up_icon

Události

facebook twitter mail

Plány na úterý: Poznejte surfovou etiketu

19.02.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Nebo se vydejte na přednášku o středověkých mýtech o jaru.

Jednorožci jsou čím dál tím víc oblíbení. Ale věděli jste, že svoji nezastupitelnou roli měli už ve středověkých mýtech? Pokud byste se chtěli dozvědet víc, rozhodně neprošvihněte dnešní přednášku v Městské knihovně. Už minulý týden jsme vás informovali o sérii přednášek o surfingu. Dnes se koná v pořadí druhá. Takže plány na dnešek jsou jasné.

PRAHA POČASÍ DNES

Slevy na džíny v Orsay

Shánět džíny bývá většinou velké utrpení. Najít správnou barvu, střih, o velikosti ani nemluvě. Je fajn si to utrpení trochu zpříjemnit. A 250 Kč do kapsy se vžycky hodí. Můžete si po nákupu dát dort nebo panáka.

Pražská serfová přednáška - Pravidla a etiketa

Pražskej serfovej klub si vás dovoluje pozvat na druhou ze série šesti přednášek o surfingu. Surfování, jako každý jiný sport, má svoje pravidla. S narůstající popularitou surfingu a s tím souvisejícím větším počtem lidí ve vodě, je jejich dodržování ještě důležitější než kdy dřív. Kromě naprostých základů se podíváte i na složitější pravidla a situace a na závěr se dotknete i tématu lokalismu, které pak můžete rozebrat u piva. Takže ať už jste začátečníci, nebo ostřílení surfaři,  nebuďte kook a doražte.

Kdy: 19:00

Kde: Freeride.cz Cafe Bar

 

Symboly, obrazy a mýty jako archetypy poznání

Středověký obraz „Dámy s bílým jednorožcem“ má skrytou souvislost s jarními mystérii starověku. Z této doby se dochovala egyptská, řecká a syrská milostná poezie, oslavující krásu a plodnost Bohyně, a do Bible byla z tohoto okruhu textů vložena „Píseň Písní“, která je připisovaná králi Šalomounovi. Jednorožec se v křesťanství stal symbolem Krista pronásledovaného lovci.

Kdy: 17:00 

Kde: Kultura v Městské knihovně v Praze

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: unsplash

 

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose