up_icon

Události

facebook twitter mail

Plány na pondělí: Kaffeeklatsch v La Fabrika nebo tanec v Roxy

28.01.2018 / AUTOR: Veronika Foltová

Kaffeeklatsch neboli klevetění u kávy je divadelní představení, které rozhodně stojí za vidění.

Která z nás by nemilovala sednout si kamarádkou ke kafi a probrat všechno důležité. Začátkem 19. století však ženy do kaváren nesměly, a tak se scházely doma a muži tyto jejich sedánky začaly nazývat Kaffeeklatsch. Stejně tak se jmenuje divadelní představení v La Fabrika.  A dáme ruku do ohně za to, že bude super. 

Vemte to v pondělí na pohodu. Vlasy stáhněte do drdolu a outfit oživte třeba tyrkysouvou. Ať to v těch ulicích neni jen nuda a šeď.

Slevy v Petit Bateau

Udělejte radost svým ratolestem. V Petit Bateau pořídíte skvělé kousky z prvotřídních materiálů. Tuhle značku neznáte? Tak my vám o ní něco povíme.

Petit Bateau vděčí za své jméno dětské říkance: „Maminko, jestlipak mají malé lodičky, které chodí po vodě, nožičky?“. Tato písnička proletěla časem i mnoha generacemi.

V roce 1918 se Etienne Valton, syn Pierra Valtona, zakladatele firmy Petit Bateau, inspiroval touto dětskou říkankou a rozhodl se, že dlouhým dětským podvlékačkám, které se tehdy nosily, se ustřihnou nohavice. Tak přišly na svět slavné bavlněné spodní dětské kalhotky. 

Free Mondays

https://www.slevomat.cz/akce/1217986-spa-wellness-pobyt-v-harrachove-s-polopenzi

Pokud jste příznivci energického house a progressive house, tak vám set Michaela C sedne určitě do noty! Navíc je vstup zadarmo a pokud máte třeba v úterý volno, můžete si užít tancovačku až do ranních hodin. A jestli volno nemáte, stavte se alespoň na chvilku. Vytancujete nepříjemné pocity, že už je zase pondělí! :)

Michael C patří mezi nejúspěšnější progressive house DJs a producenty ve střední Evropě. Originální dynamický zvuk, kombinace neotřelých postupů, překvapivý výběr skladeb, světová produkce a spontánní uvolněná komunikace s publikem. A

Kdy: 22:00

Kde: Roxy Prague

 

Holektiv: Kaffeeklatsch

Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou.

*Pojem Kaffeeklatsch, neboli klevetění u kávy, pochází z období 1.pol. 19.stol. V této době nemohly ženy navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly střídavě scházet ve svých domácnostech, kde popíjely kávu a povídaly si. Muži poté tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch.

Kdy: 19:30 

Kde: La Fabrika

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Petit Beau, Roxy, La Fabrika

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose