up_icon

Lidé

facebook twitter mail

Po vlastní ose: COCO VAN – boho království v centru města

25.05.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Utečte od městského shonu do oázy klidu COCO VANU.

Až příště půjdete přes most mezi Národním divadlem a Újezdem, utečte davům na Střelecký ostrov. Ano, dlouhou dobu to bylo poměrně divné místo, pak to zas vypadalo jako sterilní nic, ale teď má konečně něco, za čím stojí jet přes celou Prahu (možná i republiku). Oáza klidu, kde si chvílemi budete připadat jak na dovolené na Bali, chvílemi jak v nějaké francouzské vesničce. Mluvíme o COCO VAN by Coffee Corner, za kterým stojí dva neskuteční sympaťáci Baronka a David. 

Jak se stane, že si herečka a muzikant založí pojízdnou kavárnu?

B: David dříve provozoval CAMP ZIZKOV PRAGUE, kam jsem ráda chodila, ale vždy mi tu chyběla možnost dát si dobrý kafe. A tak mi David nabídl, abych se tedy postarala o kávu, a tak vznikl COFFEE CORNER. Bohužel jsme v roce 2016 museli jak kavárnu, tak kemp opustit, protože nám radnice neprodloužila smlouvy. 

A pak tedy vznikl COCO VAN?

V podstatě ano. Byli jsme z toho všeho dost znechucení. Na Žižkově jsme nechali spoustu energie i nápadů, ale bylo nám jasné, že chceme pokračovat. Na kamennou kavárnu nebyly prostředky, a tak jsme se rozhodli pro pojízdou variantu. Začli jsme hledat vany, až jsme našli tenhle a jeli jsme pro něj až do Nizozemí. Je to původní model Constructam Coral z roku 1969.  Byl v dokonalém stavu, ale nám bylo jasné, že prakticky celý vnitřek bude muset pryč, abychom tam mohli udělat zázemí kavárny. To jsme tomu pánovi raději zatajili. Byl to velký nadšenec do vanů a možná by nám ho tenkrát ani neprodal.

Naše myšlenka rezonuje s legendou o plujících kokosech, které se díky mořským proudům nečekaně rozmnožily do téměř všech míst na planetě zemi

A co ten název? Má to vůbec něco společného s kokosy?

B: Naše myšlenka rezonuje s legendou o plujících kokosech, které se díky mořským proudům nečekaně rozmnožily do téměř všech míst na planetě zemi, a proto si přejeme, aby i náš karavánek byl jako ten kokos, který pluje z akce do akce a přináší všem radost, hojnost a nezapomenutelný zážitek. 

Když jsem se nad tím zamyslela hlouběji, došlo mi že slovo COCO odkazuje na žižkovskou kavárnu COffee COrner a zároveň i na název modelu toho karavanu – COnstructam COral. Celé je to tak hezky propojené a to je dobře.

Tady na Střeleckém ostrově ale nejste moc dlouho...

B: Vůbec ne, je to asi měsíc. Na začátku jsme byli opravdu nomádi a s vanem jsme jezdili po různých akcích, food marketech a festivalech. Bylo to hodně náročné jak fyzicky, tak psychicky. Ráno v 5 člověk vyjel, po půlnoci jsme se vraceli a kolikrát se nám nezaplatily ani náklady. Až mi najednou volala kamarádka, produkční z Malostranské besedy, že by pro mě měla návrh. 

D: Malostranská beseda má totiž Střelák na starosti. Všechno, co se tu děje, jde přes ně. No a oni nám nabídli, abychom náš COCO VAN zaparkovali právě tady.

B: Hlavně nám zařídili veškerá razítka, povolení atd. To by bylo asi nad naše síly. Takže se domluvil ponton, nalodili jsme náš karavánek a jsme tady.

Když se podívám kolem, je tu spousta věci. Jak to děláte večer, to je tu necháte?

Ano, tady je to naštěstí hlídané 24/7. S hllídači máme dobré vztahy, jen jim občas řekneme, aby nakoukli do teepee, jestli tam třeba někdo nespí nebo nedělá nepořádek. Jinak tady vše zůstane přes noc.

Chystáte na léto nějaké akce?

Jasně! Kromě hudebních večerů, které si u nás můžete užívat už teď, chystáme i blešáky nebo lekce jógy. V současné době se nám vyrábí 2 z proutí pletené chill zony. Budou variabilní a dle potřeby se s nimi bude moct hýbat. Máme už také wifi, takže si u nás můžete prakticky zřídit letní kancelář.

No a co v zimě? Repektive, jak dlouho plánujete být na Střeláku?

Vídíme to tak do konce září. Pak se z nás asi opět stanou kočovníci a budeme objíždět indoor akce. Letní limonády vyměníme za svařáky, medovinu a čaje a budeme rozdávat radost a klid v hektických předvánočních časech třeba na některém z marketů, na Designbloku a tak.

V této úžasné oáze si můžete dát výbornou kávu z brněnské pražírny, ale i limonády, zmrzlinu a sladké mňamky, které napekla Sugar MaMa právě ve spolupráci s COCO VAN. Vše domácí a s láskou připravené. Jednorázové kelímky a misky jsou​​​​​​​ z recyklovatelných materiálů. Navíc, když si přinesete vlastní hrnek, dostanete na kafe 10% slevu. Do budoucna se plánují i COCO VAN plecháčky a pak bude i jedno kafe zdarma. Všichni jsou tu milí a vy se budete cítit jak na dovolené. Asi víte, že nejsme žádní ezo maniaci. Ale tohle místo má opravdu neskutečně silné, pozitivní vibrace. 

COCO VAN by Coffee Corner
Střelecký ostrov
Otevírací doba 
Pondělí - Neděle    09:00 - 22:00

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová

commentkomentáře
favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose