up_icon

Události

facebook twitter mail

Zažij Nový Zéland v Praze

05.02.2019 / AUTOR: Kateřina Horáková

Festival, který vám ukáže Nový Zéland v jeho plné kráse.

Celodenní festival Zažij Nový Zéland vás zavede na návštěvu do země, kterou dobře znáte třeba z filmu Pán prstenů nebo Hobit. Seznámí vás s novozélandskou přírodou, maorskou kulturou nebo možnostmi cestování.

Co vás čeká?

Těšit se můžete na přednášky věnující se možnostem vycestování, turistickým tipům i silným příběhům z cest. Čekají vás také detailní informace o programu Working Holiday, který umožňuje pobyt a práci v zemi na celý rok lidem do 35 let. Chybět nebude ani povídání o maorské kultuře včetně přednášky o výrobě domorodých kostěných amuletů nebo odlišnostech novozélandské angličtiny.

„Jsme milovníci Nového Zélandu a naším cílem je představit ho návštěvníkům festivalu v jeho plné kráse, proto jsme připravili tuto akci pro širokou veřejnost,“ říká Tomáš Šapovalov, zakladatel serveru VisitKiwi.cz a autor myšlenky festivalu.

Filmový a doprovodný program

Program doplní promítání a soutěž cestovatelských videí a závěrečný celovečerní film Hon na Pačlověky od legendárního novozélandského režiséra Taika Waititi.

Na akci si také budete moct prohlédnout výstavu obrazů, vychutnat pivo Kocour HAKA vyráběné z novozélandského chmele nebo se na workshopu balení zavazadla naučit, jak ušetřit místo v kufru.

Inspirace, vzdělání i zábava – to je první ročník jedinečného cestovatelského festivalu.

Kdy: 16. února

Kde: kino Dlabačov

Vstupné: 350–400 Kč

 

   Fotografie: Clemens Weiss

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose