posunul jejich patent na montérky pro zlatokopy. Džíny coby původně pracovní oděv se postupně proměnily v oděvní fenomén. Po druhé světové válce byly symbolem rebelie a následovalo jejich postupné zkracování a oblíbené džínové šortky byly rázem na světě. Staly se doslova hitem. Je to jistota, kterou nic nezkazíte. Zvolíte-li ovšem správnou velikost. Vypasené skorokalhotky z džínoviny sice modelkám ve videoklipech sluší, ale nejste-li Beyoncé v klipu Crazy In Love, zvolte o dvě čísla větší velikost. Anebo to zkuste v hezké sukni. In jsou i kraťasové sukně.

Ponožky v sandálech

Šest evropských států zakázalo na svém území kombinaci otevřené obuvi a ponožek. Zatímco v Chorvatsku, Španělsku a Řecku se jedná pouze o přestupek, například ve Francii nebo Itálii jsou ponožky v sandálech trestný čin. Tento článek vyšel loni a při pohledu na datum publikování zjistíte, že se nejedná o prvního dubna. „Česká ambasáda v Paříži hlásí již přes sto trestně stíhaných Čechů. Více než šedesát z nich je stíháno vazebně. To Řekové nejsou tak přísní. Pokud je turista přistižen na pláži či ve městě s ponožkami v sandálech, policie to mnohdy řeší jen domluvou a zabavením ponožek. Přinejhorším dostanete pokutu padesát euro,” píše se v textu s názvem Češi jsou na dovolené u moře v ohrožení. Autorem je Dominik Landsman, autor knihy Deníček moderního fotra. Jistě jste tedy pochopili, že byť ne o aprílový, tak o žert se skutečně jedná. Dominik ve své glose vtipně paroduje velké a pro mnohé citlivé téma ponožek v sandálech. Je to zlozvyk a mohou se ho beztrestně dopouštět pouze děti. Situace je vážná, případů je stále velmi mnoho a je třeba s tím něco dělat. Z tatínků totiž tyto zvyky přechází na syny a tak to postupuje stále dál. Zastavme tento fenomén.

Nepadnoucí bikiny

Svléknout se do plavek bývá pro většinu žen noční můrou a plážová móda se tudíž stává citlivým tématem. Stále se však najde dost žen, které neváhají nasoukat své štědré proporce do titěrných bikin. Přitom lepší příklad toho, kdy méně rozhodně neznamená více, určitě nenajdete.

Módní trendy se ovšem nevyhýbají ani plážové módě a tak dnes už není problém pořídit dvojdílné plavky na jakoukoli postavu. Díky rafinovanosti střihu lze zdůraznit přednosti a naopak skrýt nedostatky. „Ženy s postavou typu hruška mají výrazně široké pozadí a drobnější horní polovinu těla. Zde platí zcela opačná pravidla než u jablek. Spodní díl plavek si pořiďte tmavý, bez výrazného potisku a vrchní díl naopak bohatě vzorovaný. Díky tomu přitáhnete pozornost na štíhlejší část těla. Zapomeňte na bokové kalhotky a šortky, volte raději klasické střihy s vykrojenými nohavičkami,” dočítám se například na jednom serveru pro ženy. Jinými slovy: pro každou postavu existují parádní modely na pláž. Nebojte se ani jednodílných plavek, jsou trendy, slušivé a postavě velmi lichotící.

Batoh k sukni? Ano, ale…

Vyměňte batoh za kabelku. Osvěžíte svůj šatník. A poberete mnohem víc věcí, aniž si budete ničit záda. Ale pozor. Batohy jsou sice trendy, ale ne každý je ten pravý. K šatů, sukním či do města zvolte elegantní batůžek a určitě zapomeňte na outdoorové batohy. Frčí všechny styly i barvy. Žlutá kůže, pastelové plátno nebo květinový potisk. Nosí se semišové, extravagantní, s třásněmi. Módní jsou zvířecí motivy, velké nápisy či nášivky. A nemusíte za něj utratit balík, rozhodně ne tolik,co v některých obchodech za outdoorovou bagáž.

Dobrý den, podprsenka ven

Je vykukující podprsenka půvabná, sexy nebo neestetická a vulgární? Terčem zájmu podprsenkového tématu se kdysi stala i Petra Paroubková, manželka někdejšího premiéra a šéfa ČSSD. Když doprovázela svého muže Jiřího Paroubka při přednášce na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, z rozepnuté košile jí odvážně vykukovala ostře červená podprsenka. A hned bylo o mediální zájem postaráno. Tehdy se jí v jedné diskuzi zastal titán společenské etikety Ladislav Špaček s tím, že šlo o akci na univerzitní půdě mezi mladými, takže v tom problém nevidí. A problém prý není ani podprsenka vykukující pod sakem. Jenže šaty jsou něco jiného. Je-li pro vás absolutně nemyslitelné, nosit oblečení bez podprsenky, zvolte šaty se širšími ramínky. Anebo noste bandeau podprsenku. Ani ten nejtrendovější kousek šatů, který vám nepadne anebo ho bude hyzdit podivně vykukující podprsenka, nebude vypadat dobře. Stačí přitom málo a povedený outfit je rázem na světě.

 

Fotografie: unsplash.com, pxhere.com

commentkomentáře
Přestat odpovídat
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Pravidla komentování

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose