up_icon

Místa

facebook twitter mail

Na výjimečné pivo pod širák

20.06.2019 / AUTOR: Stanislav Hampl

Kde si v Praze dáte řemeslné pivo a můžete si užívat hvězdnou oblohu nad hlavou?

Minulý rok jsme vám přinesli několik tipů na to, kam vyrazit na pivní zahrádku a šlo hlavně o pivní klasiky. Nyní jsme se ale zaměřili spíše na místa, kde můžete ochutnat řemeslná piva, která běžně jen tak nepotkáte.

BlackDog Cantina Praha

BlackDog Cantina je náš horký favorit hlavně z toho důvodu, že zde dostanete jedny z nejlepších burgerů v Praze (já osobně už jsem myslel, že jsem všechny burgery v životě snědl, ale tady mne přesvědčili o opaku), výborné BBQ laskominy, příjemné dezerty, ale hlavně si kousek od rušné křižovatky můžete dát skvělé pivo z minipivovaru. Svatou trojici, kterou tvoří Plzeň, Birell a Volba sládků doplňuje rotující pípa. My měli štěstí na skvělou IPU od pivovaru Muflon.

Kde: Gorazdova 357/1, Praha 2

Otevírací doba: Po–So 11:00–24:00, Ne 11:00–22:00

Pivovar Národní

Přímo na Národní třídě se usídlil pivovar s překrásnou zahrádkou, která přímo sousedí s budovou Nové scény Národního divadla. Přestože cedule zvenku pivovaru vyzývají k návštěvě zahrádky, tak vás její velikost a klid až překvapí. Na čepu mají několik piv ze své vlastní produkce, servírují příjemné obědové menu. My si k němu dali místní Letní Ale za krásných 55 Kč.

Kde: Národní 8, Praha 1

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:30

Roesel beer & cake

Roesel beer & cake je koncept mému srdci blízký už od začátku. Prvotřídní výběrová káva, lahodné polévky, malé sendviče a dezerty, ale hlavně piva z malých pivovarů jako např. Clock. Nejedná se o klasickou pivní zahrádku, ale spíš o utajený dvoreček, kde můžete s přáteli strávit velmi příjemný čas rozprostírající se mezi dopoledním cappuccinem, polední polévkou, odpoledním espressem s tonicem a zakončený řemeslným pivem. Není tu nádherně? A to vše jen kousek od hlavního turistického tahu směřujícího na Karlův most.

Kde: Mostecká 45/20, Praha 1

Otevírací doba: Po–Ne 10:00–22:00

U Zavěšenýho kafe

Literární kavárna U Zavěšenýho kafe na vás dýchne závanem historie. Moc se tady toho za posledních 25 let nezměnilo, ale koho to štve? Několikrát už měla kavárna na mále, ale i přesto si tu dnes můžete sednout a pozorovat Prahu jako na dlani z jedné z nejhezčích zahrádek. Do kávy bychom se zde ale úplně nepouštěli a z piva určitě doporučujeme ochutnat místní Black Nová Paka (0,5 l za 45 Kč), sladší a plné pivo, které smetanově podkreslí místní výhledy.

Kde: Loretánská 179/13, 118 00 Praha 1-Hradčany

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–24:00

Strahovský pivovar

Pokud máte chuť na větší výběr piva vařeného přímo v pivovaru, tak se nebojte vystoupat o trochu výš ke Strahovskému klášteru. Kromě toho, že si můžete prohlédnout jednu z významných památek české historie, tak můžete navštívit i místní pivovarskou restauraci, které často praská ve švech, protože nabízí průnik dobré české kuchyně a řemeslných piv typu ležák.

Kde: Strahovské nádvoří 301/10, Hradčany, 118 00 Praha 1-Hradčany

Otevírací doba: Po–Ne 10:00–22:00

Dva Kohouti

Karlín tímto podnikem ožil a rozkvetl. Pivovar a výčep Dva kohouti v létě nabízí dvorek se zahrádkou, kde si můžete sednout a dát si jedno z piv, které je zrovna na čepu, ať už jejich Místní ležák, speciál od Matušky, nebo někoho z hostů. Není problém si sem přinést jídlo odjinud ať už z Lokálu, nebo Grils. Ačkoli jste hned vedle parkoviště, rušné silnice a nových kancelářských budov, tak osvěžení, které místo přináší, je nezaplacení. Více zde.

Kde: Sokolovská 81/55, Praha 8

Otevírací doba: Po–Pá 16:00–2:00, So 12:00–2:00, Ne 12:00–22:00

Beers and Cheers

Nově otevřený koncept restaurace, která nabízí skvělá lahvová piva z malých pivovarů spojené s komfort foodem vysoké kvality. Můžete si zde dát točenou Plzeň, anebo speciál z lahve, zahrádka je sice přímo na rušné ulici, ale to, že si můžete sednout, dát si boží chilli cheese dog a studené pivo, a přitom se zájmem pozorovat přeplněné křižující tramvaje, je nejvíc. Podrobná reportáž zde.

Kde: Myslíkova 1698/18, Praha 2

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:00

Kavárna Čekárna

Z ulice jen těžko poznáte, že tento podnik skrývá nádhernou zahrádku ve vnitrobloku, kde zapomenete na všechny chmury a můžete se jen kochat hradbami, které sem vedou až z Vyšehradu. V nabídce mají výběrovou kávu, skvělé dezerty, menší slanosti. To nejdůležitější ale je, že zde mají výborné čerstvě navařené ležáky z pivovaru Moucha v Braníku, které čepují za lidových 45 Kč. Skočte sem na jedno lokální, buďte patrioti a ekologové, protože za minimalizaci škodlivých zplodin způsobených automobilovou dopravou by vás pochválila i Greta Thunberg.

Kde: Vratislavova 30/8, Praha 2

Otevírací doba: Po–Pá 8:00–22:00, So 10:00–20:00, Ne 13:00–20:00

Kuchyň

Restaurace patřící pod křídla sítě Ambiente sice nemá ve své nabídce žádné řemeslné pivo, ale naleznete tu plzeňské čepované v kvalitě a formě, kterou známe z Lokálu. Kromě originálního konceptu stolování, mají prostě jednu z nejskvostnějších pivních zahrádek, které se v současnosti v Praze nachází, a tak je nelze přehlédnout. Zajděte do Kuchyně na jídlo, nebo třeba jen na Plzeň a kochejte se jedním z nejkrásnějších výhledů na naši stověžatou matičku.

Kde: Hradčanské nám. 186/1, Praha 1

Otevírací doba: Po–Ne 11:30–22:30

 

Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz, Facebook

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose