up_icon

Inspirace

facebook twitter mail

11 nejzajímavějších pivních zahrádek v Praze

10.04.2018 / AUTOR: Marie Václavová

...když už je konečně hezky.

AKTUALIZACE – Zdá se, že až na občasné výjimky nepršelo snad půl roku, a proto vám přinášíme rozšířený výběr našich tipů na pivní zahrádky. Takže když se vám nechce z práce domů, tak si ještě za západu slunce můžete dát to legendární „jedno“ s přáteli. Sepsali jsme seznam těch nejzajímavějších, protože největší a nejznámější zahrádky třeba automaticky nemusí patřit mezi ty nejlepší. Letnou nebo Riegrovy sady zná totiž každý, a jakmile se udělá jen trochu hezky, není tam k hnutí. A neni nic parádnějšího, než hledat nové kouty hlavního města.

U Sadu

Legendární hospoda na tzv. Škroupáku na pomezí Vinohrad a Žižkova, vyhlášená svojí téměř nonstop otevřenou kuchyní nezdravých jídel v trojobalu. Ale především nepřeberným množstvím druhů piv. Doporučujeme otestovat jejich vlastnoručně vyráběné pivo Sádek ze stejnojmenného pivovaru.

Kde: Škroupovo nám. 1282/5, 130 00 Praha 3 – Žižkov

Pod lipami

V jedné z nejkrásnějších ulic Prahy vůbec – Čechově je hned z kraje malá nenápadná kavárna – Pod lipami. Schovaná za nízkými keři, avšak s prostornou a velmi příjemnou zahrádkou. Podnik funguje spíše jako kavárna či bistro, ale rozhodně doporučujeme Vinohradskou jedenáctku.

Kde: Čechova 1, 170 00 Praha 7 – Bubeneč

Baretta

Při chůzi z Nám. bratří Synků se dá snadno přehlédnout. Jedná se o jakýsi trojpodnik – v jednom vám udělají dobrou kávu, v druhém namíchají koktejl – a v prostředním se nachází malebná zahrádka v indiánském duchu. V Nuslích začínají zahrádky také růst jak houby po dešti, tato je ve vnitrobloku a je tu božský klid. A jako bonus – pizza z Baretty je opravdu vyhlášená.

Kde: Bělehradská 339/4, 140 00 Praha 4 – Nusle

Liberál

Ještě před několika lety byl Liberál zakouřenou hospodou s nádechem retro poctivosti, po omezení kouření tam už začalo být vidět na více než metr před sebe a i letos již tradičně otevřeli svoji malou zahrádku. Podnik na roku klidného náměstí je taktéž ideální místo, oblíbenosti se teší u téměř celého města.

Kde: Heřmanova 6, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Na Květnici

V Nuslích ještě chvíli zůstaneme, o kousek výš nad Barettou, kdybyste se blížili k nuselské sokolovně, se nachází další věhlasná pivnice. Všeobecně si myslíme, že Nusle mají svůj skrytý potenciál. Výhodou je velký prostor zahrádky pod vzrostlými kaštany, pohled do nuselského údolí a se specialitami tu ovšem také nezahálí. K pivu doporučujeme skvělý burger.

Kde: Na Květnici 700/1A, 140 00 Praha 4 – Nusle

Stalin

Dlouho bylo okolí rozsáhlého piedestalu na Letné opuštěno a proháněli se tu nadšenci skateboardingu, před pár lety se z tohoto místa ovšem stala letní tradice. Pravidelně se tu konají nejrůznější DJ seance, večírky do noci, protože není koho rušit a výhled přes řeku na celé město nikdy nikoho neomrzí. Sezóna na Stalinu začíná letos 26. dubna.

Kde: Letná, Praha 7

Žlutá pumpa

Vinohradská legenda! V mexickém stylu, s divokou vnitřní výmalbou a dobrou kuchyní funguje už 20 let. Nově je otevřeno také v podzemním patře, ale my rozhodně doporučujeme široký výběr piv vychutnat venku. Zahrádka je menší a skoro vždy je tu plno i do večerních hodin, kdy se můžete přesunout dovnitř na fajitas a tequilu.

Kde: Belgická 539/11, 120 00 Praha 2 – Vinohrady

Na Pekařce

Další z ideálních míst, kde doporučujeme dát si zrzka je známá restaurace Na Pekařce. Opět výborná kuchyně, hodí se i pro větší množství hostů, pivo mají skvělé a můžete v ní například zakončit procházku po poklidném Podolí. Zahradní altán pro 50 osob, speciality na grilu a pestrá nabídka poledních jídel.

Kde: Pod Pekařkou 224/46, 140 00, Praha 4 – Podolí

U Kruhu

Nenápadná restaurace – pivnice, kde se vám může z počátku zdát, že trochu cestujete časem, ale dle nás nabízející jednu z nejlepších točených plzní široko daleko. Vnitroblokový dvůr s nádechem romantiky a břečťany na zdech, to vše jen pár kroků od Václaváku.

Kde: Palackého 723/6, 110 00, Praha 1 – Nové město

Zvonařka

Tam, kde kdysi bývala usedlost Zvonařka, na samém úpatí vinohradského kopce, se nachází prostorná terasa se skvělým výhledem na Prahu. A ještě lepším pivem. Večer při osvětlení se navíc mění na romantické místo. Rozhodně doporučujeme i místní kuchyni.

Kde: Šafaříkova 1, 120 00 Praha 2 – Vinohrady

Containall

Containall na Malé straně fungoval sice jen několik sezón, ale stejní provozovatelé výše zmíněného „Stalina“ pro nás mají dobrou zprávu: populární Containall se nyní otevřel ve Stromovce.

Kde: Stromovka, za Průmyslovým palácem

A jaké jsou vaše oblíbené letní zahrádky? Napište nám do komentářů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová, Facebook

commentkomentáře
12.05.2018 21:18
20.02 09:20
Malý/Velký topovka co vypadá jako nakoupená v Nanovo a zároveň nejlíp vybavený pivní Bar v ČR

12.05.2018 22:41
20.02 09:20
Chybi vam tu knihkopec drazi pivari z bajecnych zahradek ;)

04.08.2018 20:13
20.02 09:20
doporucovat pivarum kvetnici a pekarku je trochu out vzhledem k mdlemu staropramenu a nudne plzni...Mista dobra ale promrhany potencial:-( Nicim zajmave eurosenky..

08.08.2018 12:01
20.02 09:20
Co třeba Pivovar Národní kde je velká zahrada sousedící s Novou Scénou?

15.08.2018 17:30
20.02 09:20
Dobrý den, článek je to moc hezky napsaný, děkuji za něj. Některé zahrádky jsem dle Vašeho průvodce skutečně zkusil a jsou skutečně příjemné, jen mě jako pivaře uráží, když jako “pivní zahrádku” uvádíte podnik, kde čepují nepiva jako Plzeň. Minimálně za zmínku to v dnešní pivně-renesanční době stojí! Pivař vyhledává skutečné pivo, nikoli patoky.

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose