up_icon

Události

facebook twitter mail

Praha zažije 28. 10. velkolepý ohňostroj. Kde ho sledovat a co bude uzavřeno?

24.10.2018 / AUTOR: Stanislav Hampl

Stoleté výročí republiky vystřelí do nebe hromady rachejtlí.

V Praze se 28. října 2018 od 19:18 uskuteční monumentální ohňostroj oslavující 100 let od vzniku naší republiky. V Praze jsou kromě významných státních svátků velké ohňostroje zakázané, a tak to často dopadá tak, že se konají pouze ohňostroje oslavující příchod nového roku. Nenechte si proto ujít tuto velkolepou a unikátní příležitost vidět Prahu odděnou do barev národní trikolory.

Většina akcí během slavnostního dne spadá pod produkci agentury CzechTourism . „Rád bych všechny Pražany a návštěvníky pozval na slavnostní a velkolepý ohňostroj ke stým narozeninám Československa, který budou moci všichni sledovat 28. října večer. Rád bych také na všechny apeloval, aby vyvěsili naše české vlajky. Byť jen symbolicky v rámci sociálních sítí a webů institucí, a dali tak najevo naše odhodlání velkolepě oslavit sto let Československa,“ řekl Lukáš Bajer, vedoucí projektu Společné století, CzechTourism.

Samotný ohňostroj začne symbolicky 28. 10. v 19:18 a bude se odpalovat z prostoru u břehu Vltavy pod letenskou plání. Ideální místo pro jeho sledování proto bude z Dvořákova nábřeží, či z náplavky Na Františku, která bude ozvučena pro doprovodnou hudbu k ohňostroji. Ke sledování se nabízejí i přilehlé mosty, a to Čechův a Štefánikův. Naopak pro veřejnost bude uzavřeno Nábřeží Eduarda Beneše. Ohňostroj bude rozdělen do 5 částí, z nichž každá bude mít jiný hudební doprovod. První dvě části pod názvem Hrdost a Vlastenectví bude doprovázet hudba Bedřicha Smetany. Třetí část bude věnovaná české krajině a ponese název Panenská příroda. Ve čtvrté části, která se jmenuje Šampioni, se pak vrátíme k našim sportovním úspěchům, abychom se dostali k poslední a závěrečné části celého programu pod názvem Národ, kterou hudebně doprovodí píseň Chválím tě země má od dua Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.

Jsem hrdá, že Praha se po dobu národních oslav zahalí do barev národní vlajky tak, abychom s důstojností oslavili společně významné jubileum založení Československa. Pro všechny Pražany a návštěvníky vrcholu národních oslav jsme připravili bohatý kulturní a společenský program, který každému umožní si tento jubilejní víkend naplno užít.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy

Barevně bude ohňostroj laděn do barev naší národní trikolory, a tak čekejte záplavy modré, červené a bílé, které rozjasní noční nebe nad Prahou. „Jsem hrdá, že Praha se po dobu národních oslav zahalí do barev národní vlajky tak, abychom s důstojností oslavili společně významné jubileum založení Československa. Pro všechny Pražany a návštěvníky vrcholu národních oslav jsme připravili bohatý kulturní a společenský program, který každému umožní si tento jubilejní víkend naplno užít,“ uvedla primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Jelikož víkendové oslavy výročí republiky vyvrcholí právě ohňostrojem, nevyhnou se centru města některé změny ve veřejné dopravě. Proto se v neděli večer zastaví provoz tramvají 14 a 17 od zhruba 18:15 hodin do 20:15 mezi zastávkami Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most. Autobusová linka 207 bude v úseku Staroměstská–Dlouhá třída odkloněna přes Malostranskou a Čechův most. „Pro dopravu v centru města doporučujeme využívat především linky metra. V případě potřeby bude provoz metra posílen,“ upozorňuje dopravce. 

 

   Fotografie: Veronika Pilařová, Praha.eu

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose